Test: Přežili byste na pustém ostrově?

19. Červen 2014

Obchoďáci, troufnete si poznat sami sebe opravdu do hloubky? Tak schválně. Co byste si vzali na pustý ostrov? A co to o vás vypovídá?

pusty ostrov

Domluvte si konzultaci

Nůž

Ví to každý správný muž, tak proč ne obchoďák? Jste prakticky a věcně uvažující člověk a máte logický úsudek. Nůž pro vás v pustém Tichomoří symbolizuje jediné spojení s moderním světem – řeže, seká, otevírá. Obstarává potravu zachraňuje. Můžete si navíc vydlabat flétnu, abyste se nudou nezbláznili. Třeba přilákáte sirény – a o společnost bude postaráno!

 

Kubánské doutníky

Usednout do stínu palem, nechat se kolébat šuměním moře a inhalovat omamnou vůni kvalitního tabáku. Vaši upracovaní kolegové by za tenhle exotický relax zaplatili milióny.

Jste požitkář. Sice uvízlý na pustém ostrově, ale… však co už! Jakápak panika. A když se ukáže, že ostrov není tak opuštěný, směníte lahodný tabák s domorodci za vor či vysílačku. Máte za lubem, tleskáme!

 

hledáme obchodníka

Knihy a návody, jak přežít na pustém ostrově

No potěš! Na pustý ostrov byste jeli s loďákem napěchovaným informacemi, protože bez nich nejste nic. Teorie, to je vaše. Jedete podle pravidel, příručky znáte od A do Z, všechno máte naučené. Vypilované do posledního detailu. Pak přijde tropická bouře a knihy odfičí po větru. Začněte se trochu spoléhat na svou intuici a objevte v sobě zvíře!

DesertIsland

Zrcadlo

Ne, že byste byli takoví narcisové, zrcadlo potáhnete na pustý ostrov čistě z psychologických důvodů. Představa, že jste na něco sami, nemáte si s kým pokecat, postěžovat na svůj úděl trosečníka… vás ochromuje. Postavte se trošku na vlastní nohy a nesnažte se furt někoho kopírovat či jít ve vyšlapaných šlépjejích. Pomoc z venčí nepřijde, nakonec to budete opravdu jen vy sami, kdo bude muset seskládat vor a doplout zpět do civilizace.

 

Pitnou vodou

Vaše nejhorší noční můra? Umřít žízní na pustém ostrově obklopeném ze všech stran mořem. Takový paradox, a vy jste přitom na všechno tak dokonale připraveni! Máte nejen plán B, ale i C a tucet dalších. Katastrofické scénáře nazýváte familiárně „plány“ a na každém rohu vidíte neštěstí. Je lepší být na všechno připraven, nebo ne? Zvolněte. Svět se nezboří, když ho nebudete každou vteřinu kontrolovat. Naopak. Začne vás konečně bavit.

 

Nic nepotřebujete

Vše, co k přežití na pustém ostrově potřebujete, máte v hlavě. Vydlabaný kokos poslouží jako pánev, mušlí nařežete liány na vor. Je to víra ve vaše schopnosti, co vám dovolí vybruslit z každé situace. Spoléháte zásadně na svůj  úsudek a jdete svou cesou. Jen tak dál, s vámi bychom se na pustém ostrově nebáli skončit!

© 2024 imper.cz