Zaujalo nás: Zvláštní způsoby, kterými obchodníci na Wall Street zlepšují své výkony

11. Leden 2016

I když existuje celá řada knih, které nám radí, jak se stát výtečným obchodníkem, je občas dobré dát i na rady z praxe. V redakci nás zaujalo, jak to funguje na Wall Street a jaké triky používají ke zlepšení svých výsledků obchodníci v extrémně stresujícím prostředí. Vybrali jsme pro vás osm nejbizarnějších a nejzajímavějších rituálů, které z vás udělají druhého Jordana Belforta – samozřejmě s velkou dávkou nadsázky. Kam až jsou někteří lidé schopni zajít?

wallstup

1. Stejný oběd každý den

Obchodník ze společnosti Steinhardt, Fine, Berkowitz & Company jménem Frank Cilluffo se domnívá, že oběd a obchod spolu souvisejí. I proto pojídal celé dva roky jen a pouze vdolky s marmeládou, dokud se situace na trhu nezměnila. Těžko říct, zda nepodával skvělý pracovní výkon jen kvůli tomu, aby si mohl dát pořádný steak.

2. Vyhněte se nešťastné kabince na toaletách

Tak zní rada jednoho obchodníka s dluhopisy pracujícího ve společnosti Chicago Mercantile Exchange. V jeho zaměstnání lze totiž najít kabinku, která má špatnou pověst a svým návštěvníkům způsobuje finanční potíže. Pověrčivost světu vládně.

3. Nepište červeným perem

James Park, obchodník v Brean Murray & Co., sdělil, že nikdy nepíše červeným perem, jelikož to pro něj znamená selhání. Dodal také, že udržuje svůj stůl vždy uklizený. Čím větší pořádek, tím více pracovních úspěchů.

Přečtěte si také: Julius Lukáč: „Prodávat sám sebe, kopat za firmu a ptát se klientů – o ničem jiném obchod není“

4. Obchodník by měl brát ženské hormony

V roce 2007 podal obchodník Andrew Tong žalobu na společnost, v níž pracoval, poněvadž jeho nadřízený ho nutil k užívání ženských hormonů. Mělo se jednak o jakýsi tréninkový program, díky němuž měli být muži ve firmě méně agresivní a více zženštilí. Hormony údajně sehnal na černém trhu. Zajímavá strategie!

5. Či naopak – doplňujte testosteron

Podle CNBC si stárnoucí obchodníci a manažeři (na Wall Street tedy muži nad třicet let) zvyšují hladinu testosteronu, aby byli stejně pozorní a chtiví jako za mlada. Bez něj by se údajně cítili pomalí, staří a hlavně málo výkonní. A to nejen v práci.

hledáme obchodníka

6. Mějte své talismany

Světoznámý obchodník Paul Tudor Jones se jednou pochlubil svými talismany pro štěstí, mezi něž patřily třeba i nafukovací Godzilla nebo tenisky, jež vlastnil Bruce Willis. „Budoucnost této země závisí na těchto botách,“ dodával často s rošťáckým úsměvem.

Přečtěte si také: Jak si nastavit mindset: 3 tipy, abyste působili sebevědomě

7. Hrajte riskantní hry, a to celé hodiny

Špičkový manažer John Meriwether přiměl své zaměstnance, aby celé hodiny hráli poker. Věřil tomu, že si tak zdokonalují své instinkty. Někteří z nich se stali na sázení prakticky závislí.

8. Pozor na dny se špatnou pověstí!

Nikoho asi nepřekvapí, že stejně jako piloti nebo sportovci mají i obchodníci své vlastní pověry. Kupříkladu na Wall Street převládá názor, že s akciemi by se nemělo za žádnou cenu obchodovat třetí pátek v měsíci.

Co pomáhá vám stát se lepším obchodníkem – ale teď opravdu a bez nadsázky? Napište do komentářů…

Foto: nypost.com

© 2024 imper.cz