5 příležitostí, které nabízejí svobodnější pracovní dobu než od „9 do 5”

19. Listopad 2016

V BusinessAnimals.cz ukazujeme, že můžete žít svobodněji než na štípačky a přinášet do firmy nový business, aniž byste otročili za telefonem. U obchodníka platí, že čím méně ho šéf vidí, tím líp – musíte ale odvádět výsledky. Abyste svobodnější pracovní dobu zvládli a byli úspěšní, i když nemáte pomyslný bič šéfa nebo team leadera denně za zadkem, musíte přijmout zodpovědnost, která s volnějším režimem přichází. Jste dostatečně motivovaní? Nebojíte se rozhodovat, aniž byste se neustále ujišťovali u nadřízeného, zda volíte správně? Pak oceníte následující příležitosti a šéfy, kteří ocení samostatné salesmany:

1. CINK: Komu zvoní kariérní příležitost?

2-1

Nejlepším způsobem, jak být v práci svobodnější a zodpovědnější, je mít vedle sebe bandu kolegů, kteří to vidí stejně. Ondra Zoubek a Sára Švédová pro svou práci dýchají. „Rozjet startup je zmatek, který ale stojí za to,” přiznali se nám v rozhovoru. Podnikům ukazují, že elektronická evidence tržeb není pouze strašákem, ale příležitostí. Na práci oceňují kreativitu, baví je, jak na CINK zákazníci reagují. Je hravý, uživatelsky připomíná aplikaci Spendee a reaguje na potřeby zákazníků. Do budoucna má přivést komunitu podnikatelů na jedno místo.

Vyzkoušejte leady

2. I.B.S.A.:  Zajišťovat klientům bezpečí zvládne jen hrdina

caprata4

Možná vás ani nenapadlo, když jste se dneska probouzeli, že se dá dělat zajímavý business zrovna v takovém oboru – a že zrovna vás to může bavit. Zabezpečení firem, detektivní služby, osobní strážce, vymáhání pohledávek, to všechno dneska firmy víc a víc potřebují. „Obchod v I.B.S.A. – czech je založen hlavně na důvěře a většina klientů chodí výhradně na doporučení,” řekl nám výkonný ředitel Petr Jílek, „rolí obchodníka nemá být frontální útok se všemi službami na všechny zákazníky. Chceme, aby byl schopen vytvářet důvěrné spojení v jedné divizi našeho portfolia a poté postupně dával zákazníkům důvod, aby od nás odebíral další služby. Obchod restrukturalizujeme, pokud přijde s nápady, co vylepšit, vítáme to.”

Přečtěte si také: Celý rozhovor s Pavlem Capratou, generálním ředitelem I.B.S.A.

3. Co Čech, to „Patriot!”

stepanek1

Seniorní obchodník dostává v Patriot Marketing Group prostor pro realizaci. Jednatel firmy Petr Štěpánek dává svým lidem nástroje, jak svou práci dělat efektivně, a svobodu samostatně se rozhodovat. Ve svých lidech buduje především sebevědomí a obchodní charisma – s tím se pak ve světě neztratí. Stejně tak to bylo v případě teprve 24letého Jirky Knichala, který v Patriotu začínal jako řadový obchodník a dnes je obchodním ředitelem a Petrovým rovnocenným partnerem. „Jde nám o to, aby chtěl obchodník růst a být úspěšný, tak jak si nastaví. V ten okamžik kdy rostou lidé, roste i Patriot,” řekl nám Jirka.

Vyzkoušejte leady

Přečtěte si také: Celý rozhovor s jednatelem firmy Petrem Štěpánkem

4. Chcete být se šéfem Friends Forever?

_MG_3900

Spojují investice z oblasti financí, realit a sportu, a baví je to. Adam Trávník (se kterým jsme v BusinessAnimals.cz dělali tenhle rozhovor) je mladý šéf, který to má v hlavě srovnané. Svým lidem nejenže povoluje svobodu a budování vlastního brandu jako obchodníci, ale dokonce je k tomu aktivně motivuje. Například účastí na sportovních akcích. „Kromě financí a realit se Friends Forever okrajově věnují i sportu, hlavně pro radost a protože jim to umožňuje potkávat inspirativní lidi. Finance a reality jsou jasné, ale ze sportu přichází kontakty a sportovci, kteří například řeší hypotéku, pojistku, hledají nemovitost.“

5. Troufnete si budovat business s lékaři? V Mepro Trading si vyděláte

img_2821

Mepro Trading prodává inkontinenční pomůcky „bílým plášťům” a celý segment obchodu zdravotnictví polidšťuje a dává mu nádech moderního salesu. Petr Klumpar, šéf obchodu, si během kariéry zažil své a obchodní cíle nastavuje realisticky. „Je pro mě klíčové, aby si mí lidi vydělali a aby je práce motivovala. Obchodní cíle jsou dostatečně vysoko, aby vás inspirovaly každé ráno vstát a objet několik lékařských ordinací a lékáren, ale zároveň jsou postaveny realisticky, abyste si na ně sáhli a měli hmatatelné výsledky vaší práce.”

© 2024 imper.cz