Motivační spíkr nemusí mít 20 let zkušeností, dokazuje TEDxYouth

06. Listopad 2016

O TEDx konferencích, jejichž cílem je šířit zajímavé myšlenky, slyšel snad už každý. Ale slyšeli jste už i název TEDxYouth? Mise a poslání této odnože TEDxu zůstává stejná, mění se pouze věk řečníků a publika – TEDxYouth je totiž určen především pro studenty a mladé. Pojďme se podívat na TED příběhy 5 mladých lidí, kteří navzdory svému věku rozhodně mají o čem vyprávět!

1. Co se naučíte o světě, když ho procházíte pěšky?

KDO? Ladislav Zibura
KDY? TEDxYouth@Prague 2015
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „Možná budujeme nejvyspělejší společnost v dějinách lidstva, ale nebudujeme tak docela nejšťastnější společnost v dějinách lidstva.“
„Svět je v každém okamžiku zajímavý a má vám toho děsně moc co dát – a to se nenaučíte v okamžiku, kdy budete žít odkládaným štěstím v přítomnosti.“

Ladislav Zibura je dnes již známou firmou mezi cestovateli i českou mládeží, která jeho motivační příběhy a vyprávěcí styl doslova hltá. Na TEDxYouth 2015 Láďa vyprávěl o své vášni k pěším poutím, o svých cestách, o pohostinnosti rozdílných kultur a také se zamýšlel nad tím, co člověku dokáže opravdu přinést do života štěstí.

button registrace obchodnika transparent

2. Jaké nevědomé faktory ovlivňují naše rozhodování?

KDO? Jakub Hodboď
KDY? TEDxYouth@Prague 2014
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „Co kdybychom se při všech problémech a na místo tradičních řešení pokusili zapojit kreativitu. Možná bychom pak mohli přicházet s řešeními, která jsou zajímavější, levnější a můžou mít mnohem větší dopad na náš svět.“

Jakub Hodboď ve svém talku vysvětluje, jaké nevědomé faktory ovlivňují lidské rozhodování. A racionalita v tomto procesu rozhodně nemá tak výsadní postaven, jak jsme si mysleli. Kuba seznamuje posluchače zábavnou formou s poznatky z behaviorální vědy a ukazuje, jak se dají aplikovat při tvorbě reklamních kampaní.

3. Human from this planet/Člověk z této planety

KDO? Mohammed Kazkji
KDY? TEdxYouth@Prague 2015
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „When life puts you in that hard situation, don´t say why me, but try me. Give me more problems and I will become stronger.“/„Když tě život přivede to takto těžké situace, nenaříkej proč já, ale říkej: Zkus mě ještě víc. Dej mi ještě více problémů a já se stanu silnějším.“

Mohammed Kazkji je syrský uprchlík, který na TEDxYouth 2015 vystoupil se svým poutavým příběhem. Už od mala chtěl být dětským lékařem. Do cesty mu však přišla válka. Společně s ostatními uprchlíky se po velice náročné cestě dostal na Maltu, kde dnes žije jako elektroinstalatér a doufá, že se ještě někdy uvidí se svou rodinou.

Vyzkoušejte leady

4. Jak mi jeden papírek změnil život

KDO? Zuzka Somošová
KDY? TEDxYouth@Prague 2013
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „Můj recept na pozitivitu zní: 1) Brát si vždy z toho nejhoršího to nejlepší. 2) Poučit se ze svých chyb a nenechat se jimi stáhnout. 3) Vážit si každodenních věcí, které považujeme za samozřejmost.“

Jeden papírek Zuzce změnil celý život – byla na něm napsána její diagnóza. Ačkoli Zuzka prodělala rakovinu a musela se na čas vzdát všech svých zvyků a koníčků, nikdy to nevzdala. Po celou dobu bojovala statečně a i přes rány osudu zůstala pozitivní. Ve svém talku Zuzka promluvila o svém receptu na pozitivitu a vysvětlila, jak důležitý tento přístup je.

5. Méně mít, více žít

KDO? Adam Marčan
KDY? TEDxYouth@Prague 2013
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „Čím víc vím, kdo jsem a co chci, tím méně mi to diktuje okolí.“

Adam Marčan ve svém talku osvětluje, co to je digitální nomádství, životní minimalismus a jak důležité je v životě překonávání svého vlastního pohodlí. Zamýšlí se nad tím, kolik věcí ve svém životě vážně potřebujeme a co nám skutečně dokáže přinést pocit naplnění. Adamova vtipná a chytlavá forma vyprávění vás zaručeně strhne.

Další várka nové inspirace již v listopadu

V podobném duchu se ponese i letošní ročník TEDxYouth@Prague, který se bude konat 19. listopadu v pražském KINĚ 64 U HRADEB a bude se odehrávat v duchu tématu ZA|ZRAKY. Už teď můžeme prozradit jména 3 oficiálně zveřejněných vystupujících. Jsou mezi nimi Pája Hudcová, mladá nadšenkyně, která se věnuje tématu světelného znečištění. Dále dokumentarista Tomáš Kratochvíl, který natáčí situace, jež jsou běžným lidem vzdálené – takto například přeplul společně s uprchlíky moře na člunu. Zapomenout nesmíme ani na Davida Karase, který bude na konferenci k (ne)vidění. David je detektiv, jehož tvář musí zůstat v utajení.

Chcete zažít atmosféru TEDxYouth@Prague 2016 na vlastní kůži? Lístky si můžete zakoupit zde. Anebo si s námi můžete zasoutěžit o dvě volné vstupenky. Jak se jmenuje projekt Páji Hudcové, která bude vystupovat na letošním TEDxYouth@Prague? Napište nám na info@www.businessanimals.cz, 5. a 10. odpověď odměníme volným vstupem na tento inspirativní večer!

Foto: TEDx Prague

© 2022 imper.cz