Sketchnoting – vizuální poznámky, které si budete pamatovat

18. Září 2018

Máte spousty nápadů, ale i přesto, že si je zaznamenáváte, zůstávají zapomenuty ve starých diářích a dokumentech?  Pomozte své paměti a vyzkoušejte sketchnoting. Teď už se vám žádný nápad, nebo důležitá poznámka neztratí. 

Co je sketchnoting

Zábavný, moderní a kreativní způsob, jak si zaznamenat nápad, poznámku či jinou informaci pomocí obrázků, ikonek a symbolů. Název vychází z dvou anglických slov – skicovat (sketch) a poznámka (note).

Pro koho

Vizuální poznámky ocení každý, kdo chodí na porady, studuje, plánuje, vytváří strategie či je jiným způsobem kreativní. Nejen, že naplno projevíte v zápiscích svou osobnost, ale tímto způsobem podpoříte i svou vizuální paměť.

Vyzkoušejte leady

Proč využívat sketchnoting?

  • Je rychlý
    Nakreslit obrázek vám často zabere méně času, než vypisování vět.
  • Přenáší emoce
    Do ilustrace přenášíte své emoce, které vám pomohou si zpětně vybavit celou informaci nebo poradu
  • Lépe si pamatujete
    Obrázky se lépe pamatují než texty. To vám potvrdí každý, kdo má fotografickou paměť. Jakmile k textu totiž přidají barevné zvýraznění, obrázek nebo ikonku, daleko rychleji si ho vybaví
  • Odlišíte se nebo svoji práci, prezentaci…

Sketchnoting je v současnosti velmi oblíbený možná i proto, že se na trhu objevuje dostatek diářů, které nabízejí kreativní svobodu. Nejsou totiž nijak časově značené,  a to vybízí k tomu, aby si každý majitel diář přizpůsobil podle svých preferencí.

Mezi diáře, které podporují kreativitu, patří například Doller, o kterém jste si mohli přečíst v našem článku Sociální sítě fungují super, ale největší prodeje dělá word of mouth, říká Honza Emler z DOLLERu.

Podobně se můžete vyřádit v diářích a zápisnících od CleverMinds, které vám ještě slibují při pravidelném používání hodinu denně navíc.

Další super diáře, do kterých se vám bude příjemně psát a kreslit, pořídíte od Yuppi. Stejně jako předchozí dva i tyto zápisníky jsou nedatované, takže máte dostatek místa na kreativní vyjádření informací.

hledáme obchodníka

Neumíte kreslit?

To vůbec nevadí. Netvoříte umělecké dílo, ale pomůcku pro svou paměť. Vezměte do ruky tužku a začněte běžnými tvary, které můžete vybarvovat, šrafovat. Zkuste i různé typy písma, které opět vybarvíte, vytučníte apod. Můžete se také inspirovat na Instagramu, kde sketchnoting jede ve velkém.

 

Foto: Doller instagram, CleverMinds facebook

© 2024 imper.cz