Motivační spíkr nemusí mít 20 let zkušeností, dokazuje TEDxYouth

06. Listopad 2016

O TEDx konferencích, jejichž cílem je šířit zajímavé myšlenky, slyšel snad už každý. Ale slyšeli jste už i název TEDxYouth? Mise a poslání této odnože TEDxu zůstává stejná, mění se pouze věk řečníků a publika – TEDxYouth je totiž určen především pro studenty a mladé. Pojďme se podívat na TED příběhy 5 mladých lidí, kteří navzdory svému věku rozhodně mají o čem vyprávět!

1. Co se naučíte o světě, když ho procházíte pěšky?

KDO? Ladislav Zibura
KDY? TEDxYouth@Prague 2015
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „Možná budujeme nejvyspělejší společnost v dějinách lidstva, ale nebudujeme tak docela nejšťastnější společnost v dějinách lidstva.“
„Svět je v každém okamžiku zajímavý a má vám toho děsně moc co dát – a to se nenaučíte v okamžiku, kdy budete žít odkládaným štěstím v přítomnosti.“

Ladislav Zibura je dnes již známou firmou mezi cestovateli i českou mládeží, která jeho motivační příběhy a vyprávěcí styl doslova hltá. Na TEDxYouth 2015 Láďa vyprávěl o své vášni k pěším poutím, o svých cestách, o pohostinnosti rozdílných kultur a také se zamýšlel nad tím, co člověku dokáže opravdu přinést do života štěstí.

Vyzkoušejte leady

button registrace obchodnika transparent

2. Jaké nevědomé faktory ovlivňují naše rozhodování?

KDO? Jakub Hodboď
KDY? TEDxYouth@Prague 2014
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „Co kdybychom se při všech problémech a na místo tradičních řešení pokusili zapojit kreativitu. Možná bychom pak mohli přicházet s řešeními, která jsou zajímavější, levnější a můžou mít mnohem větší dopad na náš svět.“

Jakub Hodboď ve svém talku vysvětluje, jaké nevědomé faktory ovlivňují lidské rozhodování. A racionalita v tomto procesu rozhodně nemá tak výsadní postaven, jak jsme si mysleli. Kuba seznamuje posluchače zábavnou formou s poznatky z behaviorální vědy a ukazuje, jak se dají aplikovat při tvorbě reklamních kampaní.

3. Human from this planet/Člověk z této planety

KDO? Mohammed Kazkji
KDY? TEdxYouth@Prague 2015
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „When life puts you in that hard situation, don´t say why me, but try me. Give me more problems and I will become stronger.“/„Když tě život přivede to takto těžké situace, nenaříkej proč já, ale říkej: Zkus mě ještě víc. Dej mi ještě více problémů a já se stanu silnějším.“

Mohammed Kazkji je syrský uprchlík, který na TEDxYouth 2015 vystoupil se svým poutavým příběhem. Už od mala chtěl být dětským lékařem. Do cesty mu však přišla válka. Společně s ostatními uprchlíky se po velice náročné cestě dostal na Maltu, kde dnes žije jako elektroinstalatér a doufá, že se ještě někdy uvidí se svou rodinou.

hledáme obchodníka

4. Jak mi jeden papírek změnil život

KDO? Zuzka Somošová
KDY? TEDxYouth@Prague 2013
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „Můj recept na pozitivitu zní: 1) Brát si vždy z toho nejhoršího to nejlepší. 2) Poučit se ze svých chyb a nenechat se jimi stáhnout. 3) Vážit si každodenních věcí, které považujeme za samozřejmost.“

Jeden papírek Zuzce změnil celý život – byla na něm napsána její diagnóza. Ačkoli Zuzka prodělala rakovinu a musela se na čas vzdát všech svých zvyků a koníčků, nikdy to nevzdala. Po celou dobu bojovala statečně a i přes rány osudu zůstala pozitivní. Ve svém talku Zuzka promluvila o svém receptu na pozitivitu a vysvětlila, jak důležitý tento přístup je.

5. Méně mít, více žít

KDO? Adam Marčan
KDY? TEDxYouth@Prague 2013
MYŠLENKA HODNÁ ŠÍŘENÍ: „Čím víc vím, kdo jsem a co chci, tím méně mi to diktuje okolí.“

Adam Marčan ve svém talku osvětluje, co to je digitální nomádství, životní minimalismus a jak důležité je v životě překonávání svého vlastního pohodlí. Zamýšlí se nad tím, kolik věcí ve svém životě vážně potřebujeme a co nám skutečně dokáže přinést pocit naplnění. Adamova vtipná a chytlavá forma vyprávění vás zaručeně strhne.

Další várka nové inspirace již v listopadu

V podobném duchu se ponese i letošní ročník TEDxYouth@Prague, který se bude konat 19. listopadu v pražském KINĚ 64 U HRADEB a bude se odehrávat v duchu tématu ZA|ZRAKY. Už teď můžeme prozradit jména 3 oficiálně zveřejněných vystupujících. Jsou mezi nimi Pája Hudcová, mladá nadšenkyně, která se věnuje tématu světelného znečištění. Dále dokumentarista Tomáš Kratochvíl, který natáčí situace, jež jsou běžným lidem vzdálené – takto například přeplul společně s uprchlíky moře na člunu. Zapomenout nesmíme ani na Davida Karase, který bude na konferenci k (ne)vidění. David je detektiv, jehož tvář musí zůstat v utajení.

Chcete zažít atmosféru TEDxYouth@Prague 2016 na vlastní kůži? Lístky si můžete zakoupit zde. Anebo si s námi můžete zasoutěžit o dvě volné vstupenky. Jak se jmenuje projekt Páji Hudcové, která bude vystupovat na letošním TEDxYouth@Prague? Napište nám na info@www.businessanimals.cz, 5. a 10. odpověď odměníme volným vstupem na tento inspirativní večer!

Foto: TEDx Prague

© 2024 imper.cz