4 způsoby relaxu pro obchodníky: Dovolte si být chvíli sami!

26. Září 2014

Únava, přepracování, špatná nálada? Káva ani čokoláda už nefungují, vztahy pokulhávají a pracovní výsledky se blíží nule? Pusťte chvíli všechno z hlavy! Tohle všechno jsou totiž jedny z prvních příznaků vyhoření, kterému se však ještě dá velice snadno vyvarovat. Mnohdy stačí málo být chvíli v klidu a věnovat čas sám sobě.

relaxing

 

Domluvte si konzultaci

Jedete na doraz? Zpomalte, jinak ztratíte dech

Jako obchodníci jsme přehlceni kontaktů s lidmi. Klienti, kolegové, a pak samozřejmě rodina a přátelé. A do toho ještě všechny online sociální sítě, televize, povinnosti. Mnozí z nás takovými dny proplouvají bez pauzy a jedinou relaxací je, když večer padneme únavou do postele. Odpočívat spánkem se však nepočítá – abyste neztráceli šťávu před konkurencí, musíte relaxovat vědomě a pravidelně. Jak?

 

Odpočívat spánkem nebo u TV obchodníkům nestačí

Buďte občas sami! V přírodě, doma, v oblíbené kavárně, v autě, ve vlaku… Sami dobře víte, co vám nejvíc vyhovuje. Vypněte u toho všechny telefony a odpojte internet.

I když to možná zní nelogicky, tato rada je nejdůležitější pro extroverty. Introvert si totiž chvilku pro sebe najde snadno, jednoduše „vypne“ v podstatě kdekoliv, i mezi přáteli – stačí mu naslouchat, nemá potřebu se zapojovat. Jakmile je však lidmi obklopen extrovert, něco ho neustále nutí s nimi komunikovat. Ve společnosti si neodpočine, ani kdyby se snažil sebevíc.

Také si v nejhorších dnech představujete tento ideální stav? :) Zdroj: dailymail.co.uk

Vyzkoušejte leady
Udělejte si ze samoty pravidelný rituál!

1. Rozhodně nepatříme mezi lidi, kteří by každý den po práci museli sociální kontakt dohánět. Až vás bude kamarád zvát na pivo, odmítněte ho, budete-li to tak cítit. Máte na to plné právo!

2. Tenhle čas je  jen a jen o vás. Přemýšlejte, co byste nejraději dělali? Šli do wellness, zachumlali se s knížkou? Věnujte se přesně tomu, co chcete, ať už to znamená běhat, meditovat, plavat, jen tak se procházet lesem, kreslit, psát, lézt na stěně, fotit…

3. Naučte se poslouchat své tělo a fungovat skutečně jen na 100 %, ne víc. Otravná bolest hlavy je ve skutečnosti jedním z nejdůležitějších signálů, že máme zpomalit. A mnohdy i zdánlivě nesouvisející chřipka, angína nebo zánět šlach jsou pouze obrana těla před přílišným vyčerpáním. Znáte ten pocit, kdy jste vlastně rádi, že můžete celý týden ležet v posteli a být sami?

4. Pokud občas uzavřete o pár obchodů méně, svět se nezboří, hlady neumřete a vaše tělo vám jednou poděkuje.

 

Text: Matouš Vinš

Foto: webwriterspotlight.com

© 2024 imper.cz