Vyberte si ten správný bankovní účet

04. Listopad 2021

Bankovní účet je dnes už samozřejmostí a téměř se bez něj neobejdete. Nejenže vám na něj chodí výplata, ale také si na něm jednoduše nastavíte pravidelné placení například nájmu. Jak si ale vybrat ten správný?

Mějte své finance pod kontrolou

Zejména mladší generace chce mít své finance neustále pod kontrolou. I proto je pro ni velmi důležité internetové bankovnictví a přístup k osobnímu kontu prostřednictvím mobilní aplikace. Bankovní účet tak máte vždy po ruce a můžete kdekoliv a kdykoliv provádět platby a změny v nastavení účtu. Aplikace i internetové bankovnictví ale musejí být uživatelsky přívětivé, jednoduché a především bezpečné.

Využívejte virtuální kartu

K bankovnímu účtu dnes běžně dostanete také fyzickou platební kartu. Čím dál více se ale rozmáhá nakupování přes internet a pro tyto případy se vám hodí mít kartu virtuální. Ta poskytuje větší bezpečnost při online platbách – její číslo, platnost i bezpečnostní kód vám aplikace vygeneruje náhodně, takže existuje téměř nulová pravděpodobnost, že by váš účet někdo „napadl“.

Vyzkoušejte leady

Plaťte mobilem nebo chytrými hodinkami

Placení mobilem je již běžnou součástí všedních životů – je to jednoduché a rychlé. Stačí si v chytrém telefonu spárovat platební kartu – může to být i ta virtuální – a pak jednoduše platit přiložením telefonu k terminálu. Stejně to funguje s chytrými hodinkami.

Dívejte se na poplatky

Jistě je skvělé vidět všechny ty výhody bankovního účtu, které vám usnadní život, ale nezapomínejte ani na poplatky. Ty si může banka účtovat třeba za výběry z bankomatů jiných bank či v zahraničí. Vždy si zjistěte i to, za co si u bankovního účtu připlatíte.

Že narazíte na poplatky, však ještě nutně neznamená, že jde o nevýhodný bankovní účet. Vezměte v potaz i výhody, které nabízí. Zamyslete se nad tím, k jakým účelům budete daný účet (resp. platební kartu k němu) využívat – např. zda často cestujete, a tudíž platíte a vybíráte v zahraničí, zda posíláte platby do zahraničních bank nebo je z nich naopak přijímáte. Zajímejte se případně také o síť bankomatů – menší banky ji většinou nemají tak hustou jako ty větší.

Bezpečná platební karta

V neposlední řadě nezapomínejte ani na samotnou platební kartu. Ta by měla být zabezpečena technologií 3D Secure, která slouží k ochraně při internetových platbách. V ideálním případě by měla být rovněž embosovaná – vyražené údaje umožňují platby v zahraničí.

© 2024 imper.cz