7 tipů na vánoční dárky nejen pro kolegy, ale i obchodní partnery

07. Listopad 2022

Většina z nás má v kanceláři kolegu či kolegyni, kteří pravidelně každý měsíc hlásí počet dní do Štědrého dne. Lze se tvářit jako Grinch nebo se zaklínat předsevzetím, že letos Vánoce opravdu prožívat nebudete. Avšak je jasné, že pokud máte na starosti výběr dárků pro obchodní partnery či kolegy (myslíme na všechny z HR, marketingu, obchodních oddělení a office managery a managerky), asi tomu shonu ani letos neuniknete. Jakmile vám tento úkol zasvítí v kalendáři, je ideální postavit se mu čelem. Inspiraci můžete načerpat třeba u nás. Vybrali jsme pro vás tipy z různých cenových segmentů, především české výroby, a to jak pro ty, které potěší praktické maličkosti, tak i luxusní, personalizované dárky.

1. Dárky vonící papírem

Nedatované diáře a zápisníky jsou nadčasovou klasikou, kterou lze nechat obrandovat či pojmenovat po klientovi. Ten s jejich vyplňováním může začít, kdykoli se mu to bude hodit. Nevšedním a cenově přívětivým dárkem pro kolegy můžou být i gumičky na jejich oblíbené bloky, které již používají.

2. Pro sportovně i duchovně založené kolegy

Máte kolem sebe sportovně založený kolektiv? Ať už jste v kanceláři běžci, volejbalisti nebo parta, která zajde ráda po práci na fotbal, jistě oceníte funkční dárky jako jsou týmové sportovní čelenky, ponožky nebo ručníky. Pro kolegy, kteří mají zase blízko k přírodním energiím můžete vybrat náramky z pravých minerálů, kvalitní bylinné čaje či éterické oleje.

3. Na zahřátí i pro potěchu chuťových pohárků

Kvalitní jídlo a pití ocení lidé zpravidla nejvíce, než drahé lapače prachu. Jedlé a pitelné dárky tedy patří k vděčným evergreenům, kterými určitě nic nezkazíte. Letos můžete zkusit kolegům nebo klientům nadělit kávové předplatné, výběrovou čokoládu, lahodné víno nebo výjimečnou pálenku.

4. Kdo si hraje, nezlobí

Deskové či karetní hry jsou další možností, jak dostat svůj obrandovaný, tematický dárek ke klientovi a zajistit, aby ho opravdu využíval. Vedle klasiky jako jsou karty, pexeso, Dostihy a sázky lze pořídit i třeba legendární Sewu.

5. Pro sběratele zážitků

Pro tento typ dárků je potřeba, abyste svého klienta znali blíže, a také věděli, zda vybraný zážitek skutečně ocení. Milovníkům kultury udělají radost dárkové poukazy do divadla nebo na online platformy jako je třeba Dramox. Fanouškům dobrého jídla pak poukazy do oblíbené restaurace. Nadělit můžete i relaxační procedury, masáže a nebo třeba i online tréninky (po Vánocích se budou hodit). Trendy jsou i kurzy přípravy kávy, přírodního mýdla či parfému.

6. Dárky na míru pro náročné

Pro opravdu výjimečné obchodní partnery s citem pro módu zkuste vybrat dárkový poukaz do pánského či dámského ateliéru, kde šijí outfity na míru. Na dotaz vám připraví dárkový poukaz s firemním logem i případným věnováním. Klient či klientka si pak mohou zvolit zda poukaz promění na sako, košili, šaty, kostým nebo doplňky, které nesmí business šatníku chybět – jako třeba kožené tašky na míru či nesmrtelné rámové boty.

7. Dobročinné dary

Tento typ dárku udělá naopak radost dlouhodobým klientům, u kterých víte, že více než hmotné statky jim dělá radost pomáhat druhým. Můžete jejich jménem zaslat finanční dar na charitu, útulek, depozitum nebo na péči o konkrétní zvíře a voucher mu krásně zabalený věnovat.

A co letos nadělíte svým kolegům či obchodním partnerům vy?

© 2024 imper.cz