Jací jsou Váhy obchodníci? Především féroví!

09. Říjen 2018

Váhy zobrazují symbol spravedlnosti. Zajímá vás, jak je to s Váhami doopravdy? Dneska si ukážeme, jací jsou Váhy obchodníci, co je pro ně důležité a jaké jsou jejich silné stránky. Prozradíme také tipy pro Váhy. Například, jak pracovat s tak typickou nerozhodností Vah.

hledáme obchodníka

Lidé narození v datu 23. 9. – 23. 10., tedy ve znamení zvěrokruhu Váhy, jsou otevření a upřímní. Touží po férových a přátelských vztazích. Charakteristické pro Váhy je, že rády navazují kontakty, jsou společenské, zdvořilé, taktní, vstřícné a diplomatické. Josef Orlovský, projektový manažer ze společnosti Sherwood digital souhlasí, „Ano, to je pravda a dokonce na tom stavíme svoje úspěchy. Někdy se ale s klientem skamarádíme moc a nemusí to být pro business úplně dobré.“

Na férovém vztahu s klientem staví také Pavlína Zychová, CCO & cofounder MyStay. „Férový vztah je pro mě důležitý a přátelský vztah v pracovní rovině chci mít určitě také, záleží potom na míře otevřenosti obchodního protějšku. Zastávám obecně názor, že práce a osobní život mezi sebou nemají moc mantinely, čas v práci by měl být stejně příjemný jako volný čas, jelikož v práci trávíme hodně času.“

Váhy pečlivě promýšlejí strategii

Váhy pečlivě plánují a promýšlejí strategii, nejednají příliš ukvapeně. Občas se nemohou rozhodnout pro správnou cestu nebo řešení. Josef k tomu říká, „někdy jsem nerozhodný a možnosti hodně dlouho vyhodnocuji, ale pokud poznám dobrou příležitost na první pohled, musím ji hned zobchodovat.“ Pavlína nám prozradila, jak řeší případnou nerozhodnost ona. „Pokud se nemohu rozhodnout, konzultuji řešení s mým společníkem, s příslušnou osobou z týmu nebo třeba se svým mentorem.“

Váhy jsou orientovány na pospolitost a svazky. Často naleznete v tomto znamení jedince mírumilovné, vyžadující náklonnost, uznání a potlesk. Váhy touží po harmonii a klidu, snaží se o spravedlnost na obou stranách. Díky této schopnosti se vždy doberou kompromisu. Někteří jedinci kvůli této vlastnosti vyčítají Váhám nedostatek iniciativy a pasivitu. Josef k tomu říká, „pasivitou určitě netrpím, obecně jsem dost aktivní jedinec. Pokud to tak někdo má, spíš se za tím skrývá lenost.“

Přečtěte si také: Co prozradí znamení zvěrokruhu o tom, jaký jste obchodník?

Domluvte si konzultaci

Muž vs. žena ve znamení zvěrokruhu Váhy

Muž ve znamení Vah je racionální. Jedná na základě potřebných informací a logických argumentů. Netlačte na něj, jinak bude nervózní, vše si musí v klidu promyslet. Muži ve znamení Vah touží po spravedlivosti a také se ji snaží dobrat. Ženy ve znamení Vah jsou obvykle chytré, ale nebudou Vám to dávat zbytečně najevo. Vše, co zamýšlí, má podobu dobře propracovaného plánu. V životě hledají balanc mezi prací, volným časem a zájmy.

3 tipy BusinessAnimals.cz pro obchodníky ve znamení zvěrokruhu Váhy:

  • Pokud někdy začnete váhat, které řešení je správné, zkuste se zeptat svého týmu nebo nějaké adekvátní osoby. Využít můžete také služeb mentora, nasměruje vás ke správnému řešení.
  • Váhy hledají harmonii a klid. Dejte si však pozor, abyste neztratili příliš mnoho času hledáním ideálu a rovnováhy v životě.
  • Lidé ve znamení Vah jsou mírumilovné a společenské osoby. Chtějí, aby jejich vztahy byly férové a přátelské. Vztahy s klienty tak mohou snadno přerůst v přátelství. Dbejte však na to, aby i zde byla dodržena určitá pravidla.

Ve znamení Vah se také narodil David Beran, podle Forbesu třináctý nejbohatší Čech. David Beran je stoprocentním majitelem skupiny ProfiReal poskytující na českém trhu úvěry pod značkou Profi Credit. Kromě Česka působí také v Polsku, na Slovensku, v Bulharsku a expanduje také do Ruska a jihovýchodní Asie.

Další známé osobnosti ze světa obchodu:  Liliane Bettencourt, Stefan Persson, Jiří Šmejc, Leoš Novotný, Vladislav Bříza.

 

Další znamení zvěrokruhu:

 

© 2024 imper.cz