Slavní čeští sportovci, kteří se úspěšně živí obchodem

24. Leden 2017

Sportování na vrcholové úrovni není věc vůbec jednoduchá, byť to tak v televizi někdy vypadá. Nevýhodou této formy výdělečné činnosti je navíc její časová omezenost, jelikož aktivní kariéra na vrcholové úrovni málokdy přesáhne dvě dekády. Schopní sportovci si tento fakt uvědomují a myslí na zadní vrátka. Jaké podnikatelské směry pak vyznávají, když i nadále chtějí rozšiřovat svůj kapitál? Nepřekvapí, že jméno dělá polovinu úspěšného podnikání, ovšem občas i dobrá myšlenka umí pohnout miskami vah byznysu. Kterým českým sportovcům se to daří?

03B61775

hledáme obchodníka

Fotbalista Vízek dobyl svět gastronomie

Klíčem každého podnikání je vždy základní kapitál, kterého se úspěšným sportovcům při rozumném fungování během aktivní kariéry dostává často nadbytek. S tímto vstupním jměním je pak radost pracovat, například při založení vlastního podnikání. Tou nejčastější oblastí zájmu jsou bezpochyby služby, konkrétně sektor pohostinství případně ubytování.

button registrace obchodnika transparent

Známou tváří restauratérství se stal v posledních letech bývalý fotbalista Ladislav Vízek, který svým podnikem Kozlovna udělal takřka díru do světa hospod. Klíčem úspěchu byla domácí atmosféra a svou roli hrála bezpochyby také nesčetná setkání milovníků mariáše. I přesto více než 25 let dobře fungující podnik změnil provozního a Vízek si udělal více času na rodinu.

110729D_LadislavVizek_0018
Zdroj: Orlickytydenik.cz

Desetibojař Změlík stále aktivní na více frontách

Prototypem podnikatelsky úspěšného sportovce je ovšem jiný velikán, dokonce zlatý olympionik Robert Změlík. Vítěz desetiboje na olympijských hrách v Barceloně ke svému úspěchu došel paradoxně díky vlastním zdravotním obtížím. Právě zdraví je totiž oblast, na kterou se po brzkém konci kariéry maximálně začal koncentrovat. Nejprve vznikla myšlenka ohledně doplňků stravy, které vycházejí z čínské medicíny. A světlo světa tak poprvé spatřila společnost Starlife zaměřená na spektrum zákazníků toužící po doplňcích stravy na přírodní bázi.

416324_
Zdroj: Isport.blesk.cz

Inspirace ve službách pro Šebrleho či Kraje

Nebyl by to ovšem správný desetibojař, kdyby spektrum svých podnikatelských zájmů nerozšířil mnohem dále. Díky své dlouholeté vášni pro tipování na sportovní události se dostal krátkodobě i do této branže, kterou však zanedlouho opustil. Zůstal však lázeňským hoteliérem v Mariánských Lázních, svého času spolupracoval i se svým mladším kolegou Romanem Šebrlem. Právě s ním se kromě rozvoje Šebrleho pražského sportovního centra s tenisovými kurty, golfovým trenažerem a wellness zónou pustil nedávno i do projektů na popularizaci sportu při školní výuce tělocviku.

hledáme obchodníka
51cc9eb14cdf5a79fec70000-162901
Zdroj: Sport.cz

Stejným směrem, tedy sportovní centrum a ubytovací služby, spojil do své živnosti po sportovní kariéře i boxer Rudolf Kraj. Další z plejády olympijských medailistů naší vlasti disponuje zázemím v rodném Mělníku, které nese jeho jméno i odkaz na nejcennější kov v jeho sbírce.

Neobvyklé produkty sportovních hvězd od hlavy až k patě

Repertoár produktů a činností, kterými se bývalí sportovci zabývají, však u služeb zdaleka nekončí. Své o tom ví například lyžař Ondřej Bank, jehož firma Vagus vyrábí originální lyžařské helmy, brýle a další doplňky, jejichž designérem je právě bývalý sjezdař.

Na poli nemovitostí se pohybuje bývalý basketbalista Jiří Zídek, který si své jméno vybudoval zámořskou štací. Kde kromě basketbalu dokázal rozjet i byznys, když společně s bratrem již od brzkého věku dokázal investovat do přestavby bytů a jejich následného pronájmu. V obdobných vodách pluje i Vítězslav Gebas, jehož pražská realitní kancelář zajišťuje pestrost stále aktivnímu kanoistovi, který si letos po dlouhém snažení a několika pokusech konečně vyzkoušel také olympijské hry v Riu.

Ukrojil si pravda velký krajíc, třeba zrovna takový, jaký mu ve své rodinné pekárně mohou upéci cyklističtí bratři Kejvalové. Ovšem nemusí se vůbec bát o správnou regeneraci, jelikož nejen masážní lehátka dodá Karel Poborský, spolumajitel druhé největší tuzemské firmy vyrábějící lehátka všeho druhu, která dodává po celém světě. Naši sportovci tedy přeci jen mají šikovné české ručičky.

© 2024 imper.cz