V čem se liší cashbackové a kupónové weby a jaké výhody přináší nakupujícím?

17. Červenec 2023

V dnešní době téměř každý nakupuje online a existuje mnoho způsobů, jak si ušetřit peníze při nákupu. Mezi ty nejpopulárnější patří využití cashbackových a kuponových webů. Ty umožňují zákazníkům získat slevy a peníze zpět za své nákupy. Pokud však nevíte, jaký je mezi těmito dvěma typy webů rozdíl a jak si vybrat ten nejlepší, nevěšte hlavu. V tomto článku se podíváme na to, jak fungují cashbackové a kupónové weby, jaké výhody přináší, a jak si vybrat ten nejlepší pro vaše potřeby. Připravte se na spoustu užitečných informací a ušetřete své peníze při online nákupech!

Co to je vůbec za weby? 

Cashbackové weby fungují tak, že zákazník získává určitou procentuální slevu zpět na svůj nákup. Tento typ webové stránky je vhodný pro ty, kteří často nakupují online a chtějí si ušetřit co nejvíce peněz. Na druhou stranu, kupónové weby nabízejí slevové kódy, které je třeba při nákupu zadat. Tento typ webové stránky je vhodný pro ty, kteří chtějí nakupovat slevově, ale nejsou tak aktivními nákupčími.

Využitím těchto webových stránek můžete ušetřit řadu peněz a využít mnoho výhod, které nabízejí. Mezi nejčastější výhody patří úspora peněz, časová flexibilita a snadnost použití. Kromě toho mohou cashbackové a kupónové weby nabízet také věrnostní programy, platnost slevových kódů po určitou dobu nebo speciální nabídky během nákupní sezóny.

Jak fungují cashbackové weby

Cashbackové weby jsou oblíbeným způsobem, jak si mohou zákazníci ušetřit peníze při nákupu online. Jak už bylo zmíněno, fungují tak, že zákazník získává určitou procentuální částku zpět na svůj nákup. To znamená, že pokud zákazník nakoupí za 1000 Kč a cashbackový web nabízí 5% slevu, zákazník získá zpět 50 Kč.

Tento typ webových stránek funguje tak, zaregistrujete se na webu, vyberete si e-shop, ze kterého chcete nakupovat, a kliknete na odkaz, který vás přesměruje na e-shop. Poté nakoupíte jako obvykle, ale s tím rozdílem, že získáte zpět určitou částku peněz, kterou si můžete vybrat například na bankovní účet nebo PayPal účet. Pro příklad, na zmiňovaném webu Kuponer.cz. Pokud například hledáte nový nábytek a zajímají vás slevy na XXXLUTZ, prokliknete se na web Kuponeru, kde na této LP kliknete na příhlásit/registrovat a po nákupu vám bude připsán tzv. cashback.

Jak se jako e-shop zapojit na cashbackový web? 

Pro e-shopy může být velmi výhodné spojit se s cashbackovými weby a nabídnout zákazníkům možnost získat zpět určitou část z jejich nákupů. Existuje několik způsobů, jak se jako e-shop zapojit do cashbackového programu.

Nejčastější způsob je registrace a spolupráce s cashbackovými partnery, jako jsou například Tipli.cz nebo Kuponer.cz (nebo jeho slovenská varianta Kuponer.sk), na kterém naleznete i možnost získání slevového kupónu. Tyto weby fungují jako prostředníci mezi e-shopy a zákazníky a umožňují vám získat nové zákazníky a zároveň poskytnout stávajícím zákazníkům další motivaci k nákupu na vašem webu.

Dalším způsobem je vlastní cashbackový program, který nabízíte přímo na svém e-shopu. Tento způsob je vhodný pro větší e-shopy s větším rozpočtem a umožňuje vám nabídnout vlastní zákaznickou věrnostní program, který může být další motivací pro zákazníky k nákupu na vašem webu.

Při výběru cashbackového partnera nebo vlastního programu je důležité pečlivě zvážit podmínky spolupráce a výši provize, kterou budete muset zaplatit. Vždy se ujistěte, že spolupracujete s renomovaným a důvěryhodným partnerem, aby byla zajištěna maximální ochrana vašich zákazníků a vašeho byznysu.

Jak fungují kupónové weby

Kupónové weby fungují na principu nabízení slevových kódů pro online nákupy. Tyto kódy jsou poskytovány e-shopy a dále šířeny na kupónových webech, kde si je mohou zákazníci zdarma stáhnout a použít při nákupu. Slevové kódy mohou být například ve formě číselného kódu, speciálního odkazu nebo QR kódu.

Jednou z hlavních výhod kupónových webů je snadná dostupnost slevových kódů a možnost využít je pro všechny online nákupy. Zákazníci nemusí být registrováni na konkrétním e-shopu, aby mohli slevu využít, ale stačí pouze najít slevový kód na kupónovém webu a zadat ho při nákupu.

Další výhodou kupónových webů je také široká nabídka slevových kódů z různých kategorií a pro různé e-shopy. Díky tomu si zákazníci mohou vybírat z velkého množství nabídek a využít tak slevy na své oblíbené produkty a značky. Mezi nejlepší kupónové weby můžeme například zařadit web kuponyonline.cz, zde je i krátký video návod, jak fungují KuponyOnline.

Jak se zapojit do kupónových webů

Pro e-shopy je zapojení do kupónových webů velmi snadné a může přinést mnoho výhod. Zapojením se do těchto webových platforem totiž mohou e-shopy získat nové zákazníky, zvýšit návštěvnost svých stránek a zlepšit prodeje.

Nejprve je třeba najít vhodné kupónové weby, které jsou relevantní pro vaše produkty a zákaznickou skupinu. Poté se kontaktují provozovatelé těchto webů, nebo jejich obchodního zástupce a domluví se na podmínkách spolupráce, včetně výše slevy, platnosti slevových kódů a dalších podmínek. Slevové kupóny nabízejí i třeba cenové srovnávače, jako je Srovname.cz. Zde jsem pro vás našli článek, jak tento marketingový kanál funguje. (https://www.mergado.cz/jak-na-slevove-kupony-na-srovnamecz
Pro e-shopy je důležité také sledovat úspěšnost svých slevových kódů a optimalizovat je pro co nejlepší výsledky. Zákazníci často nakupují na základě slevových nabídek, a proto je důležité, aby slevy byly relevantní a přitahovaly zákazníky k nákupu.

© 2024 imper.cz