Líčení do práce za 5 minut? Máme pro vás hned několik tipů

20. Červen 2022

Líčení je tak trochu alchymie a ne každé dámě se chce po ránu investovat desítky minut do
zkrášlovacích procedur. Proto se většina žen uchyluje k rychlejšímu líčení. Jak vytvořit
jednoduchý make-up během několika minut, který vám vydrží po celý den?

Pravidelné čištění pleti

Věřte nebo ne, pravidelné čištění a celková péče o pleť vám líčení v mnohém urychlí. Když totiž dáte své pokožce maximální výživu a zároveň jí dopřejete důkladné odličování a čištění, podpoříte její zdraví. Díky tomu se dost možná vyhnete zakrývání nevzhledných pupínků, které se velmi často tvoří na místech, kde se ucpávají póry. Proto než se vrhnete do líčení, věnujte první minutu čištění pleti.

TIP: Pokud si myslíte, že po probuzení stačí pleť pouze opláchnout vodou, jste na omylu. Čisticí přípravky aplikujte i během ranní péče o pleť.

Od základní vrstvy po výrazné obočí

Bez pořádného základu není na čem stavět a v oblasti líčení to platí obzvlášť. Některé dámy upřednostňují BB krém, jiné mají rády klasický make-up. Tak či onak, vždy sjednoťte tón pleti nějakým jemným líčidlem. Tento krok by vám měl zabrat maximálně jednu až dvě minuty. Další čas tedy věnujte zvýraznění obočí. K tomu použijte buď tužku, nebo gel na obočí. Tuto část rozhodně nepřeskakujte. Péče o obočí je dnes velmi trendy a stejně tak jeho zdánlivě ledabylý styling.

Posledním krokem této fáze je líčení očních víček. K lehkému zvýraznění vám bohatě postačí rozjasňovač nebo jemné stíny v tělových tónech. Na závěr naneste řasenku.

Nezapomeňte na fixaci

Uběhlo pět minut a vy máte téměř hotovo. Proč téměř? Chybí vám totiž finální krok a tím je fixace. Ve vaší kosmetické taštičce by tedy neměl chybět sprej na zafixování make-upu. Pak vás nerozhází ani rozmary počasí, klimatizace v zaměstnání nebo nějaká ta ukápnutá slzička.

TIP: Nemáte-li po ruce fixační sprej, použijte alespoň trochu pudru. Ten vaši pleť zmatní a částečně i zafixuje vytvořené líčení.

Autor článku: Lukáš Jirsa, Copywriter
Copywriter s očima pro SEO, který se copywritingem živí od roku 2017. Potřeby klienta jsou pro něj zásadní a proto mají jeho texty hloubku a smysl. Některé texty můžete najít na webu produktvdetailu.cz.

© 2024 imper.cz