Pokud ovládáte řeč těla a čtete ostatní lidi, tak jste vždy o krok napřed. V obchodní praxi se řeč těla hodí více než kde jinde. Cílená nonverbální komunikace může být jazýček na vahách úspěchu či neúspěchu vašeho obchodu. Možná si to ani neuvědomujete, ale při Vašich jednáních hraje jen malou část to, co říkáte. Na Vaše okolí totiž mnohem více působí to, jaké máte neverbální projevy. Pouze 7 % Vašeho projevu je spojeno se samotnou řečí, 55 % ovlivňuje výraz Vaší tváře a 38 % pak tón hlasu a další projevy řeči Vašeho těla. Chcete-li působit dobrým dojmem a dosáhnout Vašich cílů a lepších výsledků, pak byste se měli naučit řeč Vašeho těla vědomě ovládat.

Začal březen a my se můžeme radovat, že konečně přichází jaro. Pro některé z nás však tento měsíc znamená i málo oblíbenou povinnost – podání daňového přiznání za uplynulý rok. Podnikáte, nebo máte vyšší příjmy? Pokračujte ve čtení a zjistěte, zda se to týká také Vás. Přiznejme si, že třísetstránkové znění zákona si prostuduje málokdo. Připravili jsme pro Vás proto souhrn toho nejdůležitějšího, co potřebujete o daňovém přiznání vědět.

Je lovcem a je extrémně soutěživá. Administrativa ji ubíjí, naopak peníze jí dávají velký pocit svobody. Její osobní klíč k úspěchu? Buďte soutěživí a pokud o sobě stále váháte, pak se stačí podívat na svou výplatní pásku.

Každý z nás touží po dosažení určitých cílů a po postupu zase někam o krok dál. Je jedno, zda se jedná o růst v osobním, nebo pracovním životě, zda chceme pokořit osmitisícovku, zhubnout do plavek, nebo dosáhnout lepší pozice. Hledáme řadu výmluv, proč to nejde, místo abychom udělali ten první krok. Jediné, co nám brání v dosažení našich snů a přání je naše lenost.

Toužíte získat vysněné pracovní místo, ale z přijímacího pohovoru se Vám klepou kolena? Věřte, že s trochou snahy to můžete změnit. Spousta lidí vnímá pohovor jen jako nezbytnou součást přijímacího řízení. Právě při něm však máte největší příležitost přesvědčit zaměstnavatele o svých kvalitách. Jak na to?

Plánujete obchodní schůzku, na které Vám opravdu záleží, a chcete, aby dopadla co nejlépe? Přemýšlíte nad tématy, která budete s Vaším obchodním partnerem probírat, připravujete prezentace a podklady, které by ho mohly zaujmout? Nezapomeňte ale na to, že 97 % úspěchu Vaší obchodní schůzky neovlivní Vaše racionální argumenty, ale to, jak se budete chovat, jak budete vypadat a také to, kde se sejdete.

Jistě jste už mnohokrát zažili situaci, kdy jste se při rozhovoru s nějakou cizí osobou necítili vůbec dobře, byli jste nesví a vadilo Vám, že stojí nebo sedí příliš blízko Vás. Přesně v tuto chvíli totiž bylo narušeno Vaše ochranné teritorium, jakási pomyslná bublina kolem Vašeho těla, která Vás ochraňuje a do Vaší blízkosti pouští jen lidi Vám nejbližší. Každý z nás má kolem sebe tyto bubliny, které nazýváme osobními zónami, a které jasně vymezují naše pole působnosti. Osobní zóny jsou velmi důležitým nástrojem neverbální komunikace a jejich ignorace může vést k vážnému narušení mezilidského vztahu.

Tomáš Pecník – Obchodní konzultant v reklamní agentuře Hipromotion.cz

Syndrom vyhoření neboli burnout. Psychický stav naprostého vyčerpání. Pocity beznaděje, bezmoci. Žádný pocit radosti ze života. Stav, kdy už nemůžete dál. Zdravotní problémy. To je jen malý nástin toho, co je se syndromem vyhoření spojeno. Syndrom vyhoření během pracovní kariéry postihuje čtvrtinu pracujících, podle výzkumů společnosti Commservis.com jej prožila v poslední době více jak polovina českých manažerů. Jak jste na tom Vy, hrozí Vám také?

Na úvod Vám položím zcela jednoduchou otázku. Znáte dobře Vaše cíle, víte, kam se chcete dostat a jaké jsou Vaše strategie? Pokud jste odpověděli, že ano, pak se ptám znovu, a to, zda kolem sebe máte lidi, kteří Vám mohou pomoci Vašich snů dosáhnout? Zamysleli jste se teď a přemýšlíte nad tím, že by neškodilo mít pár dobrých známých, a to i na vyšších postech, kteří by Vám mohli ušetřit problémy při Vaší cestě a pomoci Vám? Víte, jak se k takovým lidem dostat? Cesta je jednoduchá – alespoň podle Keitha Ferazziho.

© 2021 Business Animals s.r.o.