9 tipů, kam v Praze zajít na nejlepší zmrzlinu

02. Červen 2018

Rozhodli jsme se prozkoumat další várku pražských podniků, tentokrát nás zajímala zmrzlina. Teplé počasí přímo vybízí k osvěžení a výborná zmrzlina nejen osvěží, ale také zajistí výborný gurmánský zážitek a polechtá vaše chuťové buňky. Zde je 9 tipů pro inspiraci. 

1. Zmrzlinář, Vinohrady

 • Slezská 15, 120 00 Praha 2
 • Po–Pá: 12.00–20.00
 • zmrzlinar.cz
Zdroj: FB Zmrzlinář

Blíží se léto a s ním chuť na zmrzlinu. Pokud máte s klienty dobré vztahy, proč je nepozvat na dobrou zmrzku? Nebo si ji nadělte za odměnu, když se vám podaří uzavřít dobrý deal. Naší jasnou volbou je Zmrzlinář. Zmrzlina je opravdu vyhlášená, vyráběná dle tradičních receptur a bez chemie. Ve stálé nabídce jsou 4 nejoblíbenější (čokoláda, vanilka, jahoda a pistácie) a k tomu vždy dalších 12 druhů, které se pravidelně obměňují. A kde ji najdete? V Praze ve Slezské, kousek od Náměstí Míru. Čeká na vás rovněž příjemné prostředí, pár stolků k sezení, můžete ochutnat lahodnou kávu nebo čaj.

2. Parlor – Ice Cream Cookie Sandwiches, Karlín

Zdroj: magazin.storyous.com

Ani tady neočekávejte klasický kopeček v kornoutku. Místo toho se nechte navnadit na zmrzlinový sandwich. Ochutnat zde můžete cookies domácí výroby, lahodné smetanové zmrzliny či svěží ovocné sorbety a také různé netradiční kombinace. Prostory zaujmou na první pohled, lze je popsat jako „domácí džungli“ plnou zeleně. A jak se říká, zelená barva zlepšuje náladu. Tohle boží místo naleznete v Karlíně, kousek od Karlínského náměstí.

hledáme obchodníka
Zdroj: https://www.tasteofprague.com/pragueblog/best-ice-cream-in-prague

3. Vanille, Náměstí Míru

 • Náměstí Míru, 120 00, Praha 2, přímo u zastávky tramvaje
 • Po-Pá: 9.00-18.00, Ne: 00-18.00
 • http://www.vanille.cz/
Zdroj: úvodní fotka http://www.vanille.cz

Čekání na tramvaj si můžete zpříjemnit výbornou zmrzlinou, kterou ve Vanille denně připravují čerstvou. Kromě klasické kopečkové a točené zmrzliny si můžete pochutnat také na specialitách. Nabídka je každý den jiná. Z těch netradičních doporučujeme například kombinaci okurka & máta & gin, jemně slaný karamel, borůvkový muffin nebo zmrzlinu s příchutí kávy. Možná kvůli této zmrzlině zmeškáte nejednu tramvaj.

Zdroj: http://www.vanille.cz/uvod#cukrarna

4. Angelato, Praha 1

 • Rytířská 27, 110 00, Praha 1
 • Újezd 24, 118 00, Praha 1
 • Po-Ne:  11.00-22.00 (květen-září, poté se otevírací doba s každým měsícem o hodinu zkracuje)
 • http://angelato.cz/
Zdroj: http://angelato.cz/

Z vize optimismu a nadšení se zrodila jedna z nejoblíbenějších zmrzlináren v Praze, za kterou nestojí žádný Ital, ale Makedonec Zlatko Kebakoski. Kdo má rád čokoládovou, určitě si vybere ze spousty druhů vynikajících zmrzlin. Vyzkoušet můžete i trochu netradiční příchuti, jakými jsou například rýžová, perníková, okurkové mojito, levandulová, maková, s příchutí červené řepy, avokáda, dýně a mnoho dalších. A především úplně ojedinělou veganskou černou zmrzlinu. Díky těmto jedinečným příchutím se připravte na dlouhé fronty a vskutku originální gurmánský zážitek.

Zdroj: FB Angelato

5. Amorino

                                    Zdroj:FB Amorino

 • Malostranské náměstí 38/24, Malá Strana, 110 00, Praha
 • Centrum Chodov Roztylská 2321/19, Praha 4
 • https://www.amorino.com/en

Darovat květinu je fajn, ale darovat ji ze zmrzliny, to je úplně jiný level. Světově proslulý zmrzlinářský řetězec Amorino vám jich připraví, kolik budete chtít. Na svých (zatím) dvou pražských pobočkách na Chodově a Malé Straně vám vykouzlí růže z mnoha příchutí. A pokud zrovna nebudete mít chuť na zmrzku, můžete se zchladit pořádným milkshakem. Na své si přijdou i vegani, protože mnoho příchutí existuje i ve veganské verzi.

                                    Zdroj:FB Amorino

Vyzkoušejte leady

6. Puro Gelato, Náplavka

 • Na Hrobci 410/1, 128 00, Praha 2 – Výtoň
 • Kaprova 11, 110 00, Praha 1
 • Po-Čt: 10.00-20.00, Pá: 10.00-20.00, So: 9.00-22.00, Ne: 11.00-20.00, Kaprova Po-Ne: 9.00-21.00
 • http://www.purogelato.cz/home/
Zdroj: FB Puro Gelato

Míříte na Náplavku na procházku a chcete si dát zmrzlinu? Tak se zastavte v Puro Gelato kousek od železničního mostu. Nově mají také otevřenou pobočku na Praze 1. Puro Gelato využívají rozmanitých chutí, které nabízí příroda. Zkuste třeba okurkovou, červený rybíz nebo pomerančovou. Každá zmrzlina je navíc denně čerstvá.

7. Gelateria & Caffé Amato, Letná

Zdroj: http://www.gelateriaamato.cz/galerie/#gallery-8

Gelateria Amato na Letné nabízí nepřeberné množství speciálních chutí. Co takhle lékořicovou, gorgonzolu s ořechy, mandarinkovou nebo rajčatovou s malinami? Nebudete vědět, která zmrzlina je ta pravá. A všechny stojí za to! Kdeže obyčejná vanilka nebo čokoláda!:-) Nejoblíbenější příchutí jsou slané arašídy. Děti mohou ochutnat zmrzlinová lízátka.

Zdroj: http://www.gelateriaamato.cz/galerie/#gallery-8

8. Good Food, Staré Město

Zdroj: https://www.facebook.com/goodfoodkarlova/

Už jste ochutnali zmrzlinu v trdelníku? V současné době tento hit doslova ovládl Prahu. Trdelník, často ještě zevnitř potřený nutelou, slouží v tomto případě jako kornout, do kterého se vám natočí zmrzlina dle chuti. Nejoblíbenější je klasická vanilková, čokoládová či tiramisu nebo černá zmrzlina. Good Food ale nedělá jen sladké trdelníky, ale také slané.

Zdroj: https://www.facebook.com/goodfoodkarlova/

9. Creme de la Creme

                                   Zdroj: FB Creme de la creme

 • Gelato café v Husova 12, Praha 1
  jen pár kroků od Staroměstského náměstí.
 • Zmrzlinový salon na Národní 23, Praha 1
  jen pár kroků od Národního divadla
 • https://www.cremecreme.cz/cs/

Zkušený a hlavně velmi kreativní zmrzlinář Jan Hochsteiger se svému řemeslu vyučil ve slunné Itálii,  a pak se vrátil do Čech rozdávat zmrzlinovou radost. Neustálé přichází s novými příchutěmi a nebojí se sáhnout i k velmi netradičním. Zákazníci už mohli ochutnat kopřivovou, perníkovou či levandulovou. Najdete tu i svěží ovocné sorbety nebo veganské zmrzliny. V nově otevřeném zmrzlinovém salonu na Národní mají i pro dochucení ledové dobroty čokovod – s neustále proudící horkou čokoládou, kterou si můžete dozdobit pohár.

                                    Zdroj: FB Creme de la creme

Která je vaše nejoblíbenější zmrzlina?

Navnadili jsme vás? Napište nám, kterou příchuť máte nejraději vy, popřípadě kam na ní s oblibou chodíte!

© 2024 imper.cz