Hypo-Portal mění trh pojištění, Václav Muchna z Y Softu vede lidi na vizi. Co dalšího se děje ve světě salesu?

06. Březen 2017

Obchod je obor dynamický a každý týden je plný novinek a kontroverzí. Ty nezajímavější jsme pro vás vypsali v našem týdenním přehledu. Co se událo ve světě obchodu?

culture rocks
FB: Culture Rocks

Tradiční sales obory dostávají nafrak. Na online agregátorech si uživatelé sjednají službu sami

Realitní makléři řeší Airbnb, které bylo v New Yorku dokonce nedávno zakázáno, v oblasti pojišťovnictví je to například Hypo-Portal. Kalkulačka hypoték kombinuje „online srovnávače s offline týmem hypotečních specialistů a poradců napříč ČR, měníme tak způsob obchodování na těchto trzích,“ je přesvědčen regionální ředitel Jan Bartušek. Odpoveď na otázku, proč jsou podle něj podobné služby tak populární, je dle něj jasná: „Lidé dnes hledají rychlé a přesné porovnání nabídky dle reálných dat na základě jimi zadaných kritérií. Díky zpracování hypotečními poradci ji získají rychleji, bez starostí a klidně z pohodlí domova. Ušetří si desítky hodin chození po nejrůznějších institucích a hlavně spoustu nervů.“ Trh je dle něj dostatečně velký na to, aby se nemuseli vůči nikomu vymezovat či ukrajovat z koláče.

Firemní kultura nastavená lídrem ovlivňuje výsledky, shodli se šéfové Zootu a Y Softu

Obchod je především o lídrech, kteří dokáží strhnout. Na setkání firemních kultur Culture Rocks jsme minulý týden nakoukli pod rukáv šéfům nejprogresivnějších českých firem. Jak vede firmu k úspěchu Václav Muchna z Y Softu? „Mí lidé nejdou za mnou, jdou za mou vizí budovat globální společnost.“ A k tomu je potřeba „lead by example“, tj. jít příkladem.

Vyzkoušejte leady

„Firemní kultura je nejlepší manažerský nástroj. Kultura nevzniká tak, že ji vytvoří manažer, ale nechá prostor lidem, aby si ji vytvořili sami.“ Pavel Diviš z TGS nástroje prokázal, že i strojírenská firma si na svých lidech zakládá.

I giganti dbají kromě výkonu zaměstnanců čím dál víc na worklife balance. DHL mezi TOP 10 friendly zaměstnavateli

Láďa Trpák ze Zootu použil příklad štafety, kde nutně nezvítězí ten, kdo je nejrychlejší, ale ten, kdo zvládne nejlíp předávku štafety. Yemi se dotkl spolupráce s millenials, která je tolik aktuální. Na některých projektech dělají i 2 roky a „to je pro mladé lidi moc dlouhá párty, velkých věcí, které vidíme okolo sebe, se však nedá dosáhnout za krátkou dobu,“ apeloval na české lídry.

Worklife balance se objevil i v hodnotách společnosti DHL Express, které se v minulém týdnu již potřetí dostalo významného uznání Top Employers Institute jako jednomu z nejlepších zaměstnavatelů na světě. „Ocenění Top Employer mohou získat společnosti, které poskytují nejen výborné pracovní podmínky zaměstnancům, ale dovolují jim také balancovat osobní život. V 59 zemích světa tyto podmínky splňuje jen 10 globálních firem,“ prozradila tisková mluvčí společnosti Kateřina Zrčková.

Chcete si splnit sny prostřednictvím moderního inside sales? Logistická jednička DHL hledá obchodníka pro Prahu.

button-zajimaji-me-nove-prilezitosti

Nejvíc se vám na BusinessAnimals.cz líbil…

…rozhovor s Jirkou Tamaškem, který nechtěl sedět doma v papučích a čekat na důchod. Je vidět, že skutečně vnitřně motivovaný člověk jde poznat na první pohled. Napište nám do komentářů, co vás minulý týden bavilo, překvapilo, a o čem/o kom si na BusinessAnimals.cz chcete přečíst.

Vyzkoušejte leady

Printscreen Tamasek png

© 2024 imper.cz