Jak se po svátcích znovu dostat do pracovního tempa?

4. 1. 2015 +

Jak na to?

Lenošení je nakažlivé. Jakmile se delší dobu flákáte, nechce se vám zpátky do práce. Přitom byste ale měli. Důvodů a motivací, které vás k tomu dokopou, je hned několik. Co takhle se třeba podívat na zůstatek na účtu? Není potřeba vaše konto po Vánocích zase trochu dokrmit? Čtěte, jak se znovu nastartovat!

zdroj_chahal

Důvody, proč se odlepit z gauče

V první řadě je nutné si uvědomit, proč byste měli znovu začít naplno pracovat. A nedívejte se na to jako na stereotyp a rutinu, kterou po vás vyžaduje společnost, kde je zvykem ve všední dny makat. Úspěšní obchodníci totiž stereotyp neznají nikdy. Oni svou prací žijí! A proto je i ve dnech vánočního volna sžírá nepříjemný pocit, že nemůžou nikomu zavolat a uzavřít další milionový obchod. Buďte taky takoví! Peníze jsou vaše motivace a práce „obchoďáka“ vás baví. Přiznejte si, že to válení se na gauči a nabírání nelichotivých kilogramů navíc je zkrátka nuda.

Ty nejpádnější argumenty:

  • Zakázky a peníze nepočkají.
  • Koncem starého a začátkem nového roku se ve firmách rozdělují zakázky. Můžete ještě hodně ulovit.
  • Vaše bankovní konto je po svátcích tenčí. Je nutné jej dokrmit.
  • Válením se doma tloustnete. A jako neatraktivní obchodník/obchodnice to budete mít těžší.

Triky, jak nastartovat tělo a mozek

Jakmile si uvědomíte, že pracovat hned po svátcích je potřeba, budete si možná připadat trochu neohrabaní a pomalejší. Ony si ty dny nicnedělání také vybraly svou daň. Je přirozené, že člověku to po delším odpočinku pomaleji myslí. Naštěstí existují metody, jak osvěžit mozek i duši.

Tipy na rychlý restart:

  • První dny v procesu choďte do postele před půlnocí. Navyknete si na běžný pracovní režim.
  • Zacvičte si! Ideálně ráno. Rozproudí to krev a povzbudí myšlení.
  • Silná ranní káva, citrusový fresh anebo taletky guarany. To vše podporuje bystrost, kterou potřebujete.

 

Metody těch nejpilnějších

Závěrem by bylo dobré podotknout, že někteří jedinci návrat do práce zkrátka milují a nemohou se ho dočkat. Možná to jsou ti, kteří žijí sami či si se svou rodinou moc zábavy neužijí. V každém případě budou tito obchodníci mít začátkem roku náskok. Pozor na to! Možná by tudíž nebylo od věci, připravit si podklady pro klienty, nové nabídky a zkrátka pár pracovních záležitostí už na první dny. Stejně tak můžete rozeslat mailové nabídky jako jednu z prvních věcí. Budete před konkurencí zase o krok napřed.

 

Text: Ivanna Benešová

Foto: chahal.com