Tipy na vánoční dárky: knihy s obchodní tématikou + business překvapení

15. Prosinec 2017

Ačkoliv Vánoce doslova klepou na dveře, pořád ještě mnoho z nás nemá všechny dárky nakoupené. Pokud ještě stále sháníte inspiraci a přemýšlíte o nějaké vzdělávací knize, pak jste tu správně. Nakopněte svůj sales a přijměte od nás ještě jeden zajímavý tip, který přidáváme nakonec.

Vánoční sales knihy

hledáme obchodníka

1. Robert B. Cialdini, Před-svěčování: Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit

Kniha pro všechny, kteří chtějí aplikovat vědecky podložené obchodní strategie. Navíc vás naučí, jak se bránit případné manipulaci.

2. Jake Knapp, Sprint: Jak vyřešit velké problémy a otestovat nové myšlenky v pouhých pěti dnech 

Kniha je průvodcem, jak v pěti dnech vyřešit velké problémy a udělat klíčová rozhodnutí. Je určena podnikatelům i nepodnikatelům, kteří potřebují znát odpověď ještě dnes.

3. Eric Ries, Lean Startup: Jak budovat úspěšný byznys na základě neustále inovace 

Eric Ries definuje startup jako organizaci zaměřenou na vytváření něčeho nového v extrémně nejistých podmínkách. Objevte s Riesem tu správnou cestu k vybudování úspěšného startupu.

4. Peter Thiel, Od nuly k jedničce: Úvahy o startupech aneb jak tvořit budoucnost

Peter Thiel v knize nabádá ke kreativnímu myšlení, zkoušení neprozkoumaných cest a hledání originálního nápadu, kterým dobyjete trh.

5. Ashlee Vance, Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti 

Kniha mapuje Muskovo dětství, vzestupy a pády v pracovním i soukromém životě. Najdete zde příběhy jeho společností Tesla Motors a SpaceX i příklady kontroverzního Muskova přístupu ke svým zaměstnancům.

hledáme obchodníka

6. Pavel Šíma, Na plné koule: Ten návod, co sis vyptal na miliony, na úspěch a na štěstí 

Kniha, která vás nabudí zařídit si život podle svého a dá vám návod, jak postupovat.

Přečtěte si také: Život se má a dá řídit! 12 lifehacků Pavla Šímy pro život „Na plné koule“ 

7. Jim Collins, Jak z dobré firmy udělat skvělou 

Proč se jedné firmě daří odrazit ze dna a jiná zkrachuje i přesto, že má dobré výsledky? Poznatky z Collinsovy studie vás nejspíš překvapí.

8. Benjemin Graham, Inteligentní investor

Grahamova filozofie, jak úspěšně dlouhodobě investovat je sice napsaná formou vhodnou pro laiku, ale nenechte se mýlit, je určena pro opravdové investory.

9. Cal Newport, So Good They Can’t Ignore You 

Kniha, která otevřeně kritizuje heslo „Dělej, co miluješ“. Newport tvrdí, že jsou to právě dovednosti, které vás dostanou na vrchol, ne pouze zápal pro věc. Kniha podává stručný návod, jak rozšiřovat kompetence a kvalifikaci, jakou strategii kdy volit, abyste byli co nejúspěšnější.

10.Carol Dweck, Nastavení mysli: Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál 

Někomu se může zdát tato kniha protikladem k výše uvedené knize So Good They Can’t Ignore You, ale i přesto, že máte dovednosti, může vás zbrzdit vaše myšlení. Nastavte si jej na úspěch!

11. Jan Laibl, Ne! Já nic nechci! Pro obchodníky, kteří chtějí, aby zákazníci také chtěli 

Kniha, která vás provede strukturou a psychologií prodeje tak, aby vás prodej bavil. Od navázaní vztahů se zákazníkem až k samotnému uzavření obchodu. Poznatky v knize jsou opřeny o autorovi zkušenosti. 

12. Dale Carnegie, Jak získat přátele a působit na lidi

Kniha vám pomůže poznat a pochopit způsob, jak jednat s lidmi. Carnegiovy rady vám ovlivní pracovní i soukromý život, protože základem všeho je komunikace.

13. Tim Ferris, Čtyřhodinový pracovní týden

Bestseller, který vás donutí zapomenout na staré koncepce. Ferrissovo poselství zní: „Viděl jsem zaslíbenou zemi a mám pro vás dobrou zprávu. Můžete v ní žít i vy.

14. Simon Sinek, Začněte s proč

Osobnosti a firmy, které znají své PROČ, nepotřebují manipulovat ony inspirují. Lidé je následují ne proto, že musejí, ale protože sami chtějí.

15. Stephen Covey, 7 návyků skutečně efektivních lidí 

„Tyto principy jsou součástí téměř každého významného náboženství, sociální filozofie nebo etického systému, které prošly zkouškou času a přetrvaly. Jsou natolik evidentní, že jejich existenci není potřeba prokazovat.

16. David Allen, Mít vše hotovo (aktualizované vydání)

Autor přepsal knihu od začátku do konce, aby se přizpůsobil nové, digitální době. Techniky a praktiky metody GTD (Getting Things Done) zůstávají však stejné.

17. Robert Vlach, Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové 

Tuto knihu jsme sem zařadili, protože doba se mění a trend pracovat odkudkoli, mít větší nezávislost, volnost a svobodu se začnete skloňovat ve všech odvětví podnikání.

18. Brian Tracy, Snězte tu žábu! 21 rad, jak v co nejkratším čase udělat co nejvíce 

Kniha o organizaci práce aneb proč začínat s těmi nejnáročnějšími a někdy nepříjemnými úkoly hned na začátku dne.

19. Janet Lowe, Warren Buffett hovoří: Důvtip a moudrost největšího světového byznysmena 

Kniha mapuje celoživotní Buffetovy poznatky, vize a názory, kterými se řídil během své kariéry.

20. Christian Godefroy, Charles A. Poissant, Jak myslí milionáři: Tajemství úspěchu deseti nejbohatších mužů světa spočívá v jejich způsobu myšlení 

Zajímá vás, jak přemýšlí deset nejúspěšnějších mužů světa a chcete se inspirovat? Pak je tato kniha přímo pro vás. Příběhy jsou doplněny motivačními úvahami autora.

21. Napoleon Hill, Klíč k bohatství: Tajemství, které vám pomůže vydělat velké peníze

Odpočinková, motivační kniha přizpůsobena pro 21. století vysvětlující filozofii úspěchu. Vychází ze zkušeností stovek nejmocnějších a nejbohatších lidí na světě.

22. Jason Fried, Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem 

Inspirace pro ty, kteří chtějí začít podnikat nebo už začali. Najdete zde spoustu neobvyklých myšlenek jak lépe a snadněji podnikat.

23. Smrtící byznys, Hana Hindráková

Román Smrtící byznys patří mezi velkou novinku letošního roku. Spisovatelka Hana Hindráková je známá svými knihami, které se týkají Afrického prostředí. A ani v tomto případě tomu není jinak. Román pojednává o problematice falešných léků, které se dovážejí z Číny. Nejde však o léčiva, ale o placebo obsahující mouku, cukr, nebo v horším případě i jed na krysy, nemrznoucí kapalinu, leštidlo, rtuť či jiné chemikálie. Koktejl, který nelze přežít ve zdraví. Cílem knihy je otevřít oči a nezavírat je před touto problematikou. Tento román vznikl za přispění Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Světové zdravotnické organizace, Interpolu a dalších významných organizací. Rozhodně stojí za přečtení.

24. Podnikání z pláže, Stanislava Mrázková

Žít život, ze kterého si nemusíte brát dovolenou. Život, ve kterém máte svobodu žít svobodně, radostně a naplno a mít za zády automatizovaný systém prodeje, který dnem i nocí pracuje pro vás, zatímco vy si toho života užíváte. Tak o tom je kniha Podnikání z pláže.
V první části se seznámíte s osobním příběhem autorky Stanislavy Mrázkové a o její cestě z vystresované zadlužené matky s krachujícím manželstvím a stavební firmou až k úspěšné podnikatelce z pláže.

25. Velké kouzlo, Elizabeth Gilbertová

Elizabeth Gilbertová, autorka bestselleru Jíst, meditovat, milovat, ve své nové knize sdílí se čtenáři svůj jedinečný pohled na kreativitu. S úžasnou empatií a bezbřehou velkorysostí nám dává nahlédnout do tajemného světa inspirace. Vybízí nás, abychom přijali svou přirozenou zvídavost a odložili zbytečné obavy. Na názorných příkladech ukazuje, jak uchopit vše, co milujeme, a jak naopak čelit tomu, čeho se nejvíce bojíme. Ze všech úhlů pohledu se zabývá postoji, zvyky a návyky, které potřebuje každý, kdo chce žít co možná nejtvořivější život.

26. Žena, která toužila být silná, Eva Kavková

Tento autentický příběh pomáhá nahlédnout do podvědomí ženy, která se vyčerpává k smrti být tou nejlepší ženou, matkou a milenkou, stále se diví, proč se její realita tolik liší od jejího ideálu. Nejen, že  objasňuje tyto symptomy, které jsou nám tolik povědomé, ale hlavně pomáhá praktickými kroky k obnovení ženského kreativního potenciálu v ženě tvořitelce. Současně osvětluje i mnoho otázek jejímu muži, který nejen že vedle ní „usychá“, ale ani nedovede pochopit, jaké je to pro ni utrpení, být takto lapená v generacemi předávanými vzorci. Kniha v sobě obsahuje i praktickou část nazvanou Lexikon metod a pomůcek pro vnitřní rovnováhu. Je totiž přirozené, že se občas vychýlíme z naší rovnováhy a kniha pomáhá uchopit to, jak se do ni zpět navracet.

Sháníte-li nové knihy, doporučujeme zavítat na Knihy Dobrovský – zde na vás čeká opravdu široký sortiment, vybere si každý!

Tip Business animals – super sales ponožky

Business animals – super sales ponožkyNejsou ponožky jako ponožky. Tyhle nejenže skvěle sedí, ale využijete je nejen na doma, ale také k obleku. Vypadají fakt skvěle. A můžete si je zakoupit přes naše facebookové stránky ZDE. Nebo můžete sáhnout po šatech na vánoční večírek.

Business animals – super sales ponožky 2

© 2024 imper.cz