Generaci Y láká investovat do realit, hledá ideální nájemce. Dlouhodobý pronájem nebo Airbnb?

10. Říjen 2016

Na reality se dnes pohlíží jako na investici daleko víc, než tomu bylo před pár lety. Investice kterou můžete při získání ideálního nájemce slušně udržovat a i něco vydělat. „Dnes máme dobré platové podmínky, k tomu levné úrokové sazby a hypotéky, což mnoho lidí využívá k tomu, že nemovitosti nekupují pouze pro sebe, ale jako investici,“ vysvětluje Jaroslav Kováč, CEO HOME Hunters, se kterým jsme téma trendy v realitách probrali od podlahy. Co následuje pak? Především sehnat ideálního nájemce. V dnešní době se do realit nebojí investovat ani mladá generace. Jejích záměry však často ztroskotají na nechuti řešit nájemníky či na vidině spolupráce s realitkami. Mladá generace potřebuje hacky, jak to udělat cool a easy způsobem. Jaké jsou tedy možnosti?

ideální nájemník či nájemnice

Vyzkoušejte leady

Mladí rentiéři si chtějí pobírat rentu a mít bezproblémové ideální nájemníky

Cool trendem rozmáhajícím se v Česku jsou spravované dlouhodobé pronájmy. Máte volnou nemovitost a někdo jiný za vás řeší všechny ty otravné záležitosti kolem. Hledá a prověřuje podnájemníky, připravuje smlouvy, převody energií, řeší neplatiče a veškerou komunikaci. A to je přesně to, co mladí rentiéři chtějí a za co jsou ochotní i zaplatit. Chtějí si života užívat, a proto ve všem hledají zjednodušení.

Jaroslav Kováč a jeho partneři na tenhle trend velmi rychle zareagovali, jejich projekt Ideální nájemce funguje přesně na tomhle principu. „Většinou nás oslovují lidé, kteří chtějí investovat do realit, ale nemají chuť celý život hledat podnájemníky. Oni mají svou práci a nechtějí tomu obětovat volný čas.“ Výhodou oproti spolupráci se správcovskými firmami je fakt, že v Ideálním nájemci si byt od majitele pronajmou dlouhodobě i na několik let a zavazují se platit nájem i v případě, že byt zůstane bez nájemníků. Majitel se tedy o nic nestará, jenom mu přibývají peníze na účet.

Praha volá po dlouhodobých pronájmech. Kdo se chytí výzvy rozjet něco opravdu velkého?

Horký tip BusinessAnimals.cz: HOME Hunters (i Ideální nájemce) již víc než rok skvěle fungují v Brně. Teď se snaží přesunout do Prahy, kde cítí velkou poptávku ze strany majitelů bytů. „Ozývá se nám hodně lidí, kteří mají volné byty a chtějí je pronajímat právě tímto způsobem.“ Právě proto momentálně hledají šikovného parťáka, který jim byznys v Praze pomůže rozběhnout. Chceš být tím člověkem ty? Ozvi se Jarovi na: kovac@homehunters.cz.

Svět propadl Airbnb. Funguje pronájem bytu přes AirBnb?

Když se ve skupině lidí budete bavit o trendech v realitách, zaručeně padne zmínka o Airbnb. Jedná se celosvětový fenomén, který postupně přichází i do České republiky. Proto zejména mladé lidi láká se k Airbnb přidat. Celé je to relativně nenáročné, stačí mít k dispozici volnou nemovitost, nebo klidně i samostatný pokoj, pořídit hezké fotky, vytvořit profil, nastavit podmínky a čekat na první hosty. Airbnb je založeno převážně na krátkodobých, dá se říct prázdninových pronájmech, od 1 dne po týden, dlouhodobé pronájmy nebývají běžné.

Oproti běžným měsíčním pronájmům jsou ceny stejných bytů přes Airbnb v průměru i dvojnásobně vyšší, což při plné obsazenosti přinese zajímavý výdělek. S tou však nemůžete 100% počítat, zejména mimo sezónu je plná obsazenost spíše zbožným přáním. Airbnb je i o prestiži a určeno pro střední a vyšší vrstvu, proto zde uspějí zejména moderní a trendy byty. Což pro mladé lidi s vkusem určitě nebude problém. Počáteční investice však budou rozhodně vyšší. Myslete také na to, že Airbnb je živé zejména z dobrých referencí, proto bude muset být váš byt vždy tip top – a to znamená vysokou náročnost na údržbu bytu. Povlečení budete prát a převlékat někdy i co dva dny.

Domluvte si konzultaci

Pohled BusinessAnimals.cz: Airbnb je určitě jedna z cool cest, jak dát volnou nemovitost do oběhu a vydělávat na tom. Vězte však, že se jedná o relativně časově náročnou záležitost. A pokud tomu nechcete zasvětit život, což myslíme vážně i v případě, že se bude jednat pouze o jeden byt, budete k tomu potřebovat dalšího pomocníka, kterého však musíte zaplatit. V případě, že přes Airbnb hodláte pronajímat více bytů, stojí za to zamyslet se nad pořádným business plánem.

© 2024 imper.cz