Živý seminář BusinessAnimals.cz: Prodávejte odkudkoliv na světě a buďte nezávislí na čase a místě

14. Březen 2016

Máte pocit, že jste uvěznění ve svém zaměstnání? Láká vás představa cestovat po světě, ale zároveň chcete zůstat obchodníkem a vydělávat si peníze? Jde to! Sledovali jsme počínání Davida Koláře, prvního odvážlivce, který se na tuto cestu vydal a po 4 měsících strávených v jihovýchodní Asii nám odhalil všechny své techniky, postupy, úspěchy i pády, které ho na cestě za svobodným obchodem provázely.

20160222_192135

Vyzkoušejte leady

Sales nomád – nová generace obchodníků přichází na scénu

Digitální nomádi jsou dnes běžně k vidění po celém světě. Jsou to většinou freelanceři, kteří se živí nějakou hard-skill dovedností jako je například webdesign, programování nebo grafika. To, co tady u nás chybělo, je pojem sales nomád. Představte si, že jste například obchodník, který zprostředkovává finanční produkty pro české klienty. Jednoho dne se rozhodnete, že chcete procestovat svět, ale přitom budete stále prodávat svým klientům, akvizovat nové a schůzky absolvovat díky aplikacím jako je například Skype, Facebook Messenger nebo Google Hangout.

Krabice nebo život

Takto nazval David Kolář, jeden z prvních průkopníků nového způsobu prodeje (jeho důvody si přečtete v tomto rozhovoru), rozdíl mezi klasickým způsobem obchodu, kdy denně absolvujete 4–5 schůzek, vyplníte excelový report, na poradě vám řeknou, že máte ještě přidat, a po dvou třech letech jste na pokraji vyhoření. Oproti tomu postavil nový styl obchodu, kde neexistují časové úseky, hranice, mantinely, excelové reporty, ale pouze touha, vášeň a vůle žít podle svého.

20160129_151814
Heslo sales nomádů: „Lepší je mít pas plný razítek než barák plný krámů“

Začátek je tvrdá dřina

Představa toho, že tento lifestyle a způsob obchodu je na začátku procházka růžovým sadem, je mylná. Chce to minimálně měsíc přípravy, vybudování platformy pro získávání leadů, nastavení smysluplné strategie a zodpovězení otázek: Kdo jste vy? Kdo je váš zákazník? Podle toho je třeba připravit pouze jeden produkt pro malou skupinku z celého trhu. Dokonale zkonstruovat akviziční a prodejní systém s pomocí online nástrojů dnešní doby, nabrat prvních pár zákazníků, jako byste již byli mimo Českou republiku, a teprve potom vzít pas, objednat letenku a vydat se žít život podle svého. Bude potřeba naučit se hodně o online marketingu, přemýšlení vašeho koncového zákazníka, jeho nákupních zvyklostech, chování a podle toho upravit produkt, který mu naservírujete online na stříbrném podnose až domů k počítači.

Jedná se o tzv. přirozenou nákupní cestu zákazníka, kdy je primárním cílem získat lead – telefonní číslo a žádost o zavolání na Skype – a následně s ním absolvovat schůzku online. Pak přichází na řadu již standardní obchodní dovednosti jako je utvrzení zákazníka ve vyvolaných potřebách, nějaká reciprocita a samotný prodej. Nejtěžší je akviziční online část, pro některé obchodníky naprosto nová a nepochopitelná platforma k akvizici. Pokud hledáte nějaký rychlý tip, jak to obejít, tak bohužel neexistuje. Nový životní a obchodní styl vás bude na začátku stát hodně odříkání, studia a přijetí naprosto odlišného způsobu obchodování než doposud.

NOMÁDILANTA
Sales nomádi na ostrově Ko Lanta v Thajsku. Pracuje se 6–7 hodin denně!

Odměna za výdrž

Odměnou za nově nabyté znalosti, vůli a výdrž při připravování celého akvizičního a prodejního procesu vám bude svobodný život bez krabice a excelových orgií. Stanete se nezávislí na místě a čase, celou zimu budete moci strávit v teplých krajích, poznávat svět, nové lidi, komunitu sales nomádů, kteří žijí podobný život jako vy. Své práci budete muset stále věnovat 6–7 hodin denně, ale na místech, která jste ještě nepoznali. Stačí vám 40litrový batoh, připojení k internetu, obyčejný laptop a pořádný kus odvahy vystoupit ze své komfortní zóny. Jakmile k tomuto světu přilnete, stane se vaší vnitřní motivací, nebudete potřebovat žádnou motivaci zvenčí, práce se stane koníčkem, cesta cílem a možná se vám zalíbí natolik, že nebudete chtít přestat.

Domluvte si konzultaci
NOMÁDI
Společné večery s komunitou sales nomádů, kde najdete vždy plno inspirace. Ve světě tento fenomén funguje už mnohem déle

Chtěl bych, ale nevím jak

Mnohým obchodníkům se model sales nomáda jeví zatím jako sci-fi. Nedokážou si představit, jak to celé zprocesovat, uchopit, kde najít správné informace o možnostech akvizice online a sjednávání schůzek přes Skype, natož jak vytvořit přirozenou zákazníkovu cestu bez studené akvizice. Ve spolupráci s Davidem Kolářem, kterého jsme na jeho cestě po jihovýchodní Asii sledovali, jsme pro vás připravili seminář, kde najdete odpovědi na tyto otázky:

  • Mohu prodávat právě svůj produkt?
  • Co všechno budu potřebovat?
  • Jak akvizovat zákazníka ze zahraničí?
  • Jak vytvořit přirozenou prodejní online cestu?
  • Jak docílit toho, aby mi zákazník řekl „Zavolej mi“?
  • Jak uzavírat obchod přes Skype?
  • Ukážete mi konkrétní výsledky a případové obchody?
  • A mnoho dalších…

Konkrétní návod se dozvíte na semináři 26. března v Praze

Zúčastněte se semináře, který se koná 26. 3. 2016 v Praze. Tato skvělá nabídka platí pouze pro čtenáře a fanoušky BusinessAnimals.cz. Více informací najdete zde

© 2024 imper.cz