Vyměňte práci z domova za beach office

15. Únor 2023

Home office, rodinné povinnosti, nedostatek klidu i času na to být kreativní? Práci z domova si během pandemie vyzkoušela většina z nás. Ať už vám jako introvertům vyhovuje nebo jste raději mezi lidmi, je možná na čase si vyzkoušet i práci ze zahraničí. Samozřejmě pokud to váš job umožňuje. Digitální nomády známe, ale proč si nedopřát cestování a plnit pracovní úkoly najednou, i pokud jste zaměstnanci nebo třeba podnikáte? Máme pro vás řešení, které začíná být trendem nejen při cestách na vlastní pěst, ale i u cestovek. Co takhle vyměnit zimní počasí, kancelářský stůl, gauč, projíždějící tramvaje i auta za oknem za letní teploty, pláž, moře a pozitivní náladu? Objevte výhody práce na dálku v režimu beach office, nebudete litovat.

Víte, že Češi čím dál častěji chtějí pracovat mimo klasický home office v České republice také v zahraničí? Ti, kteří mají možnost se připojit a vykonávat své pracovní povinnosti čistě online, vybírají nejen ze světových metropolí, ale zejména jezdí do různých přímořských destinací. Jestli patříte mezi ty, kteří se chtějí na pár týdnů ohřát a prostě zmizet, ale nemáte možnost si z práce vzít volno a odletět na dovolenou, nebo byste rádi zažili práci v jiném prostředí, můžete si vybrat místa, která jsou blíže domovu nebo naopak vzdálené destinace, a pracovat tzv. remote. Ale bez čeho se neobejdete? Rozhodně potřebujete stabilní a kvalitní Wi-Fi připojení, ať se můžete během cest plnohodnotně zapojovat do schůzek, zasílat podklady nebo se přihlašovat do firemních systémů. U evropských destinací už navíc nemusíte řešit ani roaming a voláte i surfujete na internetu za stejných podmínek jako v Česku.

Zpříjemnit si zimní období v teple u moře a na pláži s palmami v pozadí ve skutečnosti, nejen na ploše obrazovky, si nemusí jen “ajťáci“, správci sociálních sítí nebo digitální markeťáci, ale takových pozic se najde určitě více, stačí hledat řešení. Zabalit si práci do jednoho příručního zavazadla nemůže každý, to je nám jasné, ale tam kde to jde, proč to právě letos nezkusit. Jakmile jsou pak hlavní úkoly hotové, konferenční hovory skončily, mohou všichni pracanti notebooky zaklapnout a vydat se na průzkum města, dát si něco dobrého z místní kuchyně, vyrazit za sportem nebo skočit do vln.

Domluvte si konzultaci

„Pokud pandemie firmy něčemu naučila, byl to určitě rychlý a potřebný přesun práce z prostředí kanceláře domů. Z počáteční nejistoty, jak práce tímto způsobem bude ovlivňovat pracovní výkony a chod firem, situace brzy ukázala, že v mnoha případech lze pokračovat bez větších potíží, někde a u někoho dokonce i efektivněji. Některé firmy u práce na dálku zůstaly nebo zavedly hybridní režimy, kdy se práce v officu a doma kombinuje, proto jsme se rozhodli podpořit ty, kteří svou práci mohou dělat odkudkoliv, třeba i zpod slunečníku na pláži nebo od bazénu. Nabízíme jim hotely v několika destinacích s kvalitním servisem i internetovým připojení, které jsme otestovali a kde se ideálně propojí prostředí pro práci i zasloužený relax, jakmile je hotovo“, doplnila tisková Kateřina Pavlíková, tisková mluvčí Čedoku.

Využít možnost beach office můžete například v oblíbené Dominikánské republice, na Kanárských ostrovech či v Ománu. Nechybí ani Madeira, Egypt nebo exotický Zanzibar a Thajsko, kam se všude dostanete pohodlně přímo z Prahy. Na výběr jsou pobyty na dva i tři týdny a o jídlo se také starat nemusíte. Přiznejme si, kdo by nechtěl pracovat s výhledem na moře a pochopitelně nealko koktejlem v ruce?

Inspirujte se a naplánujte si svůj první nebo příští beach office.

© 2024 imper.cz