Jak zvýšit příjem? 6 kroků vás navede, jak na to

09. Leden 2017

Jak říká americký spisovatel Zig Ziglar: „Peníze nejsou všechno, ale řadí se na úroveň kyslíku.“ V dnešní společnosti se o penězích, nedejbože touze po jejich dostatku, nemluví. Kdo vydělává hodně, je brán za chamtivého, bezcharakterního a ani se večer s přáteli nemůže přidat k debatě o tom, jak je plánů hodně ale peněz málo. Vlastně ani nechce. Přitom mít finanční svobodu je základ naplněného života. Ač by se zdálo, že obchodníci mají téma peněz vyřešené, spousta z nás pracuje na tom, abychom jich vydělávali víc nebo stejně, ale výměnou za méně času. Mrkněte, jak na to. 

penize

I když nejsou smyslem života, dávají peníze větší svobodu a možnost měnit svět podle vašeho přesvědčení. Už jste někdy slyšeli některá z těchto tvrzení?

Vyzkoušejte leady
  • Peníze kazí charakter
  • Jen se honíš za prachama
  • Prachy ti štěstí nepřinesou
  • Bohatí lidé jsou nenasytní
  • Nechceš přece být jedním z nich
  • Peníze nepotřebuju

Tato tvrzení většinou uslyšíte od lidí, kteří se o své finance nestarají, a proto je ani pořádně nemají. Proč se nestát bohatším? Proč se nestát milionářem? Proč se nezaměřit na to, jak získat přesně tolik peněz, kolik si představujete?

1. Zastavte to, co děláte! (Pokud to nefunguje)

Znáte rčení „Šílenství je dělat jednu a tu samou věc stále dokola a očekávat různý výsledek“? Pokud nejste s něčím spokojeni, první věc, kterou musíte udělat, je přestat s tím, co jste doposud dělali. Na životě je jedna věc naprosto dokonalá. A to ta, že máte možnost zcela změnit svůj příběh, a to prakticky přes noc. Bez ohledu na minulost jste vždy jedno rozhodnutí od toho udělat to správné.

button registrace obchodnika transparent

2. Nenechte peníze, aby vás definovaly!

Vaše vlastní hodnota nemá absolutně nic společného s vašimi financemi. Ať už žijete od výplaty k výplatě, či máte na kontě statisíce, nikdy by se to nemělo promítnout na vašem sebevědomí. Pokud jsou chvíle, kdy potřebujete zvýšit pocit vlastní důležitosti, zkuste si opakovat, že máte dostatek a představovat si finální stav. Ne nadarmo se říká, že být bohatý, stejně jako být chudý, je stav mysli.

3. Upřednostněte ty činnosti, které vedou k zisku

Když si sestavujete svůj denní, týdenní a měsíční plán, dejte prioritu tzv. výdělečným aktivitám. Ze všech vašich denních úkonů je to pouze 20 %, které představují 80 % vašich příjmů. Zjistěte, co to je. Zamyslete se nad dvěmi až třemi věcmi, které potřebujete dělat, abyste váš příjem rostl. Ty ve vašem rozvrhu upřednostněte. Neustále se sami sebe ptejte, zda to, co děláte, vám generuje peníze, nebo ztrácíte čas. Ano, ostatní aktivity jsou důležité. Ale třeba zjistíte, že když vstanete ráno o hodinu až dvě dříve, zvládnete ošéfovat právě tyto aktivity a nezasekáte se na těch ostatních.

Vyzkoušejte leady

Přečtěte si také: Jak si nastavit mindset, abyste skutečně vstávali brzy ráno

4. Obklopte se lidmi, kteří o financích uvažují jinak

Většina lidí se obklopuje stejně smýšlejícími lidmi. Často jsou v blízkosti těch, co jsou sami zlomení, na mizině, nebo rozhazují každý pátek. Zaměřte se na skupinu lidí, která smýšlí jinak. Hraje hru život a je na vyšší úrovni, než jste vy sami. Najděte si k sobě takové lidi, kterými byste se chtěli stát a buďte s nimi co nejvíce. Vnímejte jejich systém víry, jejich způsob víry a postoje. To vše je nakažlivé. Mějte v okolí ty, kteří jsou odpovědní. Vybírejte moudře.

5. Pryč s výmluvami

Čím víc se vymlouváte, tím víc se to promítne na vašem bankovním účtě. Energie a čas, kterou strávíte nad každou kreativní výmluvou, je lepší investovat do řešení skutečných událostí. Ty totiž posouvají váš život kupředu. Výmluvy jsou v podstatě nemoci a ti, kteří v nich pokračují, budou mít i nadále problémy s financemi.

6. Přesměrujte mindset z oběti na vůdce

Přestat obviňovat ekonomiku, přestat obviňovat svou minulost, přestat obviňovat svého šéfa nebo společnost. Přestat myslet, že svět venku vás chce dostat. Pracujte efektivněji, změňte práci, sledujte, za co utrácíte. Prostě se staňte cennější hlavně sami pro sebe. Vše totiž začíná v hlavě.

Tip: Chcete zvýšit svůj příjem tím, že se pustíte do podnikání, ale už máte za sebou nějaký neúspěch nebo vám chybí peníze? Půjčka bez registru může váš problém vyřešit. Vybírejte však pečlivě a od spolehlivých poskytovatelů.

Text: Kateřina Machová

Foto: 2.bp.blogspot.com

© 2024 imper.cz