Žijeme jen na jeden pokus!

25. Květen 2014

Martin Janošek

Domluvte si konzultaci
  • Martin Janošek, 24 let
  • Současná pozice: Bronzový organizační manažer, LR Health & Beauty Systems, s.r.o.

Martine, jak už je tomu dlouho, co děláte obchodníka ve firmě LR?

Firmu LR jsem poznal před 6 lety. Nejdřív jsem vše se zájmem pozoroval, ale účastnil se spíš pasivně. Před dvěma lety během studia na vysoké škole mi ale spadly „růžové brýle“. Zjistil jsem, že mi vysokoškolský titul nezaručí život podle mých představ a rozhodl jsem se vzít LR jako obchodní příležitost.

Jak jste se k této práci vlastně dostal?

Kamarádova maminka (lékařka) pomáhala roky svým pacientům s produkty pro zdraví. Tomáš (její syn) v tom uviděl obchodní příležitost a tak jsem se já jednoho dne ocitl na obchodní schůzce. Všechny ty možnosti mě fascinovaly…

hledáme obchodníka

Kdy se u vás objevil obchodní talent?

Vždy jsem cítil touhu něco dokázat. Touhu překonávat překážky. Touhu jít za svými sny! A podle mého názoru Vás právě touha mnohdy dovede dál než talent. Touha sama nestačí, je potřeba si ujasnit, po čem přesně toužíte a jít si za tím.

Jaké byly Vaše začátky v LR?

Na začátku jsem udělal mnoho chyb a jsem za ně rád. Dělat chyby ze kterých se poučíme je velmi dobré. Ve chvíli kdy jsem se rozhodl, že je to pro mě životní šance, všechny překážky najednou zmizely. Důležité je opravdové rozhodnutí = cítíte to celou svou bytostí, nedokážete myslet na nic jiného než na Váš cíl. Už večer se nemůžete dočkat rána, až se konečně budete moct pustit do práce. Mnoho lidí chce zkusit podnikání, zkusit jestli budou úspěšní. ÚSPĚCH SE NEZKOUŠÍ! Když máte jasnou představu o tom, co a jak chcete, neexistuje nic, co by Vás mohlo zastavit 🙂

Kdy se Vám v tomto byznysu začalo dařit?

Nejvíc se mi začalo dařit před rokem, když jsem odboural ze života aktivity, které jsem věděl, že mě nepřivedou k mému cíli. Nebylo to pro mě jednoduché, protože některé věci od nás společnost očekává. „Normální“ je dělat to, co všichni. Ale je to to, co opravdu chcete? Ode mne například moje nejbližší okolí očekávalo vysokoškolský titul. Cítil jsem vnitřní rozpor mezi mezi tím, co chci dělat já a co se ode mne očekává. Tak jsem dostudoval bakaláře a začal dělat to, co mě baví a naplňuje. Důležité je, uvědomit si, že jsme zodpovědní za to, co děláme, ale i za to, co neuděláme. A čas běží rychle!

Měl jste nějakou krizi? Máte pro ostatní nějaký recept jak se jí zbavit?

Ano, měl. Když moje nejbližší okolí nevěřilo, že v tomto obchodě dokážu něco vybudouvat a dávalo mi to najevo. Recept na krizi? Makat! Výsledky přinesou radost a krize zmizí. Pokud věříte v sebe, dokážete vše!

Myslíte, že máte ještě nějaké skryté rezervy nebo jedete naplno?

Každý má nějaké rezervy. Vždy je možnost se zlepšovat a růst. Neúspěšný člověk si myslí, že ví vše. 

Co je pro Vás obecně nejhorší na práci obchodníka a naopak nejlepší?

Nejhorší? Nejlepší? Stejná odpověď: svoboda. Musíte se naučit zvládnout sami sebe.

Když se ještě vrátíme k LR – víme, že firma funguje na principu Multilevel Marketingu – co si vlastně o tomto systému myslíš a s jakou se setkáváš reakcí okolí?

Dle mého názoru je to výjimečný odměňovací systém, který podporuje zdravou atmosféru v dané firmě (v daném týmu). V zaměstnání se často z vrchu dolů vyvíjí nátlak. V mnoha případech se šéf natolik bojí o svoji židli, že toho nejschopnějšího radši vyhodí. A zespodu nahoru se zase „židle podřezává“. V seriózní MLM firmě to funguje naopak. Vedoucí pracovník se snaží svoje spolupracovníky „vytáhnout nahoru“, aby vydělávali více peněz a tím i on/ona v druhé řadě vydělá víc. V takovém prostředí pak panuje zdravá atmosféra.

Reakce jsou různé. Záleží na zkušenostech a informovanosti dotyčného. Další důležitý aspekt je produkt nebo služba, kterou klientovi daná firma přináší. V mém případě je to hlavně oblast zdraví a krásy. Každý člověk na světě chce být zdravý a dobře vypadat. Takže reakce bývají ve velké většině pozitivní.

Jak jde skloubit život obchodníka s partnerským/rodinným životem?

Dá se skloubit velmi dobře. Jako obchodník si mohu udělat neděli ve středu. Neznám moc zaměstnanců, kteří by měli takovou moc, že by rozhodovali o svém čase!

Výslech:

Motto: „Není důležité kolikrát na cestě k cíli upadnete, ale to jestli máte sílu se zvednout a pokračovat.“

Jezdím autem: Mecedes-Benz C Coupé

Oblíbená restaurace: Všude tam, kde dobře vaří 🙂

Rada na závěr: „Žijeme jen na jeden pokus. Tak žijte život, jaký chcete Vy a ne život, jaký chce Vaše okolí, abyste žili!“

 

 

© 2024 imper.cz