5 tipů na fyzicky nenáročné ale zábavné aktivity na léto

24. Červenec 2023

Jestliže nepatříte mezi milovníky horkého počasí nebo si z jakéhokoliv důvodu si nemůžete léto užívat venku, připravili jsme několik zajímavých tipů, jak se zabavit doma. Samozřejmě, hýbat se lze i uvnitř, ovšem když teploty převyšují třináctku, než vždy je vhodné se fyzicky přepínat, ale naopak spíše relaxovat. A následující činnosti jsou právě pro takové trávení horkých dní ideální.

1. Filmová noc

Pokud má někdo několik přátel a známých, kteří rádi sledují filmy a tráví spolu nějaký čas, nemůže být na škodu uspořádat tzv. movie night. Koukat na filmy se dá během celého roku, ale kdy jindy mají lidé nutkání navečer někam jít, bavit se a utužovat vztahy? Nezbytnou součástí takového večírku je nějaké občerstvení, případně rovnou večeře, s jejíž přípravou ale není třeba se zdržovat. Stačí si ji objednat, a pokud si každý host může z menu vybrat to, na co má zrovna chuť, hostitel zamezí tomu, že se někomu s přípravou pokrmu netrefí do vkusu.

Poté už zbývá jen vymyslet, zda večírek bude mít nějaké téma nebo se prostě lidé rozhodnou na místě, na co se podívají. Populární jsou zejména maratony, tedy že se během noci zhlédne celá série počínaje Harrym Potterem, Pánem Prstenů či filmy od Marvelu. Pro milovníky hororu se samozřejmě dá pokoj adekvátně vyzdobit a celou noc si pak užívat nejen děsivé filmy, ale také atmosféru.

2. Online Hry

Ať už člověk míří na dovolenou k moři nebo zůstává doma, zajímavou aktivitou je online hraní. Opravdu nemusí jít zrovna o pařbu Fortnitu, ale o regulérní dospělou zábavu v podobě pokeru, který si samozřejmě může někdo dopřát přímo v cílové destinaci s přáteli nebo ostatními hosty resortu. Ti, kteří však nemají z jakéhokoliv důvodu zájem se sejít s ostatními hráči, vždy mohou využít online prostor.

Stačí mít po ruce mobil nebo tablet, a pokud se jedná o začátečníka, je určitě vhodné si vyhledat a třeba i stáhnout Texas Hold’Em pravidla a pečlivě si je projít. Poté už člověku nic nebrání v tom, aby si vybral webovou stránku, kde se do pokeru pustit. V poslední době totiž není problém hrát odkudkoliv, kde je dobrý přístup k internetu, navíc najít další hráče online opravdu není problém. Plusem u pokeru vždy je, že při hraní je třeba zapojit mozek, takže člověk pro sebe vždy něco dělá, i když zrovna nemá náladu v horku jezdit na kole nebo pobíhat po pláži.

3. Deskové hry

Pokud už má člověk dost zírání do obrazovky, ale přesto si chce něco zahrát s kamarády, deskové hry jsou stále v módě a výběr je obrovský. Záleží na tom, kolik kdo chce do koupě investovat a na jak náročný titul si troufne. Na krabicích však zpravidla lze zjistit, komu je hra určená, zároveň se dá dobře vybírat podle tématiky. Milovníci sci-fi si přijdou na své stejně jako ti, kteří preferují fantasy, navíc tvůrci deskovek často myslí na to, že není vždy úplně snadné se sejít ve větší partě. Proto spousta her má varianty jen pro dva hráče. Podobně jako u online her mají pak deskovky výhodu v tom, že jde o aktivitu, která cvičí mozek, což nikdy není k zahození.

4. Hra pro děti do zásoby

Jestliže má někdo chuť být kreativní a zároveň má kolem sebe čas od času děti, doporučujeme věnovat čas vymýšlení hry pro právě pro děti. Jednak pravidla nemohou být složitá, takže nejde o žádné řešení rovnic o třech neznámých, jednak se do aktivity opět zapojí mozek a samozřejmě z tvorby plyne dobrý pocit, že člověk něco dělá pro své ratolesti či děti blízkých a známých. Ti jistě budou vděční, když se někdo při příští návštěvě vytasí s novým způsobem, jak je zabavit.

5. Dohánění informací

Zatímco je člověk v práci, mohou mu utéct novinky i z oboru, který jej zajímá. Doba strávená doma během letních měsíců pak může sloužit k dohnání tohoto deficitu, případně k načerpání informací o úplně něčem jiném, co momentálně hýbe světem. Nemáme na mysli zrovna drby ze světa celebrit, ale třeba pokroky v oblasti umělé inteligence či CRM systému, a pokud tohle někomu nestačí, vždy se dá sáhnout po učení nového jazyka. Ani zde ale nemusí jít o jazyk v očekávaném slova smyslu, protože sice může být zábavné načerpat základy jedinečných jazyků jako islandština nebo korejština, ovšem máme tady také množství programovacích jazyků. Ty mohou i pro zkušené polygloty představovat zajímavou výzvu.

© 2024 imper.cz