Nejlepší motivační filmy na večer aneb jak vás motivace bude bavit

09. Červen 2021

Nevíte, jaké si pustit motivační filmy před spaním? Určitě vás jako obchodníka zajímají inspirativní filmy o podnikání a penězích. Filmy podle skutečné události nebo životopisné filmy úspěšných lidí, někdy spíše úspěšných psychopatů. Co se vám vybaví, když se řekne Wall Street? Největší světové obchodní centrum? Finanční čtvrť? Prosperující firmy? Úspěšní podnikatelé ve skvěle padnoucích oblecích? A co takhle filmová inspirace?

vlk na burze

Nejsou to pouze knihy, podcasty nebo audioknihy, co vám zajistí velkou dávku motivace. Také motivační filmy dokážou zvednout ze židle i toho největšího lenocha a přimět ho k akci. Inspirací mohou být nejen filmy podle skutečné události, ale také snímky, od kterých bychom to na první pohled nečekali. Podívejte se na nejlepší filmy všech dob i méně známé inspirativní filmy.

Motivační filmy jako zdroj motivace

Aby jedinec mohl dosáhnout úspěchu, potřebuje ideálně dávku vnější i vnitřní motivace. Vnější motivace přichází pod vlivem okolních činitelů. Vnitřní motivace naopak vychází z potřeby vlastního uspokojení člověka. Ačkoliv je silným pohonem právě vnitřní motivace, někdy je potřeba trochu pomoci z vnějšího prostředí. Zdrojem takové motivace mohou být motivační filmy.

Jako zdroj motivace mají motivační filmy jednu obrovskou výhodu. Kromě toho, že jsou pro jedince velkým přínosem a inspirací, jsou také prostředkem k pobavení. Motivační filmy jsou tak důkazem, že motivace k výkonům nemusí probíhat na sílu, naopak, může být pro jedince nejen poučením, ale i zábavou.

Motivace a životní moudra i tam, kde byste je nečekali

Možná pro někoho bude překvapením, v jakých filmech je možné najít ta nejlepší životní moudra a které z nich se staly obrovskou dávkou motivace pro děti i dospělé. Ano, jsou to často právě rodinné filmy nebo dětské příběhy, čím se můžeme nejvíce inspirovat. Jako příklad výborně poslouží série příběhů Harryho Pottera. V každém z dílů Harryho Pottera pronáší různé postavy životní moudra, kterými by se měli řídit všichni lidé. Podobné je to u série Pán prstenů. Je však potřeba se dívat velmi pozorně. Životní moudra jsou totiž někdy ve filmech velmi dobře schovaná.

Filmy podle skutečné události

Samostatnou kapitolou jsou filmy podle skutečné události. Tyto snímky jsou jedinečné právě tím, že vypráví příběhy, které se skutečně staly.  Mezi nejlepší filmy podle skutečné události patří například Čistá duše a Chyť mě, když to dokážeš. Častým tématem životopisných snímků je i válka, což dokazují velmi úspěšné filmy Pianista a Shindlerův seznam. Značnému úspěchu se mezi filmy podle skutečné události těšil také novodobý snímek Sully: Zázrak na řece Hudson s Tomem Hanksem. Filmy podle skutečné události však mají své silné zástupce i mezi příběhy o podnikání a úspěchu v různých oblastech. Patří mezi ně například Vlk z Wall Street nebo Bohemian Rhapsody. Herci ztvárňující hlavní postavy v podobných snímcích bývají často oceňováni za projev, řeč těla a způsob, jakým se dokázali s postavou ztotožnit.

Oddychové seriály a filmy na večer

Žádný člověk nemůže pracovat, být motivovaný a podávat výkony 24 hodin denně. Tělo i mysl potřebují také odpočinek, především pokud jsou většinu času využívány na sto procent. Skvělým prostředkem k relaxaci jsou právě filmy. Sledovat online filmy na Netflixu je pro většinu lidí nejlepším způsobem, jak si odpočinout po náročném dni. Správné filmy na večer by neměly být náročné. Ideální jsou tedy komedie, fantasy nebo sci-fi snímky. Výběr filmu však samozřejmě záleží na individuálním vkusu diváka.

Pokud vás nebaví neustále vybírat nové a nové filmy na večerní odpočinek, rozkoukejte si seriál. Skvěle si odpočinete u seriálů jako Přátelé, Teorie velkého třesku nebo Jak jsem potkal vaši matku (HIMYM). Jedná se o seriály, které divákům zaručí zábavu (HIMYM například podle diváků patří mezi nejvtipnější seriály všech dob), ale zároveň můžete sledovat příběhy postav, které se dost možná podobají vám nebo vašim přátelům. Seriály jako Přátelé nebo HIMYM si zamilujete a budete se každý den těšit, až si u nich dopřejete svou chvilku relaxace. Oblíbíte si jak seriálové postavy, tak samotné herce, jejich vystupování a řeč těla.

Nejlepší filmy o podnikání a penězích

Ty nejlepší filmy obsahují dávku akce, vtipu i možnost ztotožnit se s jejich postavami. Tohle vše mohou nabídnout následující snímky, vyprávějící příběhy lidí, kteří se rozhodli jít si tvrdě za svým. Možná vás některé příběhy o vzniku podnikatelských legend překvapí. Každopádně vám tyhle nejlepší filmy o podnikání a penězích zajistí obrovskou dávku zábavy i inspirace.

1. Americké psycho (American Psycho) – z profesionála na Wall Street vrahem

Náhled na obchod z jiného úhlu pohledu. Filmové zpracování kontroverzního románu Breta E. Ellise vás zavede do New Yorku 80. let. Představí vám úspěšného viceprezidenta finanční společnosti na Wall Street, Patricka Batemana, který si ale připadá naprosto bezvýznamný – vždyť všichni jeho kolegové mají lepší vizitky než on. Jedná se o zajímavý náhled do nitra člověka, který má na první pohled v životě všechno. Po zhlédnutí tohoto filmu se budete na svůj obor dívat úplně jinýma očima.

2. Makléř (Rogue Trader) – jak položit na lopatky i samotnou banku

Rádi si hrajete a riskujete? V tom případě vám nesmí ujít film Makléř, který vás svým příběhem pohltí a rozhodně vás nenechá chladné. Režisér James Dearden tento film natočil podle autobiografické knihy s názvem Podvodník, která je sepsána na základě skutečných událostí ze života burzovního makléře Nicka Leesona. Nick je ambiciózní finanční génius, který vám ukáže, jak dokážou risk a odvážné burzovní operace položit na lopatky i jednu z nejstarších bank světa.

3. Konkurenti (Glengarry Glen Ross) – herecké galapředstavení se skvělými dialogy

Pokud byste se rádi dozvěděli něco více o světě realitních makléřů, tento film nesmíte vynechat. Čtyři realitní makléři musí během čtyřiadvaceti hodin prodat bezcenné pozemky, jinak dostanou padáka. Film vás bude inspirovat, jakými cestami se dá uspět, nejen v branži realit. A nezapomeňte, always be closing!

Čeština má u tohoto filmu bohužel slabší překlad, proto pro lepší zážitek doporučujeme film v originále.

4. Riziko (Boiler Room) – jak prodávat akcie po telefonu

Chcete-li nahlédnout pod pokličku burzovního byznysu, podívejte se, jak se dají prodávat akcie v jedné makléřské společnosti. Kromě odborných finančních pojmů vás čeká i realistické ztvárnění s atmosférou plnou adrenalinu, která vás strhne! Peníze a riziko je prostě koření, které u motivačních filmů nesmí chybět.

5. Ohňostroj marnosti (Bonfire of the Vanities) – elita Wall Street 80. let

K tomu, abyste se z veškerého lesku a úspěchů dostali zpátky na zem, vám pomůže Ohňostroj marnosti s Tomem Hanksem, který vám přiblíží manhattanskou elitu 80. let a upozorní vás na tamní sociální nerovnosti.

6. Enron: The Smartest Guys In The Room – růst a pád Enronu

Jeden z nejlepších dokumentárních filmů o vzestupu a pádu energetické společnosti Enron na pozadí osobních příběhů zaměstnanců. Dialogy a historky, které vás zaručeně osloví a zaujmou.

7. Vlk z Wall Street (The Wolf of Wall Street) – po každém mejdanu přijde kocovina

Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty, nahé blondýny, Leo DiCaprio a místo prachu nad prérií víří vzduchem bankovky. Vydělat 12 milionů dolarů za pouhé tři minuty? No problem! Hodně tvrdý a bezcitný vhled do této branže inspirovaný opravdovým životním příběhem. Vše posouvá ještě o level výše DiCaprio a jeho skvělá řeč těla

8. Děkujeme, že kouříte (Thank you for smoking) – obchod se smrtí

Vynikající zábavný a satirický film o problematice kouření tabákových výrobků. Pokud jste zapřisáhlý nekuřák, Aaron Eckhart dokáže přesvědčit i vás, že na kouření vlastně není nic špatného, a ještě se k tomu zasmějete.

9. Láska a jiné závislosti (Love and other drugs) – obchodník s viagrou

Není nic lepšího než obchodovat s něčím, s čím máte osobní zkušenosti – a víte, že to je skutečně tak dobré, jak říkáte. Skvělá atmosféra amerických multilevelů s ukázkou jejich školení. Nudit se rozhodně nebudete.

10. Štěstí na dosah (Pursuit of happyness) – od nuly k nebesům

Velmi emocionální film se skvělým Willem Smithem, který nenechá nikoho chladným. Ukázka, jak se dá od totální nuly opět postavit na nohy, když při vás někdo stojí a věří vám. Zkrachovalý obchodník s rentgeny žije se synem na ulici, aby opět dostal vhodně placenou práci.

11. Wall Street – jeden z nejinspirativnějších finančních filmů

Když v roce 1987 Oliver Stone natočil tento film, netušil, jakým filmovým trhákem se stane. Chtěl pouze zobrazit situaci na Wall Street v 80. letech a chamtivost makléřů, ale nečekal, kolik lidí bude osloveno tamním prostředím. Možná i vás bude motivovat skvěle zpracovaná postava Gordona Gekka, abyste se věnovali trhu s akciemi, nebo vás naopak bude motivovat postava Buda Foxe, který se svou vytrvalostí postupně vypracovává ve váženého makléře.

12. Zakladatel (The Founder) – příběh o začátcích McDonald’s

Film na motivy pravdivé story okolo vzniku řetězce McDonald’s. Jak vypadalo stravování v 50. letech? Jaké byly začátky? Snímek z roku 2016 ukazuje, jak Ray Kroc vzal a přeměnil inovativní restauraci bratrů McDonaldových v miliardový globální business. Pamatujete například na scénu, jak Kroc bratrům popisuje vizi McDonald’s jako nové víry, kostela, který přivede celou rodinu pod jednu střechu a umožní jím strávit společný čas u dobrého jídla?

Životopisné filmy mají vždy určitou přidanou hodnotu. Můžete si říkat, že něco podobného se opravdu stalo. Zakladatel jistě patří mezi nejlepší filmy podle skutečné události.

13. Trader – Černé pondělí na Wall Street

Tento dokumentární film vás uvede do každodenního života investora Paula Tudora Jonese, který předpoví podle historických grafů pád burzy, takzvané Černé pondělí. Nechte se unést jednou z nejznámějších historických událostí.

14. Quants: The Alchemists Of Wall Street – jak vytvořit a zničit Wall Street

Další dokumentární film, který vám tentokrát přiblíží práci kvantitativních analytiků, na jejichž finančních modelech a matematických výpočtech stále stojí a padá svět finančnictví – včetně Wall Street.

15. Maximální limit (Two for the money) – hodem mincí ke jmění

Film z prostředí sportovních sázek. Jak navolávat a namotivovat lidi, aby investovali do něčeho, kam investovat nechtějí. Idylický život, v němž stačí udělat jednu chybu a začne se hroutit.

Sledujte filmy online a pohodlně

Kdo by si nepamatoval na návštěvy videopůjčoven. Dříve jsme si v pátek odpoledne dělali výlet do půjčovny, abychom měli přes víkend co sledovat. Dnes už je to dávnou minulostí a většina lidí sleduje filmy online. Pokud se chcete vyhnout otravným televizním reklamám, jsou filmy online dobrou volbou. Za pravidelný měsíční poplatek získáte přístup do obrovské videotéky plné českých i zahraničních snímků. Mezi nejvyužívanější platfomy poskytující filmy online patří Netflix a HBO. Díky nim se nemusíte bát, že byste neměli v zásobě inspirativní filmy na dost dlouhou dobu dopředu.

Máte film na večer a není co zakousnout?

Správný filmový večer se neobejde bez dobrého jídla. Pokud se vám nechce připravovat občerstvení doma, můžete využít služeb typu Dáme jídlo. Právě Dáme jídlo často pro mnoho lidí představuje záchranu v momentě, kdy mají pozvané přátele, připravený film na večer, ale lednice zeje prázdnotou. Pizza objednaná přes Dáme jídlo je naprostou klasikou, nicméně diváky rozhodně neurazíte ani tradičním popcornem z mikrovlnky.

Inspirativní filmy nejsou jedinou dávkou motivace

Inspirativní filmy pojí možnost odpočinout si u sledování zajímavých snímků, a navíc se vzdělávat či inspirovat. Tyto benefity však nenabízí pouze inspirativní filmy, ale i ty nejlepší audioknihy. Výhoda audioknih tkví v tom, že je na rozdíl od filmů můžete poslouchat i na cestě do práce, ať už jedete autem, tramvají nebo vlakem. Definice nejlepší audioknihy pro každého obsahuje něco jiného. Záleží na vnitřním nastavení, ale i na kvalitě nahrávky a přednesu toho, kdo ji čte. Nicméně mezi ty nejlepší audioknihy oceňované posluchači patří například Čtyři dohody čtené Jaroslavem Duškem, audiokniha Steve Jobs o životě stejnojmenného zakladatele společnosti Apple nebo kniha Komunikací k vítězství.

Foto: Sky.com

© 2024 imper.cz