Nemáte na angličtinu čas? 3 superrychlé cesty, které odrazí jakoukoliv výmluvu

27. Prosinec 2016

V dnešním globálním světě platí, že znalost angličtiny je must. Ne že by nějak záleželo, jestli v životopise angličtinu máte, když se ale tímto jazykem nedomluvíte, může být klíčovou nevýhodou. Možná pár frází ovládáte, při rozhovoru se zahraničním business partnerem ale pouze nervózně koktáte, nebo dokonce raději předáte deal kolegovi – a přicházíte o business. Je čas konečně ztratit výmluvy a najít profesní sebevědomí.

macbook-692573_1920Učit se slovník nazpaměť nemá smysl. Existují i zábavné metody

„Angličtinu potřebuji k obchodování. Občas narazím na klienta, který neumí česky, a tak je potřeba jednat v angličtině,“ říká Jitka Zoderová, CEO BusinessAnimals.cz. „Hodí se mi také při zjišťování informací ze zahraničí, protože čerpat z českých zdrojů častokrát nestačí. Chci být jednoduše napřed,“ dodává.

Pokud vás anglicky nenaučili na střední škole, jakože víme, že nenaučili, je potřeba se poohlídnout po rozdílných metodách učení, které uvedete do praxe, kdykoliv máte 5–15 minut volna.

Vyzkoušejte leady
  • čtení zjednodušených anglických knížek/blogů
  • výuka vedená přes Skype nebo telefon
  • mobilní aplikace typu Duolingo
  • poslech podcastů
  • sledování vlogů na Youtube z vašeho oboru

button registrace obchodnika transparent1. Seriály. Zapněte Suits a učte se business hantýrku

Dobrou metodou, jak rozvíjet slovní zásobu, naposlouchat americký či britský přízvuk a naučit se rozumět rodilým mluvčím, je sledování filmů a seriálů v anglickém originále s titulky. Začátečníci využívají české titulky a snaží se pochytit alespoň krátké fráze, rozlišovat jednotlivá anglická slůvka a čerpat právě zmíněný přízvuk a správnou výslovnost.

Tip pro pokročilé: Vaše slovní zásoba je pokročilejší, zapněte si proto k anglickému filmu rovnou anglické titulky. Takto pokračujte do fáze, kdy titulky nepotřebujete – pokud rozumíte anglickému filmu bez titulků, můžete říct, že umíte anglicky.

Přečtěte si: 13 životních rad Harveyho Spectera ze Suits (Kravaťáci)

2. Instagram, YouTube. Vytvořte z angličtiny nutnou součást života

Jak se budete učit anglicky, je závislé na vaší momentální úrovni. „Pokročilejší, kteří již jsou schopni se částečně domluvit, mohou využít služeb rodilého mluvčího jako individuálního lektora na konverzace. Nebo mohou na angličtině pracovat i sami,“ říká Hana Šrámková ze společnosti LITE.

Přečtěte si celý rozhovor s Hankou Šrámkovou: „Jak uspět při studiu angličtiny, neztratit motivaci a další tipy pro busy obchodníky“

hledáme obchodníka

Pokud se opravdu chcete naučit anglicky, musíte se tím jazykem obklopit. „Buďte s angličtinou v kontaktu denně. Hodně poslouchejte a při každé příležitosti se snažte i mluvit. Najděte si nové přátele a volejte si, nebo pište anglicky. Pomáhejte například turistům v centru města,“ radí Hana Šrámková. My doporučujeme sledovat na Instagramu, ale klidně na Facebooku, vaše oblíbené celebrity, hvězdy vašeho oboru nebo YouTubery, od kterých se budete učit sales skills i angličtinu.

Přečtěte si: 8 YouTube kanálů, které chcete jako obchodník sledovat

3. V BusinessAnimals.cz jsme vyzkoušeli metodu LITE!

Třetí metoda je časově náročnější, odzkoušeli jsme však, že nese nejlepší výsledky. Intenzivní kurzy jazykové školy LITE se nesou v duchu mluvení. Žádné biflování a čtení vět, rychle do vody s vámi.

„Při metodě LITE studenti trénují komunikaci až v 80 % času, a tak jsou po absolvování kurzu mnohem jistější, dokážou reagovat a vidí na sobě skutečné pokroky v mluvené angličtině,“ říká Hana Šrámková, ředitelka pro marketing a sales v Jazykové škole Lite.

„Hodina vždy začínala hrou, která rozproudila naše tělo a hlavně mysl. Potom jsme probírali látku z minulé hodiny v konverzaci dvou lidí, což bylo skvělé na procvičení. A pak látku novou v konverzaci s jiným člověkem. Moc se mi líbila tahle interakce,“ říká Jitka Zoderová.

Jazykovou školu LITE navštívil také náš obchodník Jakub Jágl. „Hodně mi vyhovoval styl výuky, praktická cvičení a hodně konverzace namísto psaní a biflování. Překvapila mě i hodně přátelská atmosféra. Se všemi se dobře komunikovalo a kdykoliv byli nápomocní,“ říká Jakub. „Především ve skladbě jsem míval celkem guláš, po absolvování kurzu už mám v angličtině jasno,“ dodává.

Vyzkoušejte od ledna sami na ukázkové hodině zdarma!

© 2024 imper.cz