Animals Leader David Kolář: Pro svou vizi 2017 musíte hořet nebo se jí nechat opít!

01. Leden 2017

Je to tady! Rok 2017 přišel a je potřeba ho pořádně nakopnout. Pokud už jste po vánočních a novoročních večírcích vystřízlivěli, bude potřeba se znovu opít. Nikoliv alkoholem, ale vaší vizí.

opijte-sesvou

Cíle bez vize jsou jako smrad zvenčí

Všichni si do nového roku dáváme nějaké cíle. Vydělat svůj první milion, druhý milion, koupit si vysněný dům, auto, získat nové obchodníky, naučit se lépe komunikovat. Poznáváte to? Já vím, že ano, i já se tu našel 🙂

Vyzkoušejte leady

„Svou vizi noste stále při sobě, bude totiž jediná kdo při vás bude stát až vám bude nejhůře.“

Vize vs. cíle

Než si začnete stanovovat jakékoliv cíle, musíte najít svou vizi a poslání. Vize je něco jako vyšší smysl vašeho konání, je to poslání, kvůli kterému vstáváte, chodíte do kanceláře, na schůzky nebo jste tomu třeba ochotni obětovat celý svůj volný víkend. Mnoho lidí si stanoví své cíle, ale nemají právě ten vyšší smysl a princip, pro který to dělají, a většina z nich do zdárného konce svých cílů nikdy nedojde. V půlce cesty se něco stane. Narazí na problém, budou vyčerpaní, a protože nebudou mít svou vizi, tak to jednoduše vzdají. Neuvidí na konec své cesty – a ta honba za splněním cílů je přestane velmi rychle bavit.

Příklady vizí:

1. Moje osobní vize

Posouvat obchod v České republice dopředu, ukázat podnikatelům a obchodníkům cestu, jak mohou obchodovat odkudkoliv na světě, nezávisle na čase a místě. Toto chci žít, získávat zkušenosti a předávat je dál. To vše ku prospěchu společnosti,  obchodníků, podnikatelů, zákazníků a mých kolegů, kteří mají možnost žít a pracovat odkudkoliv na světě.

2. Vize organizace Člověk v tísni

hledáme obchodníka

Naší vizí je svět, ve kterém lidé svobodně rozhodují o svých životech, svět, ve kterém lidé nejsou omezení nesvobodnou společností, chudobou, nevzdělaností nebo diskriminací.

Opijte se svou vizí

Jakmile si stanovíte svou vizi tak, aby rezonovala s vašimi hodnotami, měli byste pro ni okamžitě doslova zahořet, vzplanout, anebo jak říkáme my v BusinessAnimals.cz: „Pojďme se opít naší vizí“!

Nyní je čas na cíle

Teprve teď, když máte svou vizi, svůj vnitřní hnací motor, začněte si stanovovat cíle. Nejdříve dlouhodobé, pak krátkodobé. Pokaždé, když se vám nebude dařit nebo váš cíl bude příliš daleko, natož aby byl vidět, vzpomeňte si na svou vizi. Pomůže vám se znovu zapálit a jít dál.

Celý rok 2017 vás budu opět provázet moderním obchodem a pokud chcete být součástí elitního klubu Business Animals Leaders, kde budou k dispozici prémiové informace, můžete se REGISTROVAT ZDE.

© 2024 imper.cz