Sněte odvážně!, nabádá video. Lidé poznají velikost vašich snů i ze stisku ruky

07. Říjen 2015

S motivátory všeho druhu se roztrhl pytel. Dnes si ale můžete vyslechnout rady od praotce-zakladatele tohoto oboru. Průkopník v oblasti osobního rozvoje, Jim Rohn, měl za život přes neuvěřitelných 6 000 motivačních přednášek! Začal s nimi v 70. letech a 40 let s nimi jezdil po světě. Rohn formoval mnoho svých následovníků. A co že je to poselství, které vám chce předat? Mějte velké sny a pracujte na nich! Jak? V následujícím videu nabízí návod.

sneteodvazne

Klíčové slovo k úspěchu? Cíle!

Jim Rohn dělí cíle na dlouhodobé – tedy ty – které říkají, čeho chceme dosáhnout v horizontu tří, pěti, 10 či 20 let. Prostě naše sny. A pak mluví o těch krátkodobých (na zítra, tento týden, tento měsíc), pomocí nichž si budujeme sebedůvěru k cestě za dlouhodobými. Krátkodobé cíle člení Rohn na:

Vyzkoušejte leady

1. Ekonomické cíle

Jejich důležitost Rohn zdůrazňuje. Jsou přímo nezbytné. „Dobře si rozplánujte své finance a budete patřit mezi top 5 % lidí,“ doporučuje.

2. Věci

U věcí, které chceme, radí: udělejte si seznam a napište si na něj nejen ty velké věci jako jsou domy a auta, ale i každou maličkost. Víte, výhoda seznamů totiž spočívá také v tom, že jednou přijde na odfajkovávání . A to ho vede k další radě: „Když si odškrtnete vážně velkou položku, oslavte to jak se patří. Rosteme dvěma zkušenostmi: Jednak ztrátou z bolesti a pak radostí ze zisku.“ A proto říká, že by ta radost měla stát za to. „A pochvalte se. Schopnost se pochválit je znak zralosti. Potřeba hledat pochvalu u ostatních je znakem nezralosti,“ nabádá Rohn.

Přečtěte si také: Jak zvýšit příjem? 6 kroků vás navede, jak na to

3. Osobní rozvoj

Do třetí kategorie spadá pilování dovedností: práce na tom stát se dobrým řečníkem nebo se třeba osvojení si nového jazyka.

Vaše cíle formují celý váš den, vaše oblékání i stisk ruky

Vyzkoušejte leady

Tak cíle bychom měli. A teď jak na ně?

  • Vše si zapisujte do deníku. „Sepsáním vašich cílů ukážete, že to s nimi myslíte vážně. A navíc, jedna z nejdůležitějších osob, které chcete v životě studovat, jste vy sami.“
  • Pracujte na nich. „Mnoho lidí tvrdě pracuje v zaměstnání, ale nepracují na sobě. Když přijdou z práce, je už pozdě, čas na to najíst se, zapnout si televizi a jít spát,“ všímá si smutně původní motivátor. A důležité je podle něj nejen mít nějaké cíle, ale také to, co je to za cíle. „To, jaké máte mety, vás ovlivňuje; váš stisk ruky, vaši chůzi, to, jak mluvíte. Vaše sny vás ovlivňují a formují celý den.“
  • Není to o tom mít jen tak nějaké sny. Sněte kvalitně! „Jednou jsem se jednoho muže zeptal, jaké jsou jeho sny a on na to odpověděl: Splašit dost peněz na to, abych mohl zaplatit svoje zatracený účtenky,“ převypravuje nesouhlasně Rohn a znovu apeluje: „Musíte mít opravdové sny. Pochybuji, že tohle je plán, který vás donutí vyskočit ráno z postele a říct si: Hurá, další příležitost sesmolit dost peněz na zaplacení mých zatracených účtenek.“

A na závěr má pro vás Rohn poselství: „Nebuďte jedním z těch, kteří si na konci pracovního týdne uleví: Konečně je pátek! Tihle lidé mě děsí! Říkám si, jestli si ti samí lidé na sklonku života řeknou: Díkybohu, konečně je po všem.

Přečtěte si také: 4 kroky, které vás dělí od vašeho prvního milionu

Foto: lifehack.org

© 2024 imper.cz