CEO appky Forrge Stacey Ferreira: „Jak jsem v 18 získala milionovou investici od Richarda Bransona?“

28. Srpen 2016

Někdo ve 23 letech přemýšlí, kam večer na party. Stacey Ferreira do té doby založila 2 startupy, první firmu prodala za několik milionů a získala investici od miliardáře sira Richarda Bransona. Za jejím úspěchem nebylo nic jiného než odvážný krok, kdy věnovala 2 000 dolarů charitě, aby se se svým byznys idolem mohla setkat. Poté už zapůsobila její odvážnost a pracovitost a její kariéra stoupala strmě vzhůru. S novou appkou Forrge si klade za cíl způsobit revoluci na trhu práce. V současné době působí Stacey ve firmě jako CEO a svými přednáškami o začátku podnikání v mladém věku se snaží inspirovat miliony lidí po celém světě. 

stacy

  • Stacey Ferreira, 23 let
  • CEO appky Forrge, která pomáhá zaměstnancům koordinovat si jejich pracovní rozvrh.
  • V 18 letech během letních prázdnin se svým bratrem založila společnost MySocialCloud, která pomáhá lidem zapamatovat si jejich počítačová hesla. Mezi investory byli lidé jako Richard Branson nebo Jerry Murdock.
  • Investory do své první společnosti získala díky daru charitě, mohla se tak totiž zúčastnit privátní charitativní akce, kde potkala Richarda Bransona.
  • Nikdy nedostudovala vysokou školu.
  • V roce 2015 založila appku Forrge, která slibuje revoluci na trhu práce díky možnosti, aby si zaměstnanci koordinovali přes appku vlastní pracovní rozvrh.
  • Podílela se na knize 2 Billion Under 20: How Millennials Are Breaking Down Age Barriers & Changing the World, která vypráví příběhy mladých úspěšných lidí. Kniha se okamžitě stala bestsellerem.
  • V lednu 2016 se objevila ve Forbes listu „30 pod 30“.

button registrace

1. Nesnažte se za každou cenu vydělat

Staceyn první startup by pravděpodobně nevznikl, kdyby nebylo počítačové nehody jejího bratra Scotta. Ve svém počítači si uchovával spreadsheet se všemi důležitými PC hesly. Když mu ovšem jeho počítač vypověděl službu, o celý spreadsheet s hesly přišel. Stacey i Scott poté přemýšleli, jak se této tragédii dalo zabránit. Inspirováni incidentem založili službu MySocialCloud, která nabízí možnost přihlásit se ke všem zaheslovaným portálům z jednoho místa bez nutnosti pamatovat si ke všem rozdílná hesla. Zaměřili se na studenty, protože si sami jako mladí lidé uvědomovali, že studenti v hlavách nosí největší množství hesel k zapamatování. Stacey a Scott nabízeli službu zcela zdarma. Firmu budovali převážně proto, že cítili, že dělají něco užitečného. Díky tvrdé práci získali zaslouženou kompenzaci, po několika letech službu odkoupila společnost Reputation.com za několik milionů dolarů.

2. Nebojte se dělat šílené věci, třeba oslovit Richarda Bransona

Přestože za úspěchem MySocialCloud stojí především tvrdá práce, Stacey a jejímu bratrovi Scottovi by se nepodařilo dostat společnost na tak vysokou úroveň, kdyby nebylo jejich pro mnoho lidí nepochopitelného rozhodnutí. Stacey jednoho dne na Twitteru uviděla příspěvek britského podnikatele a miliardáře Richarda Bransona, kde nabízel možnost setkat se s ním na charitativní akci, Stacey neváhala. Stačilo pouze věnovat 2 000 dolarů charitě. Stacey neváhala a ona i její bratr příspěvek poslali.

Jak sama Stacey přiznává, hlavním důvodem nebylo Bransonovi prodat jejich nápad: „Když jsem před dvěma lety viděla tweet od Richarda Bransona, okamžitě mě napadlo, že mám stejnou šanci jako kdokoliv jiný se tam dostat. Do Miami jsme neletěli prodat mu svůj nápad. Chtěli jsme potkat náš vzor, ke kterému jsme já a můj bratr vždy vzhlíželi. To byl pro nás dostatečný důvod. A schůzka nakonec dopadla naprosto jinak.“ Díky tomuto odvážnému kroku se ze setkání s Richardem Bransonem vyklubala investice jednoho milionu dolarů od Bransona a dvou dalších podnikatelů, která pomohla pozvednout MySocialCloud na naprosto novou úroveň. To vše jen díky tomu, že Stacey a její bratr chtěli potkat svého idola.

TIP: Bojíte se o svém nápadu mluvit na veřejnosti? Pro překonání nervozity a otestování nápadů můžete zajít na některou z mnoha akcí pořádaných v České republice, kde před porotou po dobu několika minut prezentujete svůj nápad. Dostanete cenný feedback a zároveň se připravíte na potenciální setkání s investory v budoucnu.

3. Přiznejte, že něco nevíte. Máte pak mnohem větší šanci, že vám s tím ostatní pomohou

V době, kdy potkali Richarda Bransona, bylo Stacey teprve osmnáct a její bratr byl jen o pár let starší. Přesto se nebáli jít s kůží na trh, i když si uvědomovali, že ne všechno o chodu firmy a obchodu vědí. Důležité je netvářit se, že jste snědli všechnu moudrost světa, což je podle Stacey jeden z hlavní problémů startupistů: „Jedním z největších problémů lidí je ten, když si hrají na to, že vědí vše.

Samozřejmě, že na schůzce s investorem chcete být připraveni, jak je to jen možné. Je ale naprosto v pořádku také přiznat, když něco nevíte. Poslouchejte investory, když s vámi mluví. Jestli se jejich radami řídit budete, nebo ne, je pak už jen na vás. V daný moment přemýšlejte o všem, co vám řeknou, a to i v případě, že se třeba rozhodnou do vás neinvestovat. Zůstaňte pokorní, přiznejte si, že je ještě spousta co vylepšovat, a naučte se, co nejvíce můžete, od investora, se kterým mluvíte.“ Nebojte se požádat zkušenější o pomoc a přijímejte rady od ostatních. Jen tak se můžete posouvat dál.

Kde hledáte nápady na podnikání vy? Vycházíte z koníčků nebo hledáte díru na trhu a snažíte se přijít s něčím naprosto novým a revolučním?

Foto: technovationchallenge.org

© 2024 imper.cz