7 zdrojů jako stvořených pro obchodníky

20. Říjen 2014

V několika dílech jsme probrali knihy, které vás mohou namotivovat, rozšířit obzory, inspirovat a poradit s konkrétními obchodními problémy. Ne každý máme ale čas listovat. Dnes proto zabrousíme na přednášky, semináře, weby, krátké články a další inspirativní zdroje v online prostředí. Nezapomeňte nám na Facebooku říct ty vaše!

prednasky

1. Blog Mít vše hotovo

Začnu dvěma blogy v češtině. První z nich vznikl jako doprovodný web k českému vydání knihy Getting Things Done, a také články na něm se týkají převážně různého využití metody GTD. Autoři se však věnují i dalším tématům ohledně podnikání a osobnostního rozvoje. I když sám nejsem přílišným zastáncem GTD, našel jsem zde spoustu zajímavých myšlenek i praktických rad a věřím, že se to povede i vám.

Vyzkoušejte leady

2. Blog portálu Na volné noze

Nejlepší český blog o podnikání na volné noze a studnice výborně zpracovaných témat, zdaleka ne jen pro volnonožce. Na každý nový článek se těším a asi ještě nikdy jsem nebyl zklamaný. Doporučuji sledovat i FB nebo Twitter portálu, často na nich najdete odkazy na vynikající články z jiných blogů (jak v češtině, tak v angličtině).

3. TED a TEDx

  • Výběr toho nejlepšího z TED

Že ještě neznáte TED? Největší zdroj přednášek z celého světa, a to navíc zdarma? Vybrat si můžete z témat od podnikání, obchodu, motivace a úspěchu, přes vědu a moderní technologie, až po umění a kreativitu. Víceméně záleží na tom, chcete-li si pustit spíše odpočinkovou přednášku např. k úklidu kanceláře, nebo něco skutečně nabitého novými myšlenkami. V několika českých městech se dokonce konají místní TEDx konference, kam se můžete samozřejmě jít podívat, nebo třeba nabídnout i své vlastní téma k prezentaci.

Velká část přednášek na TEDu má i české titulky, záznamy z českých TEDx jsou samozřejmě v češtině a slovenštině.

4. Toastmasters

Vzdělávat se můžete i aktivně a jednou z možností jsou řečnické kluby, rozšířené skoro ve všech větších městech ČR. Umět dobře mluvit je jedna z nejdůležitějších obchodnických dovedností, jinak než praxí se to ovšem nenaučíte. Na setkání Toastmasters navíc krom pilování dovedností potkáte i stejně naladěné lidi, a možná zároveň budoucí zákazníky.

5. Zen Habits

Anglický blog Lea Baubatuy, který se pojí s knihou Zen a hotovo, plný příkladů ze života, praktických tipů a zajímavých myšlenek. Pokud vám angličtina nedělá problém, rozhodně doporučuji si občas některý z článků přečíst!

hledáme obchodníka

6. Bob Proctor

Jeden z největších současných učitelů a mentorů, člověk, který se hrdě hlásí k odkazu Napoleona Hilla (průkopníka literatury úspěchu), a pro mě asi nejvíce inspirující osobnost vůbec. Přednášky Boba Proctora vám pravděpodobně převrátí hlavu úplně naruby a mohou vám hodně pomoci na pomyslných životních křižovatkách. Bob Proctor přivádí myšlenky Napoleona Hilla do praxe a přidává k nim své vlastní, které načerpal v průběhu téměř celoživotního studia úspěchu.

7. Jack Canfield

O Jacku Canfieldovi, spoluautorovi série Slepičí polévka pro duši a autorovi Pravidel úspěchu, jsme už také psali. Pokud však zrovna nemáte chuť číst, pusťte si do sluchátek jeho přednášky. V nich, a v námi vybrané konkrétně, jsou koncentrované nejdůležitější myšlenky, které Jack přináší ve svých knihách. Síle přednášek pak samozřejmě notně napomáhá i síla jeho osobnosti.

Text: Matouš Vinš

Foto: Timebandit.me

© 2024 imper.cz