Kam s klientem: Nejlepší vinárny v Praze s originální atmosférou

13. Listopad 2023

Svatý Martin nám sice sníh nepřivezl, ale za to dorazil s letošním prvním vínem. A kam na něj vyrazit? Pokud máte klienta, který ocení kvalitní víno a třeba i nezvyklou, autentickou atmosféru, určitě se nechte inspirovat. Přinášíme vám ty nejoriginálnější a nejzajímavější vinárny, které si nás získaly na první doušek. Ať už vínem, atmosférou, prostorem či faktem, že obchodního partnera schůzkou v nich rozhodně ohromíte.

0,75 [sedmička]

Kde: Dukelských Hrdinů 975/14, Praha 7
Web: 0,75 [sedmička]

Coby kamenem dohodil od Strossmeyerova náměstí najdete krásnou, designovou vinotéku s výstižným jménem 0,75 [sedmička]. Její nespornou výhodou pro business schůzky, je těsná blízkost metra i tramvají, což vám umožní ochutnat vynikající naturální vína a následně se pohodlně dostat domů. Otevřeno má denně od 16.00 do půlnoci, takže zde můžete s klientem či obchodním partnerem strávit příjemný brzký podvečer či zajít na sklenku po společné večeři. Ambientní prostor je vhodný také pro soukromé akce jakou jsou vánoční večírky či degustace a to s kapacitou 10-50 osob. 

K vínu či šampaňskému můžete zakousnout některou z nabízených delikates jako třeba mix sýrů, uzenin či lahodnou kachní pěnu s brusinkami nebo koňakem.

Veltlin

vinárna veltlin

Kde: Křižíkova 488/115 Praha 8
Web: veltlin

Tento autentický vinný bar vyrostl v trendy Karlíně ještě předtím, než se začali objevovat první hipsteři. Své návštěvníky láká příjemným interiérem, který je na rozdíl od dalších vináren prosvětlený a fresh. Pražáky už delší dobu baví svými pravidelnými ochutnávkami vín a doplňkovou nabídkou, která se dá spíš popsat jako kavárenská. Stálé menu u nich ale nehledejte. Vína nabízejí a otvírají podle nálady a podle toho, jaké jim právě chutná.

Na břehu Rhony

Vinárna Na břehu Rhony

Vinárny Na břehu Rhony mají již mnoho poboček, ovšem ta ve Francouzské nás baví nejvíc. Nejenom skvělou nabídkou francouzských vín, ale také atmosférou, kterou se majitelům do své vinárny podařilo přenést. Každou neděli také pořádají brunch, na který se schází celé okolí a až do pozdního odpoledne posedává na malé roztomilé zahrádce. Opravdová Francie v pražských ulicích!

Kde: Francouzská 246/84, 101 00 Praha 10-Vršovice
Web: Rhona

Vinotéka Sv. Klára

Vinárna Svatá Klára

Kde: Pod Havránkou 34/7, 171 00 Praha-Troja
Web: Svatá Klára

Vinotéka Svatá Klára je snad u Pražáků nejpopulárnější. A to především díky trojskému vinobraní, které se koná již tradičně každý podzim v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Věděli jste, že do vinotéky, jež nabízí opravdové pražské víno ze svahů u zoologické zahrady se dá zajít celoročně? Můžete si užít atmosféry příjemných sklepů anebo i dechberoucího výhledu na vinice. Rozhodně doporučujeme!

Vinotéka Noelka

Vinárna Noelka

Kde: Slavíkova 3, 120 00 Praha 2
Web:  Noelka

Vinotéka Noelka není zrovna velkou vinárnou, ale i tak se dokázala vepsat do srdcí Pražanů. Na její víno a ostrovtip majitele se sjíždí z celé Prahy a od jara až do pozdního podzimu si ho užívají v přilehlých ulicích a po celém náměstí Jiřího z Poděbrad. Stačí se v podvečer projít kolem a přes davy skoro neprojdete. Tak se o to ani nesnažte. Raději si nechte naplnit sklenku moravským vínem a přidejte se. Nudit se rozhodně nebudete. Doporučujeme na schůzku s velmi dobrým klientem, který si nepotrpí na fancy prostředí, ale naopak ocení uvolněnou, neformální atmosféru.

Bokovka

Kde: Dlouhá 729/37, Praha 1
Web: Bokovka

Bokovka je místem, kde zaplesá každá umělecká duše. Možná už i proto, že u jejího zrodu stálo hned několik velkých osobností české kultury a designu jako třeba Jan Hřebejk, Aleš Najbrt či David Ondříček a v neposlední řadě Tomáš Karpíšek. Kamarádi, kteří původně se skládali na výborná vína z celého světa. Z jejich odkazu čerpá právě současná Bokovka, chytře ukrytá ve dvorku s pavlačí na Dlouhé ulici č.p.37. Před degustací lahodného vína s klientem můžete skočit na burger či sekanou v housce do Naše Maso, které je za rohem. 

Další chutné články pro vaši inspiraci:

Foto: facebookové profily a webové stránky zmíněných vináren

© 2024 imper.cz