Pojistka na blbost vás zachrání od náhlých výdajů

22. Srpen 2019

Pojištění odpovědnosti, známé také pod prostým názvem pojištění na blbost, nabízí dnes snad všechny pojišťovny. V jakých situacích vám pomůže a vyplatí se vám vůbec?

Pojistka na blbost
Pojistka na blbost

Nikdy nevíte, co se přihodí vám nebo vašim nejbližším

Stalo se vám někdy, že jste vytopili sousedy, vaše dítě rozbilo někomu jinému okno při hře, vydali jste se v zimě na hory a srazili na sjezdovce jiného lyžaře nebo snad váš pes zničil rohožku sousedům a ti požadovali náhradu? Podobných nehod bychom mohli vyjmenovat ještě spoustu. Máte například služební telefon za několik tisíc korun? Co když ho utopíte nebo vám spadne v garážích přímo na beton? I na takové případy se vztahuje pojištění odpovědnosti

Když děti řádí, uklízení pohrom je na vás

Každý z nás odpovídá za svoje činy a pokud máte děti nebo domácí zvířata, pak nesete odpovědnost navíc i za ně. Přestože se sami považujete za ty nejopatrnější lidi na světě, to, co provede vaše dítě nebo pes zkrátka pokaždé s jistotou ohlídat nemůžete. V obchodě stačí vteřina k tomu, aby vám malý nezbeda zaběhl k regálu a vyházel pití ve skle pěkně na podlahu. Nehoda je na světě a vy se kromě trapasu navíc nedoplatíte. 

Najděte si pro sebe to nejlepší pojištění odpovědnosti na trhu

Nejlevnější pojistku na blbost přitom můžete mít už za pár korun měsíčně. Podívejte se do kalkulačky online srovnávače ePojištění.cz a hned zjistíte, jaká pojišťovna nabízí produkt, který vám bude vyhovovat nejvíce. Rozdíly jsou v ceně i v nabídce jednotlivých pojišťoven. Online srovnávač vám nabídne všechny dostupné produkty od pojišťoven na českém trhu a pak už je jen na vás, co si vyberete. 

Nejdražší jsou škody za újmu na zdraví

Jakmile někomu zničíte, byť i nedopatřením majetek nebo způsobíte újmu na zdraví, pak vám nezbude než vyplatit dané osobě odškodné.  V případě újmy na zdraví pak mohou být částky opravdu vysoké. Kromě ušlé mzdy zaplatíte i náklady spojené s léčbou. Tohle všechno včetně soudních výdajů ale nebudete muset řešit, pokud si sjednáte pojištění odpovědnosti. Dokonce i v práci po vás může zaměstnavatel při zničení svěřené věci požadovat až 4,5násobek průměrného platu. Pojištění vás vyjde na pár stovek měsíčně, platí i v Evropě a budete chráněni až do výše několika milionů korun. 

Tip na závěr: chystáte se ke konci letní sezóny na dovolenou? Pak by vás mimo pojištění odpovědnosti mohlo zajímat také srovnání cestovního pojištění.

© 2024 imper.cz