Online nástroje pro digitální networking

15. Květen 2020

Stejně jako většiny firem se i nás v posledních týdnech dotkla omezení spojená se šířením COVID-19: úbytek zakázek, přesunutá jednání, zrušené konference, nucený home office.

Naštěstí žijeme v době digitální a spousta věcí se dá dnes i v B2B businessu vyřešit online.

Níže najdete seznam nástrojů, které používáme pro virtuální networking a akvizici klientů u nás ve FUTURE SALES, a to včetně doporučení a odkazů.

1. Práce s LinkedIn

Webové pluginy pro práci s kontakty (pozor, všechny níže popsané nástroje fungují zejména ve webovém prohlížeči Google Chrome):

  • Pro začátek bych určitě zkusil nástroj Dux-Soup. Po jeho instalaci do prohlížeče se u každého kontaktu na LinkedIn objeví speciální kolonka, do které si můžete napsat poznámky, a dokonce kontakt označit tagem. Informace na profilu zůstanou a budou dostupné při každé návštěvě daného profilu.
  • PeopleFinder slouží jako externí databáze všech vašich kontaktů na LinkedIn. Výhodou je možnost kontakty segmentovat podle klíčových slov a mít rychlý přístup ke kontaktním údajům.
  • Trošku sofistikovanější jsou možnosti přímého napojení LinkedIn na CRM. Tady hodně záleží, který z nástrojů ve firmě používáte. * Třeba SalesForce nebo Agile CRM má vlastní řešení a stačí si je dohledat na stránkách Chrome Web Store. Vlastní řešení má i Microsoft Dynamics 365. * Jiné společnosti to zase řeší napojením pomocí aplikací třetích stran (Pipedrive, Zoho) a tady se nám nejvíce osvědčil nástroj LinkMatch. Ten umí nejen kopírovat info o kontaktu rovnou do CRM, ale hlavně vám u každého kontaktu na LinkedIn řekne, zda už jej v CRM máte. Nástroj je placený, ale nabízejí 30denní free trial.

2. Databáze firem Merk a Leady.cz

  • Merk je skvělý nástroj, kde si nejen najdete nové klienty, ale i ověříte ty stávající. Umí pomocí lookalike najít firmy, podobné vašim zákazníkům.
  • Leady.cz ani není třeba představovat, jedná se o prakticky nepostradatelný nástroj, pokud to myslíte s obchodem vážně a máte na produktu marži alespoň v jednotkách tisíc korun.

Poznámka: Imper aktuálně nabízí licence na Merk pro firmy na měsíc zdarma.

Vyzkoušejte leady

3. Fyzické dokumenty, podklady a smlouvy

  • Podepsat objednávku či smlouvu jde dnes i digitálně. Jedničkou na trhu je v tomhle ohledu Signi.
  • V případě, že preferujete fyzický podpis, pak lze využít kurýrních služeb. Pro převoz dokumentů a materiálů můžete použít i taxislužby, jako je Uber, Bolt nebo Liftago.

4. Sdílení virtuálních dat a dokumentů

  • Kromě již zmíněných Google Docs nebo OneDrive můžete použít osvědčený Dropbox.

© 2024 imper.cz