5 inspirativních TED talků na každý pracovní den

31. Říjen 2017

Inspirace není nikdy dost. Zdrojů, kde ji čerpat, až nadmíru. Jedním z kanálů, které sami velmi rádi sledujeme, je TED. Už 4. listopadu 2017 se můžete těšit na TEDxPrague 2017: Krásný nový svět v pražském Fórum Karlín, kde se podíváte do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Ještě teď rádi vzpomínáme na akci, která se konala v pražském Mosaic House pod taktovkou TEDxPrague vloni v květnu. Promítlo se celkem 5 talků, hned první dva v nás zanechaly dojem a myslíme si, že každý současný obchodník i manažer by je měl také vidět. Celý playlist zvládnete během jednoho pracovního týdne. Stačí si každý den vyhradit pár minut času, ať už na cestě do/z práce, u ranní kávičky nebo místo pravidelné kuřácké pauzy.

Vyzkoušejte leady

[member]

Inspirativní talk na pondělí – Philippe Petit: Přechod po napjatém laně

„Vášeň je mottem všech mých činů“

Philippe Petit je známý provazolezec, který přešel mezi manhattanskými dvojčaty a na kontě má další riskantní kousky. Kromě toho je pouličním žonglérem a magie ho baví od 6 let. Jeho vystoupení nás však zaujalo ze zcela jiného důvodu. Philippe mluví o vášni a houževnatosti, které mu pomohli dosáhnout každého cíle. Vše co si umínil, dosáhl, protože se nebál, nevzdal to a věřil, že to dokáže. Věří, že nic není nemožné. Jednomu svému příteli dokonce slouží jako příklad: „Když to dokáže Philippe, dokážu to taky!“ Tak proč byste to nedokázali vy?

Úterý s Marshmallow challenge – Tom Wujec: Postav věž, vybuduj tým

Domluvte si konzultaci

„Každý projekt má své marshmallow“

To, co se nám na první pohled zdá snadné, nás nakonec může docela potrápit. Například taková Marshmallow challenge. Jedná se o velmi oblíbenou hru manažerů, která za velmi krátký čas ukáže, jak lidi ve vašem týmu spolupracují. Tom Wujec přináší výsledky svého průzkumu, kde sledoval, jak různorodé týmy přistupují k tomuto úkolu. Proč jsou některé týmy úspěšnější než ostatní. Kdo má tendenci být nejúspěšnější a proč tomu tak je. Nebudeme se divit, když po zhlédnutí tohoto videa polovina z vás vyběhne do nejbližší večerky pro balík špaget a marshmallow. Každého přeci zajímá, jak to má ve svém týmu.

Středa, den vhodný k zamyšlení: Barry Schwartz o ztrátě naší moudrosti

„Moudrý člověk ví, kdy a jak udělat výjimku z každého pravidla, v zájmu služby ostatním lidem“

Talk Barryho Schwartze je malinko delší a také náročnější. Proto si ho radši pusťte až odpoledne. Pravděpodobně vás na okamžik nebo i déle přinutí zamyslet se hlouběji, než jste zvyklí. A soustředit se na další meeting by u toho asi nešlo. Na jednoduchých příkladech vysvětluje, jak fungují pravidla a pobídky, které jsou dnes tolik oblíbené a využívané. Pravidla máme rádi, protože u nich nemusíme tolik přemýšlet, často však selhávají. Pobídky se zas často obracejí proti nám. Lehce si totiž na nich vybudujeme závislost a ani si nevšimneme, že nám přestává záležet na tom, zda děláme správnou věc. Barry místo toho doporučuje využívat praktickou moudrost, a tu získáme jedině zkušeností a učením. Každý manažer je zároveň učitelem a měl by být svým podřízeným morálním příkladem. Barry to vystihl, když řekl: „Nezapomínejte, že učíte vždy. Protože, vždy je tady někdo, kdo vás sleduje.“

Čtvrtek nastává čas hacknout svůj život – Logan LaPlante: Hackschooling makes me happy

„Tento svět potřebuje víc hackerů“

Ne, opravdu si neděláme legraci a chceme, abyste si vzali příklad z tohoto teeneagera. Odmala ví, co od života chce. A na dospěláckou otázku „Čím chceš být když, vyrosteš?“, odpovídá jednoduše „Chci být šťastný“. Mnoho z nás dospěláků tohle nemá v hlavě srovnáno po celý život. Být šťastný a zdravý se však v žádné škole neučí. Proto se Logan rozhodl hacknout svůj život a školní systém. Hackery obdivuje. Nemyslí si, že by dělali něco špatně. Oni se jen snaží vidět a dělat věci jinak, vylepšovat je a tím zlepšit i věci kolem.

Tento talk na pódiu uvedla Ivana Málková, speaker TEDxPrague 2012. My jsme její vystoupení zařadili do článku 8 inspirativních českých TEDx videí.

V pátek chtějí být všichni happy – David Steindl-Rast: Chcete být šťastní? Buďte vděční

„Příležitost zaklepe jenom jednou, když ji zmeškáte, přijde další“

Všichni na této planetě máme jednu věc společnou, chceme být šťastní. David Steindl-Rast mluví o tom, jaký je vztah mezi štěstím a vděčností, jakou roli v tom všem sehrávají příležitosti. Co se stane, pokud danou příležitost prošvihneme? Existuje metoda, jak být šťastný, a co všechno nás na cestě za štěstím čeká? Všichni chceme být šťastní. A každý manažer chce šťastné zaměstnance. Proto se na tento talk podívejte společně se svými kolegy. Udělejte si v pátek odpolední pohodu s dobrou kávou a nějakým dortíkem. My věříme, že jsou to právě tyto každodenní radosti, které nás dělají šťastnými.

[/member]

© 2024 imper.cz