10 důvodů, proč netahat práci domů!

11. Únor 2015

V práci je toho nad hlavu, šéf na vás valí víc a víc úkolů, do toho se někteří klienti chovají jako králové zeměkoule a vy máte pocit, že s vámi nikdo nemá slitování. Upřímně? Nemá! Jste obchodník a obchodníci jsou silná zvířata – ale mají i slabší chvilky. Nicméně víme, proč před partnerem raději v takových případech mlčet! 

prace domu

1. Vyvarujete se zklamání z nedostatku podpory

Jakmile začnete pracovní problémy probírat se svou drahou polovičkou, hrozí, že se nedočkáte odpovědi, kterou čekáte. Co když partner bude mít jiný názor než vy, anebo se dokonce postaví na stranu toho „hloupého“ klienta? Pro klid vaší duše, raději se na názor neptejte.

2. Konec žárlivým scénám

Co oči nevidí, srdce nebolí. Jakmile vaše láska nebude vědět o tom, s jakými lidmi jednáte, máte klid. Partner či partnerka tak nemůže žárlit na klienty a klientky, jež jsou dost možná bohatší, úspěšnější či třeba mladší a krásnější.

hledáme obchodníka

3. Nebudete myslet 24 hodin denně na práci

Řešit pracovní záležitosti doma znamená, že si váš mozek ani na chvíli neodpočine od pracovního stresu. A to je špatně. Odpočinek je potřeba, jinak se ze stresu zblázníte. A kde jinde se odreagovat než doma po práci, že?

4. Partner/ka vás nebude přemlouvat, ať změníte obor nebo firmu

Každý si někdy postěžuje na práci – a to i v případě, že vás práce baví a dobře v ní vyděláváte. Jenže váš protějšek nemusí vaše stížnosti dobře chápat. Naopak si to může vyložit tak, že vás práce činí nešťastnou/nešťastným a bude lobbovat za změnu povolání. To ale není žádné řešení. A vy to moc dobře víte.

5. Nebudete mít pocit, že žijete s hlupákem

Jestli máte partnera/partnerku z jiného oboru, zcela jistě problematice vašeho zaměstnání zcela neporozumí. A vy si možná začnete myslet, že máte doma hlupáka. Proto je lepší práci s partnery nerozebírat.

6. Nebudete muset řešit všechny formality kolem domácnosti a bytu

Když by partner/ka viděl/a, jak zvládáte smlouvy a vyjednávání, zcela jistě by se stalo, že každou nepříjemnost či formalitu, která by se měla týkat společného žití, byste řešil/a právě vy. „Když vidím, jak ti to jde s klienty, vyřídíš prosím tu slevu na nájem ty? A tu opravu kotle? A nešla by vybarterovat nějaká dovolená, co myslíš?,“ tohle přece nechcete slýchat doma. Vždyť to zní už pomalu jako nějaký klient a ne partner. Proto raději své obchodní dovednosti před miláčkem moc neprezentujte.

7. Ve volném čase budete opravdu relaxovat a sbírat síly

Kdy jindy naprosto vypustit z hlavy všechny starosti, než během společně strávených chvil se svou láskou? Ať už je to dovolená, víkend na horách anebo třeba jen běžný všední večer u skleničky kvalitního vína. Relax je potřeba, pak se vám bude lépe pracovat.

Domluvte si konzultaci

8. Nemějte mezi klienty své příbuzné a členy rodiny

Na rovinu: je sice snadné zatáhnout do byznysu jako klienty příbuzné, ale na druhou stranu s tím můžete mít mnoho starostí. Jsou přece rodina a tak budou očekávat speciálně výhodné nabídky, slevy, bonusy a s každou prkotinou vás budou otravovat. Tohle asi opravdu nechcete. Proto byznys domů zkrátka nenoste.

9. Ušetříte stres a nervy vašemu protějšku

Když budete doma hodně mluvit o komplikacích ve vašem zaměstnání, bude si jimi váš protějšek dělat starosti i za vás. V důsledku toho bude ve stresu stejně jako vy. To pak bude doma ale skvělá „uvolněná“ atmosféra…

10. Nebudete považováni za manipulátora

Když vás partner/ka párkrát uslyší, jak přemlouváte klienta, jak vedete telefonní hovor a bravurně taháte jeden argument za druhým, možná vás bude považovat za profesionálního manipulátora. Nemusíte ani lhát, ale snaha ukecávat klienty, může v něčích očích zkrátka vypadat podezřele. Neobchodník nepochopí.

Text: Ivanna Benešová

Foto: clocks-are-metaphors.tumblr.com

© 2024 imper.cz