Jak se po svátcích znovu dostat do pracovního tempa?

04. Leden 2015

Lenošení je nakažlivé. Jakmile se delší dobu flákáte, nechce se vám zpátky do práce. Přitom byste ale měli. Důvodů a motivací, které vás k tomu dokopou, je hned několik. Co takhle se třeba podívat na zůstatek na účtu? Není potřeba vaše konto po Vánocích zase trochu dokrmit? Čtěte, jak se znovu nastartovat!

zdroj_chahal

Důvody, proč se odlepit z gauče

V první řadě je nutné si uvědomit, proč byste měli znovu začít naplno pracovat. A nedívejte se na to jako na stereotyp a rutinu, kterou po vás vyžaduje společnost, kde je zvykem ve všední dny makat. Úspěšní obchodníci totiž stereotyp neznají nikdy. Oni svou prací žijí! A proto je i ve dnech vánočního volna sžírá nepříjemný pocit, že nemůžou nikomu zavolat a uzavřít další milionový obchod. Buďte taky takoví! Peníze jsou vaše motivace a práce „obchoďáka“ vás baví. Přiznejte si, že to válení se na gauči a nabírání nelichotivých kilogramů navíc je zkrátka nuda.

Ty nejpádnější argumenty:

  • Zakázky a peníze nepočkají.
  • Koncem starého a začátkem nového roku se ve firmách rozdělují zakázky. Můžete ještě hodně ulovit.
  • Vaše bankovní konto je po svátcích tenčí. Je nutné jej dokrmit.
  • Válením se doma tloustnete. A jako neatraktivní obchodník/obchodnice to budete mít těžší.

Triky, jak nastartovat tělo a mozek

Jakmile si uvědomíte, že pracovat hned po svátcích je potřeba, budete si možná připadat trochu neohrabaní a pomalejší. Ony si ty dny nicnedělání také vybraly svou daň. Je přirozené, že člověku to po delším odpočinku pomaleji myslí. Naštěstí existují metody, jak osvěžit mozek i duši.

Tipy na rychlý restart:

  • První dny v procesu choďte do postele před půlnocí. Navyknete si na běžný pracovní režim.
  • Zacvičte si! Ideálně ráno. Rozproudí to krev a povzbudí myšlení.
  • Silná ranní káva, citrusový fresh anebo taletky guarany. To vše podporuje bystrost, kterou potřebujete.

 

Metody těch nejpilnějších

Závěrem by bylo dobré podotknout, že někteří jedinci návrat do práce zkrátka milují a nemohou se ho dočkat. Možná to jsou ti, kteří žijí sami či si se svou rodinou moc zábavy neužijí. V každém případě budou tito obchodníci mít začátkem roku náskok. Pozor na to! Možná by tudíž nebylo od věci, připravit si podklady pro klienty, nové nabídky a zkrátka pár pracovních záležitostí už na první dny. Stejně tak můžete rozeslat mailové nabídky jako jednu z prvních věcí. Budete před konkurencí zase o krok napřed.

 

Vyzkoušejte leady

Text: Ivanna Benešová

Foto: chahal.com

© 2024 imper.cz