Pojďme pracovat pro lidi, říká zakladatel Edox reality

03. Červenec 2017

Majitel pražské realitní kanceláře Ing. Lukáš Frydrych začínal ve velice konkurenčním odvětví. Jeho cílem bylo najít díru na trhu a nabídnout zákazníkům něco navíc. Jak se k realitám dostal, jaké byly začátky a co by začínajícím podnikatelům poradil, nám sdělil v rozhovoru. 

Co vás přivedlo k realitám?

Víceméně šťastná náhoda. Již od počátku své pracovní kariéry jsem se chtěl věnovat obchodu. Ze zvědavosti jsem se šel zeptat do jedné, dnes již neexistující, realitní společnosti, co obnáší práce realitního makléře.  Vyslechl jsem si fakta a hned jsem věděl, že je to jasná volba. Práce s lidmi, hodnocení dle schopností a osobní rozvoj bylo přesně to, co jsem očekával od mého budoucího povolání. Jako východisko dalšího osobního růstu jsem se po dlouhé úvaze rozhodl založit realitní společnost Edox reality. V mém úsilí jsem se vždy držel zásad: „Pojďme opravdu pracovat pro lidi, poskytujme služby, které sami chceme, buďme ještě lepší než ti nejlepší, dávejme lidem ještě více, než očekávají.

Jak dlouho jste na trhu a jak vypadaly vaše začátky?

Naše společnost byla založena 4. srpna 2011. Začátky našeho podnikání v dnešním, troufám se tvrdit, hyperkonkurenčním prostředí, nebyly vůbec jednoduché. Založení a vedení společnosti s sebou mimo jiné nese obrovskou odpovědnost vůči všem lidem, se kterými je spjata, ať už se jedná o spolupracovníky či naše klienty. Velcí hráči, kteří v tomto odvětví působili již dlouho před námi, měli obrovský časový náskok. Nás hnala kupředu síla bořit zažitá dogmata o fungování většiny tradičních realitních kanceláří. Chtěli jsme lidem dokazovat, že realitní činnost je služba jako kterákoliv jiná a dá se dělat různými způsoby a nelze takzvaně strkat všechny „do jednoho pytle“.

Vyzkoušejte leady

✴︎ Důvěru zklamete jen jednou. Druhou šanci již nedostanete. ✴︎

Co bylo největší překážkou?

Získat si důvěru našich klientů. Dnes již jsme ve fázi, že se nám naši klienti opakovaně vrací a dále nás doporučují. Neusínáme však na „vavřínech vítězství“ a snažíme se stále tak, jako na našem začátku, když jsme byli zcela bezejmenná realitní kancelář. Důvěru zklamete jen jednou. Druhou šanci již nedostanete.

Čím se odlišujete od ostatních realitních kanceláří?

Nic lidem neslibujeme, naše služby prokazatelně smluvně garantujeme, ať už se jedná o záruku bezpečnosti realitní transakce, či možnost výplaty finančních prostředků za nemovitosti ještě před jejich prodejem. Náš klient je pro nás partner, nikoliv pouhý nástroj tvorby zisku.

Jak byste hodnotil současnou situaci s realitami?

Nacházíme se v době konjunktury, tedy ekonomického růstu a relativního celospolečenského blahobytu. Obecně se dá říci, že z makroekonomického hlediska s rostoucím HDP, roste životní úroveň a s ní zájem o služby. Já bych ještě doplnil, že lidé již pomalu začínají chápat úlohu a přidanou hodnotu profesionálních realitních kanceláří při obchodováním s nemovitostmi a vědí, že v dnešní době si mohou partnery pro prodej či pronájem jejich nemovitostí vybírat. Pro nás je výše popsané jasný signál pro uplatňování principů proklientského přístupu. Neustálá konzistentní práce na našich službách, v reakci na aktuální potřeby a požadavky trhu, je nezbytností pro moderní marketingově řízenou společnost, kterou je Edox reality.

Jak dlouho trvá prodej domu od prvního kontaktu?

Ať už se jedná o byt, dům, pozemek či jinou nemovitost, tak na většinu máme kupce téměř okamžitě,a to díky profesionální prezentaci a pravidelně aktualizované databázi s prověřenými zájemci. V ostatních případech prodáme nemovitost zpravidla do měsíce od zařazení do nabídky. Pro klienty, kteří nechtějí, nebo nemohou čekat na hledání kupce, poskytujeme službu okamžitého výkupu nemovitosti. Peníze mají ihned a bez starostí. Naše společnost převezme veškeré právní záruky a garance.

Říkáte, že si poradíte i s komplikovanými případy, co tedy má dělat člověk, který se dostane do exekuce?

Musí se s námi spojit, provedeme právní a ekonomickou analýzu jeho situace, a navrhneme vhodné řešení. Po odsouhlasení postupu vše za klienta vyřešíme. Dluhy na nemovitostech a právní komplikace jdou ve většině případů řešit, důležité je se s námi spojit včas.

Domluvte si konzultaci

Začínal jste ve velmi konkurenčním odvětví, doporučíte něco na závěr podnikatelům, kteří chtějí právě rozjet nový business?

Tohle je velmi složitá otázka. Každý člověk má jiné možnosti, schopnosti, ochotu obětovat se svému cíli a podstoupit opravdové riziko podnikání. Nejdůležitější je věřit sám v sebe, ve svůj cíl a neustále na sobě makat. Nechtít výsledky hned, je třeba se obrnit velkou dávkou trpělivosti a pokory, vždy se poučit z chyb. Všem, kteří chtějí rozjet vlastní business, přeji mnoho štěstí a všeho dobrého v jak rovině pracovní, tak osobní.

© 2024 imper.cz