8 nejpodivuhodnějších věcí, s nimiž se dá obchodovat (zejména v Číně)

07. Prosinec 2015

Obchodník je v první řadě člověk, který se musí přizpůsobit. Měl by vyhovět požadavkům svých zákazníků, sledovat vývoj trhu a také se nebát experimentovat. Česká veřejnost vnímá obchodníka dosti konzervativně a málokoho by napadlo, s čím vším se dá vlastně obchodovat. Zejména v takové Číně nebo USA, v zemích nekonečných možností, se dá koupit i prodávat prakticky cokoli. Vybrali jsme pro vás 8 těch vůbec nejdivnějších produktů. Co vše jsme ochotni si koupit?

podivneveci

1. Přítel, kamarád, follower na Twitteru

V dnešní době se dá pořídit opravdu vše. Na mnohých e-shopech se dá koupit například fanoušek pro vaši stránku na Facebooku nebo takzvaný follower na Twitteru. Co víc, v USA je možné si skrze obchodníka „najmout” hmotného přítele, který si s vámi bude několik hodin povídat o všech vašich trápeních. Zajímalo by nás, co má takový zprostředkovatel napsáno v životopisu. Obchodník s přáteli?

2. Chef cui – roboti na přípravu jídla

Od tradičních čínských nudlí až po pikantní grilované kuře. To vše dokáží připravit čínští roboti Chef cui. V některých bistrech se roboti osvědčují a obchodování s nimi se stalo běžnou rutinou. Jaká je vlastně jejich výhoda? Dokáží přichystat jídlo, umýt nádobí a vyřídit objednávky za pouhé tři minuty. A jejich nevýhoda? Pravděpodobně nás velmi brzy připraví o práci.

Domluvte si konzultaci

3. Vzduch v plechovce

Ještě jednou se podíváme do Číny, která je specialistou na podivuhodné produkty. Co byste řekli na obchodníka s plechovkou vzduchu? Že je to bizarní? Pro Čínu, jejíž ovzduší je řadu let kritizováno hlavně ze západu, ani ne. Obchodníci dodávají plechovky se zdravým vzduchem do celé řady obchodů.

4. Diamantové kontaktní čočky

Podle vynálezce a tvůrce těchto čoček Chandrashekhara Chawana z Indie se lidem doslova rozzáří oči, když si vezmou jeho výtvor. Oči jsou přeci bránou do naší duše, takže oněch sto padesát tisíc dolarů jsou přijatelnou cenou za její otevření.

5. Rašelina

Koho by napadlo, že se dá obchodovat i s rozloženým rostlinným materiálem, který se nachází po celém světě? Je asi dosti složité si představit, jak takový prodej rašeliny probíhá či jak se takový obchodník připravuje na schůzku. Každopádně rašelina se dá využít na mnoho způsobů, takže její prodej se rozhodně vyplácí.

6. Království malých lidí

Tak jako mnozí evropští nebo američtí obchodníci prodávají vstupenky do safari parků, tak v Asii se nabízí lístky do Království malých lidí. Za celým projektem stojí čínský podnikatel a obchodník Chen Mingjing, který pojal trpasličí království jako parodii na Labutí jezero. Posuďte sami.

7. Přívěsek na klíče s živou želvou

Jako předposlední pro vás máme trochu morbidní produkt – klíčenky s živými zvířaty. I tuto zvláštnost si můžete koupit od čínských obchodníků. Kupodivu jdou přívěsky na klíče vcelku na odbyt. Jak ale samotní prodejci tvrdí, lidé si “živé klíčenky” kupují zejména proto, aby nebohé tvory pustili do přírody.

Domluvte si konzultaci

8. Obchod s odpadem

I když se to může zdát podivné, tak i s odpadem se dá obchodovat. Zejména v dnešní době, kdy je Země přelidněná a produkujeme tak stále víc a víc odpadků. Dnes již mnozí přicházejí na to, že když budou sami třídit odpad a najdou jeho další využití, mohou na něm vydělat. Každý odpad má svou cenu, nejžádanější je ten z průmyslu – dá se vcelku snadno recyklovat a opětovně využít ve stejném výrobním procesu. Hračka.

S čím nejvíc crazy jste se setkali vy? Prodávali jste produkt, který byl řekněme netypický? Napište nám o tom do zpráv!

Foto: chinadaily.com.cn

© 2024 imper.cz