3 nápoje, kterými v roce 2024 nahradit kávu

Nupreme

06. Březen 2024

Hledáte způsoby, jak trošku snížit přísun nápoje, kterým do sebe doslova pumpujete jeden
miligram kofeinu za druhým? V tom případě pro vás máme dobré zprávy. Kávu můžete
letos zvesela podvádět s trojicí drinků, kterými uděláte pro své tělo něco navíc: umožníte
mu regenerovat v souladu s jeho biorytmy díky darům přírody.

Tip č. 1: Chutná jako káva, vypadá jako káva, ale je to Čekankové kaffe Nupreme

Kávovina v podobě jemně praženého kořene čekanky dokáže dostát nárokům i zatvrzelých kávomilců. Proces pražení cikorce propůjčuje naprosto jedinečnou a kávě věrnou chuť, navíc s tóny připomínajícími karamel či nugát. Ovšem bez obsahu kofeinu, který se v těle odbourává někdy i deset hodin. Šálek kávy v pět odpoledne tak může pěkně zamávat se sladkými sny a klidným spánkem. Ovšem Čekankové kaffe Nupreme působí s biorytmem v souladu. Kořen čekanky hýčká trávení, je vhodný pro citlivý žaludek, pomáhá v odplavování žluči, má mírně močopudné účinky a může být také vhodným doplňkem pro všechny, kteří trpí cukrovkou.

Zdroj: Nupreme

A jak si tuhle náhradu kávy připravit? Snadno. Stačí nasypat do hrníčku a přelít vodou o teplotě, která vám vyhovuje. Udělat si z Čekankového kaffe Nupreme můžete ledovou kávu, latté macchiato, capuccino, dalgona coffee. Fantazii se meze nekladou.

Tip č. 2: Trio zelených superpotravin, které probudí vitalitu

Že vám náhrada kávy nedokáže vrátit vitalitu? Omyl. Kofein z kávy sice dokáže „nakopnout“, ale zároveň zvedá hladinu stresového hormonu kortizolu v těle. Na příliš velké množství vypité kávy tělo odpovídá neklidem, podrážděností, nervozitou a bohužel i nekvalitním spánkem. A zase musí sahat do rezerv a regulovat stres čerpáním zásob minerálů a vitamínů. Co tento cyklus únavy přetnout a dopřát si energii ukrytou v zelených superpotravinách?

Chlorela, mladý ječmen a spirulina patří mezi zdroje biologicky hodnotných látek, jež dokáží tělo občerstvit. Vedle vitamínů, minerálů a enzymů jde hlavně o chlorofyl. Toto zelené listové barvivo má schopnost v trávicím traktu navázat řadu odpadních látek a úspěšně je vyvést ven. Ale umí toho víc. Proč tedy zelenáče povolat do jídelníčku? Potřebujete-li urychlit regeneraci těla i mysli, podpořit přirozené procesy během zátěže, nebo si chcete dopřát očistu organismu a zabouchnout únavě dveře před nosem, výborně vám poslouží.

supergreens
Zdroj: Nupreme

Netváříte se na polykání tablet ani chuť zelených superpotravin? Tak to sáhněte po variantě s lahodnou pistáciovou příchutí Super Greens od Nupreme. V tomto premixu chlorelu i spirulinu budete konzumovat v bio a mladý ječmen dokonce i v raw kvalitě.

Tip č. 3: Exotická maca měla podle Inků zocelit tělo i ducha

Plodina podobná našemu pastináku si prodírala cestu ke slunci nehostinným terénem And a odolávala tamějším složitým přírodním podmínkám. I proto si získala mezi Inky pověst rostliny, která tělu propůjčuje schopnost lépe vzdorovat chladu, nepřízni počasí i vzduchu s nižším obsahem kyslíku. Maca bývá považována za nejkomplexnější rostlinu na světě. Díky obsahu vitaminů, stopových prvků, minerálů a zejména esenciálních aminokyselin dodává organizmu životně důležitý mix živin, který pečuje o všechny buňky těla.

Bio Maca

Až se budete cítit přehlcení stresem, unavení, bez energie, je to vhodný čas po hlíze Řeřichy peruánské sáhnout a kávu macou nahradit. Není totiž náhodou, že se s oblibou používá jako doplněk při rehabilitaci po náročných zdravotních komplikacích či jako podpůrný prostředek ve stresovém období. Jedinečných vlastností macy si všimli i ti, kdo se snaží budovat svou vytrvalost, shazují nadbytečné kilogramy nebo překonávají menopauzu či menstruační diskomfort.

A jak si takovou macu dopřát? Pokud si kávu rádi připravujete slazenou a s kapkou mléka, bude vám vyhovovat Maca Choco Latté od Nupreme. Ve složení není nic jiného než maca, kakaový prášek, třtinový cukr a skořice. Základ ideálně zkombinujte s veganskými alternativami k mléku.

Extra tip navíc pro vaše klouby i pokožku: Premium Collagen Peptides

Nikdy není pozdě nahradit třetí šálek kávy denně něčím, co bude pečovat o pohybový aparát i pevnou pokožku. A jak se v tom světě přípravků s kolagenem vyznat? Vybírejte hydrolyzovaný kolagen štěpený enzymatickou cestou. Vzniká tak surovina vynikající kvality, která je už rozložená do malých stavebních kamenů tzv. kolagenních peptidů. Z nich si tělo umí sestavit každý z 11 druhů kolagenu, které ke svému fungování potřebuje.

hydrolyzovaný kolagen
Zdroj: Nupreme

Zaměřte se taky na čistotu složení. Sladidla a různá ochucovadla mnohdy nejsou ideální volbou a mohou zatěžovat zažívání. Ale funkční složky jako kyselina hyaluronová, vitamín C nebo biotin jsou vítaní pomocníci. A všechny je najdete v Nupreme Premium Collagen Peptides. Nápoj s dávkou kolagenních peptidů si tak uděláte za pár vteřin a chuť si můžete přizpůsobit podle preferencí: višňová šťáva, džus nebo jej jednoduše přidáte do oblíbeného smoothie.

© 2024 imper.cz