Top kavárny v Praze, kde se vám bude skvěle pracovat!

05. Květen 2018

Kavárenský lifestyle je IN a nevyhýbá se ani obchodníkům. Naopak. Právě na místech, kde pravidelně odfukuje kávovar, tráví přestávky mezi schůzkami nebo vedou jednání nejčastěji. Kaváren je hodně, ale ne každá nabízí pracovní komfort. A proto jsme se „obětovali“ a několik jich pro vás vyzkoušeli. Kritéria byla jasná – příjemné prostředí, dobrá káva, zásuvky u stolů a superrychlá wifina. Pojďte se podívat, kde se vám bude v Praze skvěle pracovat.

Parlor

hledáme obchodníka

Kde: Křižíkova 197/37, 180 00 Praha

NE – ÚT  9 – 20h
ST – SO   9 – 22h

Tato kavárna, trošku bokem od hlavní meccy karlínských kavárenských povalečů, blíž k Florenci, nás zaujala na první pohled. Tak dobře, přesněji na první Prosseco. Absolutně v TOPu je tady nabídka sortimentu. Je vidět, že si s tím někdo sakra vyhrál a měl oko na detail. Toho si v BA extra ceníme. Kavárna zatím není tak profláklá, takže si tam určitě sednete a budete se cítit příjemně, i když se budete muset prokousávat nepříjemnými úkoly. Udělejte si to prostě hezký 🙂

Boho cafe and store

Kde: Ondříčkova 6, Královské Vinohrady, Praha
PO – SO  11:30 – 23h

Domluvte si konzultaci

Toto je náš winner. A né, že tam teď bude celá Praha 🙂  Nám se tady opravdu dobře pracuje, v brzkém odpoledni bývá klídeček a zadní místnosti s koberci nevadí ani hlasitější telefonování.
Teď vážně – toto místo je díky své strategické poloze chytře schované ve vedlejší ulici dál od tepajícího komunitního místa, profláklého Jiřáku. Jelikož je kavárna spojená i s showroomem vintage věcí, čekejte interiér, ze kterého bude unesená nejedna obchodnicko-kreativní duše. Vězte, že jejich kafe z hrnečku od babičky chutná jako sen. A voda gratis pro dehydrované pracovníky 🙂
PS. pokud budete mít výherní den, potkáte tu i Vladimíra 518 a další vinohradsko/žižkovské starousedlíky.

Žižkavárna

Kde: Kubelíkova 17, 130 00 Praha

PO – PÁ  7:30 – 21h
SO – NE 8:30 – 21h

Kavárna, která si na nic nehraje. I možná proto, že interiérem připomíná takovou školní družinu, se zde srocují od rána nejrůznější typy lidí. Studenti, pracující s notebooky, vystajlovaní byznysmeni, důchodci se psy a občas se tu objeví i hokejista Jirka Hudler. Za networkingem už nemusíte lítat po Praze, troufáme si říct, že se přes tu různorodost zdejších návštěvníků dostanete kamkoliv. Velkou výhodou je abnormální počet zásuvek na jeden stůl.

Kavárna Kočičí

Zveřejnil(a) Kavárna Kočičí dne 13. duben 2018

 

Kde: Křižíkova 22, Praha
NE – ČT  11 – 20h
PÁ – SO  11 – 21h

Máloco dokáže člověka uklidnit tak, jako naši čtyřnozí kamarádi. Kočičí předení má pak vyloženě terapeutické účinky – že byste občas potřebovali nějakého mourka mít po ruce při práci? Pak vyrazte do Kavárny Kočičí, místními štamgasty je totiž deset chlupáčů, kteří mají společnost moc rádi. Wifi tu nemusíte honit jako kočka myš, šlape totiž skvěle, na baru mají dokonce zásobu nabíječek pro zapomnětlivce a celé spodní patro je vyhrazeno jako „klidová zóna“, takže vás při práci nebude nic rušit.

Caffe Bistro U Maurizzia

Kde: Jindřišská 23, Praha
PO – PÁ  7 – 22h
SO – NE 8 – 22h

Hledáte místo pro práci opravdu v centru? Pár metrů od Václaváku na vás jedno takové čeká. Spodní patro je trochu rušnější, ale na meeting spojený s výbornou snídaní (za přátelskou cenu) jako dělané. První patro pak nabízí klidnější a prostornou zónu, usadit se tu můžete buď do pohodlných křesílek nebo využít sezení pro práci jako dělané – široký dřevěný pult podél oken, na který se vám vejde vše, co potřebujete, a barová stolička k tomu. Prokrastinovat můžete pohledem na rušnou Jindřišskou pod vámi.

Bistro Leon

Kde: Sokolovská 21, Praha

PO – PÁ 8 – 19 h.

A zase ten Karlín. Už se stydíme, ale tuhle horkou novinku mezi kavárnami jsme vám prostě museli představit. Je na světě teprve týden, ale už má spousty pravidelných hostů. Na naběračce má pro vás denně tři poctivé domácí polévky, v nabídce bagely se sladkou a slanou náplní, saláty a domácí limonády. Takže pokud přijdete na snídani popracovat, můžete zůstat i přes oběd. Odpoledne dostanete sklenku Prosecca, aby vám to lépe šlo a na cestu domů možná i nějakou dobrotu. Wifina lítá jako Ferrari a u každého stolku i u zdi na bidýlku na vás čekají zásuvky. No a nesmíme zapomenout na milou obsluhu, která pracující s počítačem přímo (kupodivu) vítá.

Jedno kafe nestačí

Kde: Pavla Švandy ze Semčic 388/16, Smíchov

PO-ČT: 9 – 20h.
PÁ: 9 – 18h.
SO + NE: 10 – 18h.

Svatá pravda! Nejvíc to ale platí o stejnojmenné kinokavárně na Smíchově. My jí říkáme „kafíčkárna se zašívárnou. Má totiž dvě místnosti. V té první si můžete dát schůzku a nad šálkem dobré kávy z pražírny Dos Mundos slastně vychutnávat speciální slané a sladké muffiny, které nikde jinde neseženete. V nabídce jsou také bezlepkové zákusky. Po schůzce se přesunete do zadní, příjemně klidné místnosti, která připomíná pracovnu. U každého stolu je zásuvka, takže ani váš počítač nebude mít hlad. Wifi kolem vás proběhne takovou rychlostí, že ani nestačíte říct W. Když se budete chtít během práce osvěžit, můžete vyzkoušet super specialitku – espresso s tonikem. A pokud budete mít štěstí, natrefíte ten den na degustaci vín nebo promítání filmu.

Bonus na klidné meetingy

If Café Jungmannova

Kde: Praha 1, Jungmannova 30/21
PO – NE: 8 – 20h

Cukrářka Iveta Fabešová poslední roky rodí děti a kavárny. Po Werichově vile, Belgické a Tyláku je Jungmannka už její čtvrtou kavárnou. Barevné dortíky ve francouzském stylu doplňuje chutná káva a…klid. Ano, i když se na Facebooku množí negativní recenze rozhořčených maminek, majitelka nesleví. Kavárna na pobíhání dětí a parkování kočárků není uzpůsobená. V této oáze klidu můžete rozjímat a hledět na ruch ulice prosklenými stěnami, vést obchodní jednání, nebo si vypít chutné espresso před meetingem. Právě díky sklu nikde nejsou zásuvky a na WiFi si kavárny pod značkou IF také moc nepotrpí. Ale to vůbec nevadí. Kupte si nějakou skvělou knihu a konečně se na chvilku zastavte. A nebo jen tak buďte. Kdy na to jindy budete mít zase čas?

Zdroj fotografií: facebookové profily zmíněných kaváren

© 2024 imper.cz