5 pádných důvodů, proč mít ženy ve vedoucích pozicích

22. Září 2014

Paradoxně platí, že pokud se žena dostane na vysoký pracovní post, je tato skutečnost považována za něco neobvyklého, až podivínského, a v českém prostředí atypického. Ve společnosti ještě stále často převažuje názor, že ženám chybí chuť a touha po prvenství, tah na branku a jak se říká mít ty správné koule kočírovat tým.

zeny

Obchodní duch je přitom jedincům do vínku rozdáván bez ohledu na pohlaví. Proč je dobré mít ženy na vedoucích pozicích? Určitě najdete další důvody:

Vyzkoušejte leady

1. Ženská intuice nikdy nezklame

Pro mnohé muže něco naprosto nepochopitelného. I přes typickou ženskou opatrnost a obavu vydávat se všanc nebezpečí, napomáhá ženská intuice uchopit dobrou obchodní příležitost ve správný okamžik.

2. Ženy ovládají umění dělat více věcí najednou

Už jste někdy viděli muže držet telefon ramenem, smysluplně vést konverzaci, jednou rukou podepisovat smlouvy, druhou si připravovat kávu a přitom všem plánovat průběh porady? U ženy naprosto samozřejmé…

3. Mají obchodní smysl pro detail

Obecně platí, že žena má větší smysl pro detail, což umožňuje dotahovat úkoly precizně až do zdárného konce. Málokterá žena pomýšlející na vyšší posty se spokojí s prací na 99 %.

4. Lze je lépe ukecat

Určitě se každý z nás dostal do situace, kdy se snažil prosadit vlastní názor, ale narazil na tvrdé argumenty mužů, kteří velmi neradi mění svá stanoviska a to i ve chvíli, kdy nejsou nejlepším řešením. S ženou se lépe vyjednává a příjímají alespoň část názoru někoho druhého, pokud je opřeno o řádné argumenty.

5. Lidský a empatický přístup je samozřejmostí

Je pravda, že na výmluvy neskočí ani muž šéf ani žena šéfová; ale ve druhém případě si můžete být jistí, že váš příběh bude přinejmenším alespoň vyslechnut…: Žena je od přírody týmový hráč a na vedoucí pozici bude za svůj tým jednoznačně kopat.

Vyzkoušejte leady

Text: Jana Lindnerová

Zdroj fotografie: runapptivo.apptivo.com

© 2024 imper.cz