Pánské hodinky – věc, která zlepšuje image a budí pozornost. Jaké nosí obchodníci?

06. Září 2017

Nejdůležitější pánský doplněk? Většina obchodníků se shoduje na HODINKÁCH. O to více dbají na jejich design a kvalitu. Hodinky už dávno nejsou pouhým ukazatelem času. Správný obchodník musí myslet nejen na praktičnost, ale i na design. Pokud zrovna vybíráte nového hodinky, které se hodí k obleku i pro běžné nošení, zde je inspirace. Zeptala jsem se obchodníků a podnikatelů, jaké hodinky nosí oni.

Pánské hodinky – chytrý pomocník i elegantní doplněk

Hodinky mají dlouholetou historii, ovšem i dnes v moderní době počítačů a mobilů si stále drží svůj vysoký post. Mobil vám sice také ukáže, kolik je hodin, nicméně je mnohem snazší jednoduše kouknout na zápěstí a mít přehled. Hlavně ve spěchu, když máte čas rozdělený doslova na minuty, jsou hodinky k nezaplacení.

Domluvte si konzultaci

Tipy, jak nosit byznys hodinky dle módních znalců

  • Ani dlouhý, ani příliš krátký řemínek.
  • Hodinky by se měly nosit co nejblíže k zápěstí.
  • Pásek od kalhot by měl ladit k řemínku od hodinek.
  • K obleku se hodí analogové hodinky, nejlépe zlaté či stříbrné.
  • Na kvalitě i značce rozhodně záleží.
  • Sportovní hodinky k obleku nepatří.

Zakotvil jsem u automatických hodinek s duší, vysvětluje obchodník z oboru

Hodinek si navíc každý všimne. Jde o poměrně nápadný doplněk, který by měl svým způsobem podtrhnout váš osobní vkus a styl. „Protože se v byznyse s hodinkami pohybuji už nějaký ten rok, tak jsem si prošel jejich vývojem – od komplikovaných sportovních hodinek přes robustní vojenské hodinky až po subtilnější bateriové modely. Nakonec jsem zakotvil u jednoduchých převážně automatických hodinek, které mají duši a jsou dokonalé ve své nedokonalosti (vyšší nepřesnost, ale živý mechanismus),“ říká Jiří Štencek, zakladatel Helveti.cz.

Ajťáci a strojaři nedají dopustit na hodinky s kovovým páskem

Pro Radka Kratochvíla jsou hodinky radost i koníček, proto nám dal užitečné tipy. „Pro volný čas využívám hodinky Festina. Většina řad je unisex, pořizovací cena je malá a proto se užívají i u sportu (při zničení není velká škoda). Na vrcholný business se převážně využívají vysoké řady Breitling, Raimond Weil, Tag Heure. Většinou hodinky s koženým páskem. V odvětví IT a strojírenství buďto hodinky s kovovým páskem, nebo hodně členité hodinky s velkými ciferníky a tmavší barvy. Střední management využívá hodinky typu Diesel, Armani, apod.“ říká Radek.

Vedou Primky, Rolexky, Festiny a Omegy, shodují se obchodníci

„Za mě rozhodně nejdůležitější pánský doplněk,“ říká obchodník Zdeněk Švejda a dodává: „Používám značku Festina s ocelovým řemínkem. Také jsem narazil na levnější značku Daniel Klein s koženým páskem.“

Vyzkoušejte leady

„Hodinky jsou podle mě hned na druhém místě po čistých botách, protože si jich každý všimne. Podle mého názoru by měly být v souladu se zbytkem outfitu (zlaté, stříbrné nebo oblekové, případně sportovní),“ popisuje Richard Pivrnec, Product Manager Rental.
A jakou značku on sám nosí? „Poslední dobou jsem si oblíbil značku PRIM. Připomíná mi historii tohoto řemesla u nás. Je to částečně i patriotismus,“ říká s úsměvem.

„Hodinky považuji za důležitý módní doplněk, jako takový symbol či „hračku“ pro radost. Nosím je však také proto, že je pohodlnější mít čas a datum po ruce. Například během jednání je snazší mrknout nenápadně na hodinky, než vytahovat mobil,“ říká Vladan Košut, který o hodinkách psal také na svůj blog.

Dominik Kolman, Technical trade consultant, nedá dopustit na „staré dobré rolexky“. „Při manuální práci (kontrola a posouzení strojů) nosím sportovní hodinky Lacoste, na které jsem zvyklý z čistě praktických účelů (stopování času atd.). Ovšem Rolex, to je sázka na jistot. Vím, že tím udělám dojem.

„Jednoznačně kvalitní hodinky s kovovým páskem,“ říká Lukáš Nekula, majitel společnosti Vysněné bydlení.

„Na důležitá jednání k obleku nosím oblíbené Omegy,“ poděluje se s námi o svou osvědčenou značku hodinek Petr Kupka.

Dávám přednost mechanickým chronografům, říká obchodník Vlastimil

„Ačkoli oblek již ze zásady nenosím, na dobré hodinky si potrpím. Protože jsem větší postavy, dal jsem přednost mechanickým chronografům – průměr od 44 mm,“ popisuje Vlastimil Talanda, zakladatel společnosti Talanda Invest.

Dle této malé anketky vyplývá, že co obchodník, to jiné hodinky. A to je samozřejmě moc dobře. Jaké hodinky nosíte vy, milí obchodníci? Budeme rádi, když se s námi podělíte v komentářích.

© 2024 imper.cz