13 slunných zahrádek s restaurací v Praze, které musíte letos zažít

14. Červen 2016

Moderní obchodník ví, že kromě skvělé sales pitch musí mít v merku také nová a cool místa ve městě. A jediné, co nás v létě opravdu zajímá, jsou letní restaurace se zahrádkou s dostatečným přísunem čerstvého vzduchu a sluníčka/stínu (podle toho, ve které části dne na schůzku míříme). Kam jít na zahrádku, abyste se klientovi strefili do vkusu a ještě nemuseli jet kdovíjak daleko? Letní seriál startujeme Prahou, kde je těchto 13 míst must-try: 

1. Cukrárna a kavárna Alchymista, Letná: zahrádka alá prales

 Cukrárna a kavárna Alchymista
Zdroj foto: Facebook Cukrárny Alchymista

Kavárenská klasika ve stylu první republiky. Cukrárna je propojená s galerií Scarabeus a také muzeem kávy. Celý komplex místní rádi nazývají Letenský Montmartre – no, zase zůstaňme na zemi. 🙂 Nicméně, když přejdete celou kavárnou, ocitnete se na legendární zahrádce, která boří český Instagram. Romantická atmosféra, květiny, jezírko i  přítulná kočka napovídají, že místo potěší zejména klientky. Když budete dnes navolavát schůzky, dámy zvěte právě na tuto zahrádku, uděláte dojem. Velké plus dáváme za velký výběr ledových káv, domácích limonád a lákavých dortů. Milovníci brownies a moderních sladkostí ať se připraví, že v klasické cukrárně najdou spíše sacher.

2. Coffee Corner, Žižkov

Coffee Corner, Žižkov
Zdroj foto: Facebook Coffee Corner

Otevřený kavárenský prostor v pražském Camp Žižkov, který najdete ve sportovním areálu Pražačka. Kavárna opravdu nemá žádný přístřešek a na zimní sezonu zavírá své brány. Léto však teprve začíná a vy máte dostatek prostoru tohle dokonalé místo navštívit. Klidně si zde sjednejte i méně formální schůzky nebo přijďte jen tak relaxovat. Vypnout a načerpat novou energii v tomto prostředí půjde samo. Dopřejte si k tomu výbornou domácí limonádu, kafíčko, dělají i alternativu a domácí dortíky z nabídky. Pokud bydlíte poblíž, můžete každou středu nastartovat svůj den lekcemi jógy. Ovšem jen za příznivého počasí.

3. Zahrádka s vodou: Kavárna Langhans, Vodičkova

Restaurace se zahrádkou Praha
Zdroj foto: Facebook Langhans – Centrum Člověka v tísni

Málokdo o tomto skrytém pokladu ví. Najít tuhle kavárničku vám dá docela zabrat. Nachází se ve Vodičkově ulici v budově Langhans. Abyste došli do cíle, musíte projít Centrem FotoŠkoda nebo přes recepci domu. Když se vám to podaří, ocitnete se v jiném světě. Chaos velkoměsta vystřídá pohodová atmosféra, venku pár stolečků, a pokud tam kromě vás nebudou jiní hosté, neuslyšíte nic jen tekoucí vodu.  Nabídka občerstvení je skromnější, mají však výbornou kávu z Mama Coffee, vždy nějaký sladký dortík i něco slaného na zub. Díky své poloze je to ideální místo na schůzky s klienty nebo když potřebujete v hektickém dnu načerpat energii. Kavárna je také místem různých workshopů, výstav a promítaní.

4. Kavárna Pod Lipami, Letná

Kavárna Pod Lipami, Letná
Zdroj foto: Facebook Kavárny Pod Lipami

Velmi příjemná kavárnička nedaleko Letenského náměstí s ještě příjemnější zahrádkou, kde si své oblíbené kafe vychutnáte ve stínu pod lipami. V čase oběda si zde můžete dát výbornou polévku nebo jiné drobnosti. Doporučujeme také výborné dortíky, mají tady i bezlepkové. Jedná se o pohodové místo, ze kterého si klidně na půl dne udělejte kancelář. Jen počítejte s tím, že venku na zahrádce může být wifi omezené.

5. Hashashira Bistro, Muzeum

Zdroj foto: Facebook Hashashira Bistro
Zdroj foto: Facebook Hashashira Bistro
zahradkyuvodni
A tahle je z pravidelného meetingu redakce BusinessAnimals.cz.

Oázu klidu jsme našli na frekventovaném místě u Muzea v Hashashira Bistro v centru Prahy, ve Španělské ulici. Velmi příjemný interiér, ještě víc nás nadchlo pohodlné sezení uprostřed vnitrobloku. Až jsme měli pocit, že sedíme doma na zahradě. Občas se tady scházejí místní kuřáci z okolních kanceláří, což může nekuřáky docela rozhodit. Dobré jídlo, frapé a domácí limonáda vám náladu zajisté vylepší. Jestli jdete vlnou sugar free, objednávejte frapé bez cukru, my jsme ho totiž dostali rovnou oslazené. Každý den zde vaří domácí polévky, výtečná vegan friendly jídla se špetkou orientu a i po 11. hod. nám ochotně udělali snídaně. Pokud však spěcháte na další schůzku, radši to hlaste na začátku.

6. Zelená Zahrada, Vinohrady

 Zelená Zahrada, Vinohrady
Zdroj foto: Facebook Zelená zahrada
  • Šmilovského 12, 120 00
  • Po–pá: 11:00–23:30
  • http://www.zelena-zahrada.eu/uvod

Zelená zahrada působí na první pohled spíše jako posh místo, kam nepůjdete s kolegy na oběd každý den. Její letní zahrada je však opravdu jedinečná, spousta zeleně, jezírko s rybami a slunečníky, které vás chrání před přímým sluncem. Vyplatí se ji navštívit, i kdybyste si zde měli dát jen kafe. Pokud hledáte zajímavé místo pro oběd či večeři s důležitým klientem, zde rozhodně nepochybíte. Dle očekávání jsou ceny vyšší, pochutnáte si však na kvalitním a velmi dobrém jídle asijské kuchyně. Restauraci najdete na Vinohradech, kousek od Havlíčkových sadů.

7. Cafe & Bistro by Innate, Břevnov

Cafe & Bistro by Innate, Břevnov
Zdroj foto: Facebook Cafe & Bistro by Innate

Zapadlá kavárnička na Praze 6 nedaleko Ladronky, za kterou se vyplatí dojít. Otevírací hodiny jsou malinko omezené, v pracovním týdnu jen středa až pátek odpoledne. Kavárna ještě není tolik objevená, a proto zde vládne božský klid. Využijte toho a sjednejte si zde odpolední schůzky s klienty. V klidu projednáte, co potřebujete, pochutnáte si na chutných domácích dortech či výborných slaných quichích. Pokud se vám s pokročilou hodinou nebude chtít jít domů, zavolejte přátele a poseďte u skleničky dobrého vína. My jsme se cítili jako ve Španělsku, jen to moře nám chybělo.

Domluvte si konzultaci

8. Sluneční terasa T-Anker, náměstí Republiky

Sluneční terasa T-Anker, náměstí Republiky
Zdroj foto: Facebook Sluneční terasa T-Anker

Někdy je prostě potřeba podívat se na věci shora. Můžete se přitom i dobře najíst a užit si výhled na historické centrum Prahy. Restaurace T-Anker se nachází na střeše OD Kotva na náměstí Republiky. Je vyhlášená nabídkou piva z celého světa, velkým výběrem čepovaných piv a také ochutnávkou českých minipivovarů. Dokonalé argumenty, proč sem vzít zahraniční hosty po absolvování klasické tour de Prague. Když už se sem rozhodnete vyjít, nezůstávejte jen u piva, dejte si také něco dobrého, ať už to bude v rámci poledního menu, nebo vyhlášený steak k večeři. Za nás překvapivě rychlá obsluha na to, že je místo neskutečně busy. Chválíme!

9. Monolok cafe, Vinohrady

 Monolok cafe, Vinohrady
Zdroj foto: Facebook Monolok cafe

V seriálu o zahrádkách nesmí rozhodně chybět oblíbený Monolok. Zdejší snídaně milují nejen obyvatelé Vinohrad, ale dochází sem i business klientela z širšího okolí. Nedáme dopustit na nadýchané lívance a hodně dobré dorty. Jestli to tady ještě neznáte, jejich zahrádku budete milovat ještě víc. Dokonalý ráj ve městě, božské ticho, umělá skála a vodopádek. Také ve spodní části kavárny je dokonalý klid, my tam občas děláme rozhovory s obchodníky. 🙂

10. Cafe Prostoru_, Dejvická

Cafe Prostoru_, Dejvická
Zdejší zahrádka žije bohatým společenským životem. Foto: Facebook Cafe Prostoru_

Studentskou kavárnu Cafe Prostoru_ najdete přímo v budově Národní technické knihovny, kousek od stanice metra Dejvická. Nechybí ani velká zahrádka, která je však bez obsluhy. Pokud se budete chtít osvěžit, budete muset do fronty. Dá se to však zvládnout. Odměnou vám bude inspirativní prostředí, studentská atmosféra i ceny. Mají překvapivě dobré kafe a také cold cider, který v létě dobře padne. K zahnání hladu si můžete dát polední menu, případně jen polévku, čerstvé obložené toasty nebo chutné koláče.

11. Styl&Interier, Vodičkova

Styl&Interier, Vodičkova
Zdroj foto: Facebook StylaInterier.cz

Stálici Styl & Interiér ve Vodičkově ulici určitě znáte (psali jsme o ní už minule!), jejich luxusní zahrádku však musíme zmínit. Dokonalé místo na schůzku v centru, a to nejen díky skvělé lokalitě. Dostane vás jak jinak než stylový nábytek. I jídlo mají výtečné, fresh a sezónní. Jejich dortům se prostě nedá odolat. Vyladěné k dokonalosti. Pokud si chcete ze schůzky kromě uzavřeného dealu odnést i kavárenský zážitek, doporučujeme všemi deseti.

12. Café Pavlač, Žižkov

Café Pavlač, Žižkov
Zdroj foto: Facebook Café Pavlač

Tato cool kavárnička u zastávky Lipanská je skvělý meeting point na Žižkově. Ze schůzky jste za pár minut v centru. Stylová a pohodová zahrádka ve vnitrobloku se vám zalíbí na první pohled. Vyznavači teorie 15minutovky po obědě určitě ocení také pohodlná křesílka, ve kterých si můžete vychutnat dobré kafe či osvěžující limonády z čerstvého ovoce. Těšíme se na letní melounovou novinku. Nic nepokazíte ani obědem, každý den připravují zajímavou polední nabídku.

13. Restaurace Podolka, Podolí

Restaurace Podolka, Podolí
Zdroj foto: podoli.restauracepodolka.cz

Není nad to trávit léto u vody. Dovolenkovou atmosféru si užijete také v Praze a klidně i uprostřed týdne. Zajdete si na jednu z mnoha terásek u Vltavy, my doporučujeme například Podolku. Naplánujte si zde pracovní oběd s klientem, vychutnáte si ho na čerstvém vzduchu a s nádherným výhledem. Jídlo mají opravdu vynikající, možná jste již zkusili skvělý burger, který pravidelně dělají na farmářských trzích po Praze. Kromě kvalitního masa si zde vyberou a pochutnají i vegetariáni. Kdyby se vám na chuti něco nezdálo, vězte, že tak má chutnat jídlo bez glutamátu, který je tady tabu. Navíc dostanete 3 hodiny parkování zdarma, jen je potřeba si říct o parkovací kartu.

Které letní zahrádky milujete ve vašem městě? Napište nám, ať je stihneme zařadit do kavárenského seriálu ještě tohle léto.

© 2024 imper.cz