Kam na obchodní schůzku v horkém počasí? 7 (ne)tradičních tipů, kde se zchladit

19. Červenec 2023

Poslední týdny nás dennodenně atakují tropické teploty a málokomu se chce sedět v nedýchatelné kanceláři a pracovat. Druhým extrémem jsou podchlazené zasedačky, které vám mohou způsobit respirační onemocnění a vyřadit vás na pár dní úplně z provozu. Pokud vás v těchto dnech čekají schůzky s klienty, zkuste popustit uzdu fantazie a pozvěte je na nějaké méně oficiální místo. Máme pro vás 7 tipů, kterými druhou stranu překvapíte a zároveň odlehčíte napjatou obchodní atmosféru.

1. Kavárna se zahrádkou ve vnitrobloku

Posezení pod slunečníkem nebo v chladném stínu je již jakýmsi standardem, kam vyrazit na schůzlu v parných letních dnech. Uvidíte, že jednání u osvěžujícího nápoje či ledové kávy bude mít hned jiný náboj, než kdybyste seděli v kanceláři. Skvěle se osvěžíte například na Manifestu Anděl, kde je dokonce i bazének. Pokud preferujete více soukromí, můžete klienta překvapit piknikem v parku. Skvěle se pro to hodí Stromovka, Folimanka či Riegrovy sady.

2. Vinařství

Místo s uvolňující atmosférou, v chladivé zeleni, kde společně můžete ochutnat několik druhů vína a současně diskutovat o obchodních záležitostech. Tato netradiční schůzka umožňuje přirozenou konverzaci bez formalit v příjemném prostředí. Navíc, degustace vína může poskytnout příležitost k diskuzi o vkusu a preferencích klienta, což může přispět k hlubšímu porozumění a lepšímu vztahu, což oceníte, až budete pro klienta vybírat vhodný dárek např. k Vánocům.

Vyzkoušejte leady

Náš tip! Za sklenkou kvalitního vína nemusíte na Moravu či do Polabí. Vinice s posezením najdete i v Praze – například Grébovku na pomezí Vinohrad a Vršovic nebo Salabku na Praze 7.

3. Hurá k vodě

Komu by nepřišlo v horkých letních dnech vhod pořádné osvěžení. Máte-li s byznys partnerem dobrý vztah, navrhněte mu schůzku u bazénu, v blízkosti řeky či u přírodního biotopu. Obchodní meeting tak spojíte s příjemnou relaxací a dobitím baterek. Doporučit můžeme například Žluté lázně, koupaliště Pražačka nebo biotop Radotín.

4. Golf či střelnice

Je váš klient aktivním sportovcem? Vezměte ho na klasické, ale stále nekonvenční místo pro obchodní schůzky – na golfové hřiště. Golf poskytuje prostor pro rozhovory v uvolněné atmosféře, při které budete trénovat koncentraci a zároveň se projdete v přírodě, kde je příjemněji než v kanceláři. Akčnějšího klienta zase můžete vzít na střelnici (bývají často ve sklepích), kde společně uvolníte stres. Alternativou může být tak adventure park v lese či klimatizované jógové studio – v závislosti na typu klienta a úrovni vztahu.

V Praze si můžete zahrát golf například Rohanském ostrově nebo ve Vinoři.

5. Nadhled ze střech či paluba výletní lodi

Pražské střechy zažívají poslední roky neskutečný boom. Kromě Lucerny se lze výtahem vyvézt například na Střechu Radost na Žižkově či na terasu U Prince na Staroměstském náměstí. Pokud má váš klient slabost pro vodu resp. plavbu, vemte ho na výletní loď. Nenáročnou alternativou může být i šlapadlo, kde budete mít příjemné soukromí. Blízkost vody vám opět poskytne příjemnější klima.

Vyzkoušejte leady

6. Farmářské trhy

Ranní společná procházka farmářským trhem plným svěžích produktů a lokálních specialit může poskytnout příležitost k diskuzi o lokálním podnikání a kvalitě výrobků. Díky tomu můžete posílit vzájemnou důvěru a zároveň zjistit klientovi preference v oblastech týkajících se např. udržitelnosti. V Praze se pravidelně konají trhy například na náměstí Jiřího z Poděbrad, Tyláku, Heřmaňáku či na Náplavce.

Náš tip! Vyrazte na schůzku časně, zažijete ještě příjemný chládek.

7. Kryokomora

Pokud hledáte opravdu netradiční icebreaker a chcete zapůsobit na svého obchodního partnera, můžete zkusit schůzku v kryokomoře. Tato terapie využívá extrémně nízkých teplot (až -150 stupňů Celsia) na krátkou dobu, obvykle do tří minut. Kryoterapie má řadu přínosů pro zdraví, včetně zlepšení cirkulace krve, zmírnění bolesti, zvýšení energie a podpory regenerace svalů. Je důležité mít na paměti, že kryoterapie může být pro některé lidi nepříjemná a má své kontraindikace (například lidé s kardiovaskulárními problémy nebo s nízkým krevním tlakem by se měli kryoterapie vyhnout). Proto je důležité se předem ujistit, že je tento typ aktivity pro vašeho obchodního partnera vhodný.

© 2024 imper.cz