7 tipů, jak přežít vedra v officu i na schůzkách

17. Srpen 2022

Prázdniny jsou v poslední čtvrtině, ale třicetistupňová vedra nás stále trýzní. A ačkoli spadá Česká republika do mírného podnebného pásu, v posledních dnech připomíná spíše tropy. Jenže i v tropech se musí pracovat a obchod nikdy na nikoho nečeká. I my v Business Animals trpíme horkem, a proto jsme pro vás sepsali pár našich ozkoušených tipů, jak tyhle týdny přežít s co nejmenším poklesem výkonu. 

1. Pitný režim je alfa i omega

Ať už jedete autem, či MHD, nezapomeňte na pitný režim. Vodu si berte všude s sebou. V kanceláři si můžete do sklenice vody přidat kusy ledu, které schovává vaše firemní kuchyňka, či můžete osvěžení umocnit vhodným doplňkem, jako je citron, limeta či okurka. Skvělé domácí limonády osvěží a navnadí i na schůzce!

2. Lehký oběd

Zapomeňte na svíčkovou se šesti, během letních dnů si dopřejte lehké svěží jídlo, které vás nastartuje. Jak říká 39letá SaaS obchodnice Petra: „Letní dny v kanceláři jsou pro mě dost kritické, až k nevydržení, jenže s prázdným žaludkem se hůře navolává, proto je vhodné, a mluvím z vlastní zkušenosti, dávat si k obědu vždy svěží lehké jídlo. Já například nikdy neodolám pokebowlu s lososem, a když mi tiká kofeinový alarm, po obědě si dopřeji coldbrew nebo espresso tonic.

Domluvte si konzultaci

3. Větrák a klimatizace

Trochu studeného vzduchu zajistí větrák, ruční či stolní. Pokud v kanceláři máte o větráky nouzi, v obchodech seženete větráček za pár korun. Kreativnější obchodní povolání a třeba startupy, kde je uvolněnější atmosféra, mohou ručním větráčkem osvěžit klienta na obchodní schůzce. Třeba vám to pomůže uzavřít obchod.

Klimatizace je dobrý kancelářský sluha, ale bacha na ni. Nesnažte se tedy snižovat teplotu do extrémů, následný rozdíl oproti venkovnímu prostředí by mohl přinést nepříjemné respirační potíže nebo angínu. Náš tip zní: Držte se od klimatizace v dostatečné vzdálenosti, nechte na sebe přímo foukat a udržujte v kanceláři snesitelnou teplotu, ale nedělejte z ní lednici.

4. Vhodné oblečení

Obchodní dress code je vizitkou samotného obchodníka, ale pocení je přirozenou složkou lidstva. Měli bychom tedy vybírat nejlépe oblečení bavlněné nebo lněné a hlavně prodyšné. Elegantní obchodnice svoji image podpoří klasickým vějířem, který vytvoří příjemný vánek, a budete vypadat skvěle. Několik tipů pro pány i na léto jsme přinesli v tomto článku o oblékání

5. Osvěžující procházka

Snažte se minimálně každých 30 minut vstát a projít se po místnosti, poté zamiřte do umývárny, kde si osvěžíte ruce i obličej. Pokud jste ale netrhnete se od telefonu, můžete si vyrobit svůj domácí vodní rozprašovač, kterým během pár sekund osvěžíte sebe i kolegy.

6. Nohy do ledu

Pro tělo, celkovou úlevu a pocit svěžesti se chytré hlavy daly dohromady a vymyslely chladicí vložky do bot. Ale pokud ještě nepřišly provize na jejich koupi, vyrobte si pod stolem „chladírnu“ vlastní: naplňte kýbl studenou vodou a nohy položte dovnitř. Vážně. Marketingový key account Lukáš to má ozkoušené: „Trik s kýblem plným studené vody je tip mojí babičky, která pracovala jako zdravotní sestra. Tento nápad přinesl do obchodního týmu nejen svěžest, ale i špetku humoru. Avšak nikdy ne před klienty!“

hledáme obchodníka

7. A jak zvládnout v takovémto vedru schůzku?

Schůzky si domlouvejte převážně v klimatizovaných kavárnách, obchodní centra jsou sázkou na jistotu! Přejezdy jsou často noční můra, pražským pomůže metro, ale i tak žádný výhra. Zabalte si proto na schůzku některý z našich dalších vylepšováků:

  • Ledově vychlazenou vodu v pet láhvi zabalenou v chladicím obalu nebo termosce.
  • Ruční vrtulko-větráček a náhradní baterky
  • Cold pack: instantní chladicí sáček, který aktivuje chlad ihned po stisknutí, a vlhčené chladicí ubrousky, které nám doporučila obchodnice Markéta: „Navlhčené chladicí ubrousky seženete téměř všude a hodí se kamkoliv, jejich účinek je k nezaplacení. Ruce se mohou potit a na schůzce to není nejpříjemnější. Stačí si jen lehce potřít ruce a pár sekund vydržet.“
  • Před schůzkou i při příchodu na místo si omývejte ruce a obličej studenou vodou (ženám přijde vhod voděodolný make-up), do bot si dejte chladicí vložky a na zátylek nalepte chladicí náplast, kterou hravě schováte pod tričko či košili. Jako poslední použijte deodorant s chladivým účinkem.

Jaké vychytávky máte vy?

© 2024 imper.cz