Proč byste měli začít používat CRM Pipedrive

24. Květen 2023

Každý obchodní tým se dříve či později dostane do bodu, kdy mu k evidenci obchodních případů přestanou stačit Google tabulky. A to je chvíle, kdy je vhodné se poohlédnout po vhodném CRM systému. Aplikace Pipedrive představuje CRM software, který byl vyvinut speciálně pro malé a střední podniky. Zakládá si na kvalitním vizuálním provedení a všechny důležité informace o zákazníkovi si můžete prohlédnout na jedné stránce. Díky tomu si uděláte rychlý přehled o průběhu obchodu a o tom, co je potřeba právě udělat. Aplikaci můžete používat na mobilu, notebooku nebo PC. Mobilní verze vám každé ráno zobrazí rychlý plán dne. Vždy tak víte, za jakým jdete cílem.

Utíkají vám důležité obchody jen proto, že jste na ně v návalu práce zapomněli? Možná je nejvyšší čas změnit přístup a začít pracovat efektivně. Customer Relationship Management (CRM) je strategie, která zahrnuje všechny aktivity používané společnostmi za účelem budování a upevňování vztahů s klienty. Výsledkem by měl být jak spokojený zákazník, tak zisk pro danou společnost.

Pipedrive CRM
zdroj:Pipedrive

Díky CRM Pipedrive porozumíte lépe zákazníkovi

CRM představuje systém sbírání dat o jednotlivých klientech, s jehož pomocí lépe porozumíte jejich potřebám a přáním, kterým se můžete následně přizpůsobit. Většinou se jedná o nástroj v podobě přehledné tabulky nebo softwaru, který zahrnuje všechny důležité informace o daném zákazníkovi. Obchodník si s jeho pomocí může udělat rychlý přehled o stavu obchodu, a zároveň dopřát klientovi pocit, že je středem pozornosti. Řízení vztahů se zákazníky vám však umožňuje ještě mnohem více. Podívejte se, jak si i vy můžete s jeho pomocí usnadnit život.

Domluvte si konzultaci

1. Čas věnujete jen důležitým věcem

Jednou z hlavních výhod CRM je možnost automatizovat část obchodního procesu. Odteď už nemusíte nosit každou drobnost v hlavě, místo toho uvidíte vše na monitoru vašeho počítače, a to ve snadno srozumitelné formě. Budete tak vědět, kdy je co potřeba udělat, a nebudete zbytečně odbíhat od jedné věci k druhé. Díky tomu svůj čas věnujete jen těm úkolům, na nichž opravdu záleží. Stanete se tak efektivnějšími než kdykoliv předtím.

2.  Budete působit profesionálně

Potkali jste někdy obchodníka, který si na každé schůzce pamatoval vše, o čem jste se bavili minule? Který nikdy nepřišel pozdě a vždy dodržel vše, co slíbil? S pomocí jednoduchého CRM systému můžete dobrý dojem zanechávat i vy. Už nikdy nezapomenete dorazit včas na důležitou schůzku. Tím poroste důvěra klientů nejen ve vás, ale i v celou vaši firmu.

3. Dosáhnete lepších výsledků

Řízení vztahů se zákazníky vám umožní dozvědět se o nich mnoho důležitých informací. Díky této strategii porozumíte jejich potřebám, přáním a zvykům. Zjistíte, kteří klienti vám přinášejí největší zisk a naopak. Můžete jim tak přizpůsobit svou obchodní taktiku nebo dokonce celý produkt. Nasbíraná data navíc oceníte i při přípravě kampaně, kterou tak budete moct snáze zacílit a personalizovat jen pro určitou cílovou skupinu.

Jak začít s Pipedrive, a které integrace využít

Pokud i vy chcete CRM vyzkoušet, máte více možností. Pro začátek se vyplatí zkusit dostupnou free verzi. Nápomocná vám při tom bude společnost Imper, která je partnerem CRM systému Pipedrive pro Českou republiku. Pokud si s Pipedrive padnete do noty, určitě oceníte, že jej můžete propojit s více než 400 dalšími nástroji a aplikacemi včetně Google Apps či Google Drive. Vše tak budete mít přehledně na jednom místě. Do systému lze navíc lehce integrovat české aplikace Leady či Merk, díky kterým budete mít vždy dostatek obchodních příležitostí. Získáte možnost pracovat s komplexními daty v jednom přehledném prostředí.

© 2024 imper.cz