Ve třech lidech od nuly až k velké firmě a zakázkám z celého světa aneb příběh firem VERTI a SilentLab

03. Duben 2024

Když si přečtete o příběhu sesterských firem VERTI a SilentLab, které dnes sdílí společné zázemí v pražském a brněnském sídle s rozlohou přesahující 5000 m2, budete mít pocit, že se jedná o nefalšovaný americký sen. Co když vám ale řekneme, že se jedná o české firmy, které se dokázaly se svými produkty během pouhé dekády prosadit po celém světě?

Na počátku byli dva kamarádi a jednoduchý nápad

Na počátku dnešní firmy stáli zakladatelé Petr Konečný a Jaroslav Vendl, kteří se rozhodli v roce 2015 podnikat v na první pohled možná trochu nudně vypadajícím oboru s jednoduchým cílem – budovat interiérové příčky. V té době byly standardem především jednoduché příčky ze sádrokartonu, na kterých není nic moc zajímavého. Petr s Jardou se ale rozhodli z příček udělat designový prvek a chloubu interiéru. A tak začala nelehká cesta, která úspěšně trvá dodnes.

Po půl roce se tým rozšířil a vznikl SilentLab

Zatímco dříve se malé firmy vybudované od nuly označovaly za garážové, VERTI by bylo s trochou nadsázky možné označit za kavárenskou či knihovnickou. Právě v těchto veřejných prostorách se totiž zakladatelé pravidelně scházeli. Kromě kvalitního zázemí jim nejednou poskytly i potřebnou inspiraci. Již po 6 měsících se díky několika menším zakázkám mohla firma přesunout do první vlastní haly.

První velká zakázka společnosti byla zároveň první zakázkou zahraniční – firma instalovala skleněné příčky v Bratislavě. Ještě větší výzvou byla druhá velká zakázka, která svou náročností málem znamenala konec existence firmy. I přes nelehké překážky ale vše dopadlo dobře a výsledkem naopak byly první hodnotné reference, kterými se firma mohla hrdě prezentovat. Petr a Jarda v této době dávají VERTI skutečně vše – tráví v práci celé dny a řeší ve dvou lidech kompletní agendu společnosti.

Zázemí firem Verti a SilentLab

Netrvalo dlouho a z dvoučlenného týmu se konečně stává tým tříčlenný. K Petrovi a Jardovi se přidává Jan Kaňka a vzniká sesterská společnost SilentLab, která vyvíjí úspěšnou produktovou řadu MICROOFFICE. Jedná se o malé kanceláře poskytující odhlučněný prostor jako stvořený pro telefonování, při kterém se nebudete vzájemně rušit s kolegy.

Veletrhy, ocenění a zakázky z celého světa

Firma VERTI postupně rozšiřuje sortiment. Specializuje se na designové akustické dělicí stěny – rámové i bezrámové skleněné příčky, oblíbené skleněné příčky s dřevěným profilem. Variabilního interiéru pak můžete dosáhnout s posuvnou dělicí stěnou. Bezpečnost zase zvýšíte protipožární dělicí stěnou. VERTI je dnes druhým největším výrobcem skleněných dělicích příček na českém a slovenském trhu.

SilentLab se zase od akustických zasedacích místností časem posunula i k akustickému nábytku – taburetům, křeslům – či k interiérovému osvětlení. Firma získala mnoho prestižních ocenění za unikátní design svých produktů, který přitom vedle vzhledu vyniká i svou praktičností.

© 2024 imper.cz