Chcete si vytvořit finanční rezervu? Zkuste investice.

28. Listopad 2019

Peníze potřebuje každý z nás. Ať už se nám to líbí, nebo ne, bez nich se v dnešní době neobejdeme. Dávají nám svobodu a nabízí nové možnosti. Jindy ale umí i pořádně potrápit. Život je nepředvídatelný a v těžké situaci se může ocitnout kdokoliv z nás. Vytvoření finanční rezervy je proto víc než potřebné.

Investice a spoření

hledáme obchodníka

Spořicí účet nebo investování?

Možností, jak rozšířit svůj majetek či ušetřit velkou částku peněz, je mnoho. Stačí, když si každý měsíc odložíte nebo přesunete jinam část vašeho příjmu. Myslíte, že to u vás nepůjde? Zkuste přehodnotit priority. Mnoho lidí utratí nemalou sumu za vysedávání po kavárnách a stravováním se v drahých podnicích. Ano, starat se o sebe a dopřát si je důležité, pokud vám však na konci měsíce příliš peněz nezbývá, měli byste každodenní kávičku raději vynechat.

A jaký způsob šetření je tedy nejlepší? Naše babičky v tom měly jasno. Peníze a všechny cennosti si uložily na bezpečné místo u nich doma. Nebylo ničím výjimečným najít mezi šperky americké dolary či jiné bankovky. Potenciál peněz je však v tomto případě nevyužitý. Spořicí účet je skvělá věc, ale vytvoření pasivního příjmu pomocí investic ještě lepší.

Jak začít s investicemi

Myslíte si, že investovat mohou jen ti nejbohatší? Že vaší investicí budou tak maximálně zlaté náušnice? Hloupost. Svět investic je otevřený každému z nás. Stačí sebrat odvahu, nastudovat potřebné informace a udělat první krok. Taktéž se můžete poradit s někým, kdo je v těchto vodách zběhlejší. Vyhledejte například zkušeného makléře (zprostředkovatele), který se v investicích vyzná a vše vám srozumitelně vysvětlí. Za poplatek vám pomůže sestavit investiční plán či sledovat pohyby vašich investic na burze.

Investiční zlato
Zlato a investice

Do čeho investovat

Tady jsou možnosti téměř neomezené. Na začátek si musíte uvědomit, jaký typ investora jste. Nebojíte se riskovat a můžete okamžitě investovat velkou sumu peněz? Zkuste akcie (cenné papíry). Nákupem akcií získáte určitý podíl ve vámi zvolené akciové společnosti. Pokud ale chcete snížit riziko a vyhnout se neúspěchu, rozdělte váš kapitál do vícera společností. Je tu však i druhá možnost. Pro lidi, kteří risk příliš v lásce nemají a chtějí pravidelně odkládat menší částku. Právě podílové fondy jsou na dlouhodobé spoření tou nejvhodnější alternativou. Princip jejich fungování je založený na spojení vkladů více investorů, takže jsou téměř bez rizika.

Jak investovat do diamantů
Diamanty a investice

Další možností vydělání peněz je koupě nemovitostí a jejich následně pronajímání. To je populární a pro někoho i nejjednodušší způsob pasivního příjmu. Tato investice vám však bude přinášet skutečné ovoce až po mnoha letech.

Vyzkoušejte leady

A, samozřejmě, nesmíme zapomenout na investování do drahých kovů či diamantů. Ne příliš výdělečné stříbro z toho vynecháme, ale investiční zlato se v posledních letech opět dostává na výsluní. Vždy jste si přáli pochlubit se nádherným diamantovým náhrdelníkem nebo zásnubním prstenem s diamantem? Tak ani to není špatná investice. Investiční diamanty jsou další formou výhodně uložených peněz. Nejen, že jsou krásné, ale také věčné a skladné.

Vidíte, že možností máte skutečně mnoho. Proto se netřeba bát a zkusit i tuto formu spoření. Trpělivost a pravidelnost vám po letech zaručeně přinese kýžené výsledky. I nejbohatší Češi někde začínali a prožili si čekání, pády i zklamání.

Tip: Nemáte na investici dostatek finančních prostředků? Proveďte srovnání půjček a úvěrů na trhu a zvažte, zda by se vám v budoucnu taková investice vrátila. Investování je spojeno s určitou mírou risku, nabídky ale vybírejte velmi pečlivě.

© 2024 imper.cz