Best of: Jak nám sales skills pomáhají v osobním životě?

24. Srpen 2018

Sales je závislost a ten, kdo mu propadl, už nikdy nebude chtít pracovat nikde jinde. Milujete ten adrenalin před schůzkou a ještě víc pocit vítězství, když to dopadne. Málokdy si však uvědomujeme, jak nám naše sales dovednosti pomáhají i v osobním životě a dělají svět mnohem lepší. Co všechno zvládáme díky obchodničině jako kingové?

1. Není hádka, kterou nezvládnete

giphy

Domluvte si konzultaci

Obchodník je zvyklý, že jsou na něj lidé zlí, odmítají jej a NE slyší častěji než dobrý den. Škola je to sice tvrdá, pokud ji však zvládnete, je to to nejlepší, co se vám může stát. Věřte, že malicherné problémy a hádky u rodinného stolu vás už nedokážou rozhodit či rozbrečet.

2. Obchodníka žádná holka neodmítne

giphy2

Když už jsme u slůvka NE, obchodníci jsou vůči němu imunní a často jej ignorují, což v obchodu zaručeně přinese nějaký obrat do společnosti. A spoustu benefitů v osobní rovině, od nejluxusnějšího pokoje v hotelovém resortu, gratis snídani až po získání holky snů, která vás tvrdošíjně odmítá.

3. Jít na party single? Pro salesmana žádný problém

tumblr_m7353ibdq51rwoif0o1_500

Salesmana ve společnosti poznáte obyčejně i bez toho, aby se musel představovat. Je ho plná místnost, je to bavič, s každým se zná, a když ne, tak se bez ostýchání hned seznámí. Všude ho zvou a v případě, že na něj náhodou zapomenou, nemá problém pozvat se sám.

hledáme obchodníka

button registrace obchodnika transparent

4. Bez slevy neodejdu

giphy3

Pořizujete dům, nové auto či jinou položku, po jejímž zaplacení vám na účtu zůstane v lepším případě nula? Vsadíme se, že i tady dokážete uplatnit svůj šarm a kouzlo argumentace a vyjednat si slevu, kterou nikdo jiný nezíská, speciální podmínky či bonus navíc. Všechno jde, jen je potřeba chtít a také to zkusit.

5. Noční můra jménem networking

giphy4

Pro 90 % populace rozhodně ano. Bavit se s cizími lidmi, to radši budou stát sami v koutě a bezprizorně čumět do telefonu. To se obchodníkovi nemůže stát. Elevator pitch je první věc, co se učí, a tahle vlastnost se vám v životě bude opravdu mega hodit.

6. Obchodník ví, že ponožky v sandálech neprodávají

giphy5

Co obchodník rozhodně umí, je vkusně se obléct. Ve vytahaných kalhotách a saku po kolena totiž žádný byznys neuzavře. A tak nezbývá nic jiného než s nadšením sledovat módní trendy. Pozitivním efektem je, že na každé společenské události budete za hvězdu.

7. Jste pánem svého času

giphy6

Jestli jste v salesu opravdu dobří, klasické od 9 do 17 pro vás nemusí vůbec platit. Na složenky i dovolenou si vyděláte během několika dnů, někdo dokonce i za hodinu a zbytek času můžete věnovat sobě, rodině a přátelům.

A jak pomáhají sales skills zlepšovat život vám? Podělte se o svůj příběh v komentářích. 

© 2024 imper.cz