Vlci z Wall Street v akci. Jak se dělá deal za půl mega po telefonu, ukázal MeetUp #13

27. Září 2017

První podzimní dny jsme si zpříjemnili dalším neformálním setkáním obchodní komunity Business Animals. Meetup v La Loca baru se stal již takovou tradicí. Tentokrát byl však v mnoha ohledech výjimečný. Navíc dorazilo spoustu lidí, kteří se přišli podívat a nasát atmosféru. A že třináctka přináší smůlu? Právě naopak! Pro nás bylo tohle číslo přímo magické. A pokud vás láká burzovní makléřina, tak zbystřete dvojnásob. Kluci z Cyrrusu se s námi podělili o top secret informace. Akci moderovala skvělá Veronika Blažková alias Bláža z Óčka.

Emoce. Tvrdý business. Pánský dresccode. Legrace i cenné rady. Třináctý meetup byl prostě nabitý!

David Janeček s mikrofonem v akci:-)

Zářijový Meetup byl velmi emotivní pro naši CEO Jitku Zoderovou. Jak sama říká, jde pouze na „krátkou“ dovolenou a to velmi příjemnou, neboť v následujících týdnech přivede na svět malou „zvířecí“ slečnu. Zároveň také poukázala na nový projekt s našimi ambasadory, který je v rozjezdu. Tito lidé s námi budou tvořit obsah, budou se velmi často objevovat v souvislosti s Business Animals. Jsou to pečlivě vybraní obchodníci, kteří obchodují stylem 21. století.

hledáme obchodníka
David Kolář je za mikrofonem jako doma.

David Kolář strávil velkou část akce na pódiu a opět ukázal, jak skvělý je spíkr. Otázky střílel jednu za druhou. A o tom, že je to obchodník každým coulem, zkrátka nebyl pochyb. Celý meetup si opravdu užíval a společně s Davidem Janečkem předvedli, jak sehraná jsou dvojka. Ostatně sami se můžete přesvědčit každé ráno v jejich živém vysílání.

„Leckdy to vypadá, že nejsme Cyrrus, ale Cirkus… Nikdo z těch lidí není úplně normální,“ říká s nadsázkou šéf Cyrrusu

Hned po úvodní řeči Jitky a Davida jsme mohli přivítat na pódiu dalšího důležitého člověka, dá se říci stěžejní osobu celého setkání. A nebyl to nikdo jiný než šéf pražské pobočky Cyrrusu Kamil Kricner. „Člověk musí být na tuto práci stavěný. Měl by to být pozitivní a optimistický člověk,“ říká Kamil hned v úvodu. Rozpovídal se o tom, jak vlastně vypadá makléřina 21. století. Jaké jsou začátky burzovního makléře, co vše by měl umět a naučit se. „Dobrý obchodník by měl denně navolat 50 až 60 kontaktů,“ říká Tomáš další klíčovou informaci. A ten, který to všechno zvládne si může vydělat skutečně zajímavé peníze.

Dresscode dělá obchodníka. Jak by měl vypadat oblek obchodníka, a jak raději ne podle Dominika Plešingera

O tom, že šaty dělají člověka, není pochyb. A u obchodníků to platí dvojnásob. Protože upravená vizáž je část úspěchu. Jako takovou příjemnou vsuvku meetupu jsme mohli shlédnout módní přehlídku pod taktovkou Dominika Plešingera. Dva muži na pódiu, každý v obleku. Jeden je oblečený správně a druhý se dopouští řady chyb. A celé publikum postupně odhaluje, o jaké módní přestřelky se jedná.

Víte, jak dobře uvázat kravatu? A kdo to zvládne za 20 sekund bez zrcadla…?

Uvázat si kravatu za 20 sekund? Jde to vůbec? Tři dobrovolníci nás přesvědčili o tom, že to zvládnout lze. I když to třeba není úplně dokonalé. Hlavně, že je u toho sranda.

Podnikatelé měli možnost představit se a říci něco o svém businessu. #Sales speech.

Speciální akcí večera byla možnost vystoupit na pódium a představit se ostatním, ukázat na své podnikání. Této možnosti využili hned čtyři odvážlivci: Jakub Pacanda první online community builder, který dokáže pomocí FB skupiny vybudovat hodnotnou komunitu na míru. Veronika Sládková se specializuje na privátní zprávu majetku. Ivana Nohavová založila komunitu nezávislých žen, které jsou nezávislé na čase, prostoru a kráse. Je jednou z ředitelek firmy Tiande. Vede tým žen, které koučuje v oblasti obchodu. A nakonec Radek Mužíček, který to vzal trochu punkově a po svém.

Jak se prodává deal za půl mega? Zlatý hřeb večera aneb Kamil, Tomáš a Ondra z Cyrrusu v akci

Všimněte si těch barevných ponožek. Náhoda? Nikoliv, záměr!:-)

Poslední část meetupu patřila třem leadrům z Cyrrusu, kteří nás zasvětili do tajů svého businessu. A nikdo nemohl přehlédnout jejich happy socks, které si prý vzali, aby potěšili Dominika Plešingera.:-) A protože v názvu třináctého meetupu jsou „Vlci z Wall Street“, bylo prakticky nezbytné pustit si ukázku z tohoto slavného filmu s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

„Razíme heslo, že daleko účinnější, než si informace o lidech dohledávat na netu, je se jich jednoduše zeptat,“ říká zkušený bookmaker

Jak se dělá obchod v Cyrrusu? David si pozval na pódium opět Kamila Kricnera, kterého tentokrát doprovodili vedoucí obchodu a zkušený makléř Ondřej Semera a stockbroker Tomáš Kouřil. Všichni velmi statečně odpovídali na palbu otázek Davida Koláře, kterému směle sekundoval David Janeček. A co jsme se dozvěděli? Největší deal, který Tomáš podepsal na dálku činil 2,5 mega. Co je podle něho klíčem k úspěchu? „Musíte s lidmi jednat na rovinu, působit důvěryhodně a být přirozený, empatický, naladit se na vlnu klienta. Jednoduše řečeno, voláte člověku, o kterém víte pouze základní informace a buď se mu trefíte do noty, nebo ne,“ říká.

100 dealů za hodinu? V Cyrrusu no problem!

  • Jak se dostat klientovi pod kůži? Určitě nebýt sešněrovaný, klidně použít nějaký fórek, udělat si legraci a působit maximálně uvolněně. Tím prolomíte ledy. Udělejte decentní, slušnej fórek.
  • Nejrychleji uzavřený deal? Na druhej call za půl mega.
  • Nejdelší obchod? Ten může trvat klidně několik let. Stalo se nám, že jsme uzavřeli obchod po třech letech od prvního kontaktu.
  • Jak zjišťujete bonitu klienta? Klienti nás tlačí do toho, kolik je minimum. Snažíme se reagovat protiotázkou. Neřešte minimum, ale raději zvolte optimální částku, kterou byste do toho chtěli investovat. Ptejte se klidně i opačně, tedy ne na minimum, ale zjišťujte maximální sumu.:-)

Zajímá tě trainee program Cyrrus? 

Mohli jsme si poslechnout nahrávku reálného telefonátu Tomáše Kouřila, kdy se mu podařilo uzavřít úspěšný business. Zasvětil nás do tajů úspěchu. Razí totiž heslo, nikdy nezaokrouhlovat dolů, ale vždycky nahoru!:-) Z 300 tisíc tak může být rázem půl mega.

A cenu za nejlépe uvázanou kravatu dle potlesku diváků získává……

Úplný závěr meetupu patřil opět Dominikovi Plešingerovi a jeho týmu. Přišlo na řadu vyhlašování vítěze v nejlépe uvázané kravatě. Ačkoliv všichni tři účastníci na tom byli přibližně stejně, největšího potlesku se dočkal Radovan Syrotiuk a dle mého názoru za nejhezčí úsměv.:-)

Tito dva pánové se při vázání kravaty trochu zapotili.

Třináctý meetup je úspěšně za námi a už teď se můžete těšit na další, který se bude konat v listopadu. Budeme vás včas informovat. Celý záznam najdete na našem Facebooku. Vše jsme pro vás totiž poctivě streamovali. 

A po skončení jsme pokračovali after party, která se také vydařila. Nálada byla zkrátka skvělá. Ostatně posuďte sami. Na fotce jeden z našich skvělých ambasadorů – Ondra Ratajský (ten nejvysmátější)

Foto: Marek Rebroš

© 2024 imper.cz