Kam s klientem: Nejlepší vinárny v Praze s originální atmosférou

10. Listopad 2018

Všichni jsme jistě minimálně jednou zaslechli z úst Moraváka: „Tohle víno je pro Pražáky!“ Pražáci se všeobecně považují za vinné barbary a spíše pivaře. Žerty ale stranou – pokud něco umíme, je propůjčit svému podnikatelskému nápadu v přehlcené Praze nádech originality a netradiční myšlenku. A ne jinak je to s vinárnami. Jaké jsou ty nejlepší vinárny v Praze?

Nejlepší vinárny v Praze - víno

Přinášíme vám tedy ty nejoriginálnější a nejzajímavější vinárny, které si nás získaly na první doušek. Ať už vínem, atmosférou, prostorem či faktem, že obchodního partnera schůzkou v nich rozhodně ohromíte. Ověřeno!

Vinárna U Sudu

Vinárna U Sudu

Kde: Vodičkova 677/10, 110 00 Nové Město
Web:  U Sudu

Jednoduché a výstižné jméno vinárny v centru Prahy v sobě skrývá mnoho. Vinárna U Sudu na Praze 10 ve Vodičkově ulici je co by kamenem dohodil od Karlova náměstí a více než desetiletí ohromuje své návštěvníky složitou strukturou svých sklepů a sklípků. Ty vedou několik pater do hlubin pražské země, a pokud se tu trochu posilníte vínem, je možné, že se i ztratíte.

Z nabídky musíme zmínit několik druhů sudových vín a oblíbené domácí hospodské chuťovky, jako je třeba vepřové koleno, nakládaný hermelín a další.

Veltlin

vinárna veltlin

Vyzkoušejte leady

Kde: Křižíkova 488/115 Praha 8
Web: veltlin

Tento autentický vinný bar vyrostl v trendy Karlíně ještě předtím, než se začali objevovat první hipsteři. Své návštěvníky láká hip interiérem, který je na rozdíl od dalších vináren prosvětlený a fresh. Pražáky už delší dobu baví svými pravidelnými ochutnávkami vín a doplňkovou nabídkou, která se dá spíš popsat jako kavárenská. Stálé menu u nich ale nehledejte. Vína nabízejí a otvírají podle nálady a podle toho, jaké jim právě chutná.

Na břehu Rhony

Vinárna Na břehu Rhony

Vinárny Na břehu Rhony mají několik poboček, ovšem ta ve Francouzské nás baví nejvíc. Nejenom skvělou nabídkou francouzských vín, ale také atmosférou, kterou se majitelům do své vinárny podařilo přenést. Každou neděli také pořádají brunch, na který se schází celé okolí a až do pozdního odpoledne posedává na malé roztomilé zahrádce. Opravdová Francie v pražských ulicích!

Kde: Francouzská 246/84, 101 00 Praha 10-Vršovice
Web: Rhona

Vinotéka Sv. Klára

Vinárna Svatá Klára

Kde: Pod Havránkou 34/7, 171 00 Praha-Troja
Web: Svatá Klára

Vinotéka Svatá Klára je snad u Pražáků nejpopulárnější. A to především díky trojskému vinobraní, které se koná již tradičně každý podzim v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Věděli jste, že do vinotéky, jež nabízí opravdové pražské víno ze svahů u zoologické zahrady se dá zajít celoročně? Můžete si užít atmosféry příjemných sklepů anebo i dechberoucího výhledu na vinice. Rozhodně doporučujeme!

Vinotéka Noelka

Vinárna Noelka

Kde: Slavíkova 3, 120 00 Praha 2
Web:  Noelka

Vinotéka Noelka není zrovna velkou vinárnou, ale i tak se dokázala vepsat do srdcí Pražanů. Na její víno se sjíždí z celé Prahy a od jara až do pozdního podzimu si ho užívají v přilehlých ulicích a po celém náměstí Jiřího z Poděbrad. Stačí se v podvečer projít kolem a přes davy skoro neprojdete. Tak se o to ani nesnažte. Raději si nechte naplnit sklenku moravským vínem a přidejte se. Nudit se rozhodně nebudete.

Wine Food

Kde: Strakonická 948/1, 150 00 Praha 5-Smíchov
Web: winefood

Market Smíchov Wine Food sice není typickou vinárnou, ale milovník vína se tu rozhodně pohoršeně cítit nebude. Tento výjimečný koncept funguje v Praze již řadu let, a to velmi úspěšně. Koupit tu můžete tradiční italská vína, ale i  potraviny a další produkty. Nenechte se ale zastavit jen obchodem a pokračujte dál! Za obchodem ve vnitrobloku je vytvořené “tržiště“, které slouží jako restaurace i vinárna s atmosférou pravého italského tržiště. Hraje tu klavír, číšníci a kuchaři na sebe pokřikují a mimo italských vín se tu podávají čerstvé ryby a těstoviny. Perfetto!

Další chutné články pro vaši inspiraci:

 

Foto: facebookové profily a webové stránky zmíněných vináren

© 2023 imper.cz