Robert Kiyosaki: Co si vzít z knih úspěšného mentora a amerického podnikatele?

25. Březen 2019

Robert Kiyosaki si svým bestsellerem Bohatý táta, chudý táta získal srdce milionů lidí. V čem jsou jeho knihy přelomové a jaké poučení čtenářům přinášejí? Jeho motto „nepracujte pro peníze, nechte peníze, ať pracují pro vás,“ mluví za vše.

RobertKiyosaki - krysí závod

Robert Kiyosaki a jeho bestseller

Americký podnikatel a autor knih Robert Toru Kiyosaki. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Pak byste si měli rozšířit obzory a přečíst si jeho knihu Bohatý táta, chudý táta. Bestseller, který si získal srdce množství lidí, bohatých i těch, kteří k velkým úspěchům zatím “jen” míří. Proč zrovna Robert Kiyosaki radí lidem ohledně podnikání a investic?

Bestseller Bohatý táta, chudý táta

K tomu, abyste pochopili, proč vznikla kniha Bohatý táta, chudý táta, je potřeba znát pozadí životního příběhu Roberta Kiyosakiho. Kiyosaki se sice narodil v Americe, je ale japonským Američanem čtvrté generace. On sám pochází z prominentní chudé učitelské rodiny. Tak proč zrovna on dnes předává milionům lidí moudra o investicích?

Příběh začíná v okamžiku, kdy jako malý chlapec potkává svého celoživotního přítele Mika, jehož otec se dělí s oběma malými kluky o vše, co zná z oblasti podnikání a investic. A právě v tomto okamžiku začíná Robert Kiyosaki sbírat životní zkušenosti, které přetaví do celosvětového bestselleru. Zajímá vás více? Pak neváhejte a knihu si pořiďte. Nás to ale nezastaví a stejně vám poradíme, co si vzít z knížek Roberta Kiyosakiho.

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře: a dvojkaři pro státní správu? Už samotný název další knihy tohoto světoznámého autora ukazuje na fakt, že moudra Roberta Kiyosakiho jsou ryzí zlato. Jaké citáty jakoby psal Kiyosaki přímo pro obchodní zástupce?

 

  • Ve škole jsou nejchytřejší ti, kteří nedělají chyby. V reálném světě jsou nejchytřejší ti, kteří dělají chyby a učí se z nich.

 

hledáme obchodníka

 

  • Schopnost prodávat je v podnikání zručností číslo jedna. Pokud nedokážete prodávat, neobtěžujte se podnikat.

 

 

  • V dnešním rychle se měnícím světě jsou ti lidé, kteří neriskují, paradoxně nejvíce vystaveni riziku.

 

 

  • Chcete-li si uvolnit mysl, zbytečně se nezaobírejte věcmi, které se pravděpodobně nikdy nestanou.

 

Inspirace pro obchodníky od Roberta Kiyosakiho

Robert Kiyosaki se stal inspirací pro mnoho lidí, bez ohledu na pohlaví, věk, jmění, které vlastní… Proč? Pokud pomineme jeho charisma, pak se tak stalo z toho důvodu, že si jeho rady může vzít k srdci opravdu každý. Ti, kteří dennodenně uzavírají obchody, se ale jeho doporučeními mohou řídit dvojnásob.

Jeho životním krédem je: „Nepracujte pro peníze, nechte peníze, ať pracují pro vás.“ Nepřál by si snad každý obchodník žít podle tohoto přesvědčení? A to, že Robert Kiyosaki není žádná mluvka dosvědčuje fakt, že když odešel společně se svou manželkou Kim ve 47 letech do důchodu, jeho pasivní příjem byl třikrát větší, než jeho výdaje.

“V podstatě jediný rozdíl mezi bohatým a chudým člověkem je v tom, jak využívají svůj volný čas.”

Další úspěšná kniha? Byznys pro 21. století!

Robert T. Kiyosaki je autorem množství knih. Byznys pro 21. století je určen těm čtenářům, kteří se dostali na životní křižovatku spojenou se světovou ekonomickou krizí. V knize lze najít řešení budoucí finanční situace a množství rad, jak vzít život pevně do svých rukou.

Úspěšný obchodní zástupce by od knihy Byznys pro 21. století také neměl dát ruce pryč. Proč? Protože stejně jako z dalších knih Roberta Kiyosakiho se může dozvědět, jak bohatství nejen vytvořit, ale také si ho udržet. Jaké příležitosti na nás vlastně ve 21. století čekají?

“Nejmocnějším aktivem, které všichni máme, je naše mysl. Když je dobře vytrénována, dokáže vytvořit obrovské bohatství.”

Cashflow a Krysí závod

Robert Kiyosaki získal v Americe patent na stolní hru Cashflow. Proč úspěšný podnikatel tohoto typu vytváří hry? Dle Roberta Kiyosakiho funguje mozek člověka následovně:

  • když člověk čte, zapamatujete si v průměru 10–20 % obsahu,
  • když člověk poslouchá přednášku, zapamatuje si jen 20–30 %,
  • když člověk něco aktivně dělá, zapamatuje si až 60–70 %.

Cílem stolní hry je porozumění funkci peněz v reálném životě a diskuze o penězích mezi nejbližšími, tedy v rodinném kruhu či přímo na pracovišti. Každý hráč přitom začíná, jako v reálném životě, od nuly. Tuto nulu nazývá Kiyosaki jako Krysí závod.

Dejte si ale pozor! Pokud se rozhodnete tuto hru se svými známými hrát a vstoupíte z Krysího závodu na tzv. Rychlodráhu bohatých, očekávejte silné emoce protihráčů, kteří si některé vaše kroky budou brát osobně.

© 2024 imper.cz