9 TOP diářů, díky kterým budete mít neustále přehled o svých (nejen pracovních) aktivitách

13. Říjen 2017

Diář, nezbytná pomůcka nejen pro businessmany. Na trhu je v současné době celá řada diářů od těch elektronických až po klasické „ruční“. Jistě se mnou budete souhlasit, že diář nám dokáže hodně ulehčit život. Namísto tradičního plánování schůzek a kontaktů může moderní diář posloužit také jako motivační nástroj pro plánování osobního rozvoje. Jenže jaký vybrat? Připravila jsem si pro vás seznam těch, které patří mezi nejoblíbenější podle hodnocení skutečných uživatelů. A nezapomeňte, že řada studií poukazuje na to, že produktivita práce při stanovení cílů vzrůstá o 10 – 25 %.

hledáme obchodníka

1. Elegantní a pragmatický Doller

Hlavní myšlenkou motivačních diářů Doller není pouze „bezmyšlenkovité zapisování“ schůzek a poznámek, jedná se především o snahu osvobodit se, povzbudit a posílit své sny a cíle. Doller se vyznačuje optimální velikostí, formátem 210 × 135 mm a je vytištěn na ekologicky šetrném papíře s certifikátem FSC (Forest Stewardship Council). Začít s diářem můžete kdykoliv, dny nejsou datované. Můžete si zde tvořit roční plány, které lze naplánovat do týdenního nebo měsíčního přehledu, který je přehlednější.

Zdroj: doller.cz

Doller patří v současné době mezi absolutní špičku mezi diáři. Nemá předvyplněná data, takže jej můžete začít používat kdykoliv během roku. V neposlední radě je geniálně vymyšlené shrnutí měsíce a cílů.

Jaké jsou názory proti? Někomu může vadit, že je těžší a nenabízí různé barevné kombinace. Standartní barva je černá. Hodně jsem se setkala s názory, že Doller je vhodný pro kreativní duše, asi na tom něco bude.

2. Business klasika i originální design – Moleskine

Diáře Moleskine jsou klasika, jednoduchost a elegance v jednom. Ocení ho zejména lidé v businessu a konzervativnější povahy. Pro mnoho lidí není Moleskine jen diář, ale doplněk, který dodává ten správný šmrnc jejich business looku na schůzkách.

Zdroj: moleskine.cz

Na diářích Moleskine oceňujete jednoduchost, a hlavně u každého týdne je stránka určená na poznámky navíc. Co je neuvěřitelně praktické a pro někoho zkrátka i nezbytné. Ať už hledáte malý šikovný formát do kabelky, nebo detailní plánovač na každý den. Na výběr jsou různé barvy a také speciální edice a několik zajímavých obálek, třeba Malý princ či Batman.

Vyzkoušejte leady

Náš tip: V Praze v Bělehradské ulici je prodejna s těmito diáři, mají zde velký výběr druhů i velikostí. Tyto diáře patří mezi dražší, ovšem kvalita je znát.

3. Clever Minds pro kreativce a detailisty

Clever Minds nemůžeme brát pouze jako obyčejný diář. Jeho tvůrci chtěli vytvořit produkt, který pomůže lidem v každodenním životě organizovat věci. Diáře jsou nástrojem, ve kterém si píšete nejdůležitější poznámky a úkoly, které zrovna potřebujete daný den řešit. Každý si ho může přizpůsobit podle svých představ.

Zdroj: cleverminds.eu

Vybrat si můžete barevné šňůrky, firemní logo nebo stylový obal. Diáře nejsou datované, úkoly si klidně začněte zapisovat už v prosinci. Hned na první stránce si dáváte slib a uzavíráte sami se sebou dohodu. Týdenní plánování začíná stanovením cíle a ujasněním třech hlavních úkolů. Jednotlivé dny obsahují kolonku vděčnosti a 25. hodinu (co bych ještě měl dnes udělat). Den neobsahuje hodiny, abyste si to nejnutnější dali na první místo. Závěr týdne patří ke zhodnocení. V diáři nechybí i prostor pro poznámky. Zkrátka co více si přát?

V KREATIVNÍM DIÁŘI najdete:

  • Prostor na definování vlastní vize
  • Stránky pro práci s návyky
  • Roční plán
  • Měsíční plány
  • Prostor na seznamy všeho druhu
  • Stránky pro kreativní plánování dle vašich pravidel

I s diářem si můžete užít spoustu zábavy.

4. Deafmessanger– originální diář, který si zamilujete

Hledáte diář, který pro vás bude mít určitý význam? Tento diář disponuje praktickým formátem A6, takže si jej můžete vzít s sebou kamkoliv. Je skladný, diskrétní a hlavně praktický. A navíc v něm najdete mnoho zajímavostí – obrázky, citáty, pohledy, fotky…A sami si určíte, co dalšího bude v diáři uchováno. Vaše vzpomínky, úkoly i třeba kreativní kresby. Je to jen na vás.

Zdroj: deafmessanger.com

Diář má kapsičku, záložku ve formě stužky a je k němu připevněná i tužka. To všechno drží pohromadě díky zavírání na gumičku, takže nehrozí, že by se vám ty poklady vysypaly do tašky nebo batohu.

5. Rovnováha mezi prací a životem – diáře Filofax

Ať už se staráte o všechny rodinné plány nebo řídíte nabitý pracovní program, Filofax má pro vás ten správný kalendář. Všechny vaše schůzky si můžete plánovat v kalendáři s rozložením dne na jednu stranu, nebo můžete mít přehled o vašem programu na celý týden díky kalendáři s rozložením týden na dvě strany.

Zdroj: filofax.co.uk

Navíc tyto diáře jsou opravdu krásné. Zaujmou každého, kdo si potrpí na design. Vybrat si můžete z několika barev od těch výraznějších až po decentní.

6. Papelote – česká klasika, na kterou se můžete spolehnout

Papelote je nové české papírnictví, v němž papír není pouhým podkladem pro psaní, ale materiálem plným chutí, vůní, zvuků a barev. Papelote nabízí široký sortiment originálních sešitů, bloků, balících papírů, penálů, obalů na knihy, plstěných výrobků a dalších produktů, které jsou vyrobeny v Čechách z ekologicky šetrných materiálů.

Zdroj: papelote.cz

Papelote přináší velký výběr diářů, a to týdenních i měsíčních. A jak se shodují uživatelé, tyto diáře jsou velice praktické. Jistě oceníte i velmi příznivou cenu těchto diářů.

7. Happy Planner – veselé a hravé diáře

Hledáte jedinečný a kreativní diář pro své plánování, zdobení a zapisování poznámek, zážitků a důležitých událostí? Pak Vás jistě zaujmou diáře Happy Planner.

Zdroj: uppi.cz/diare-a-doplnky-happy-planner

Happy Planner diáře jsou jedinečné svým variabilním řešením, které je založeno na principu roztomilých disků se srdíčky. Jednotlivé stránky můžete kdykoliv vyndávat a opět vracet, nebo vkládat stránky nové a svůj diář vylepšovat a doplňovat.

Co zde nejvíce oceníte? Jednoznačně tu kreativitu!

8. Momenteeczech – ruční výroba

Ručně vyrobený v ČR s láskou k plánování a kreativitě. Jeho největší kouzlo tkví v tom, že si jej každý udělá přesně podle svého.

Zdroj: momenticekold.cz

9. Kikki diář – elegance v každém detailu

Tyto diáře jsou bytelné, mají klasickou kroužkovou vazbu, takže lze pravidelně každý rok měnit náplň, což je velice praktické. Nechybí nezbytné To do listy, ale také volné listy a dva bločky.

Zdroj: kikki-k.com

A hlavně lze si vybrat z nepřeberného množství barev a velikostí. Materiál je kůže, což je také znát. Diář vám vydrží roky, a navíc se stane dokonalým doplňkem i praktickým pomocníkem.

A jaký diář používáte vy? Máte nějaký zajímavý tip? Podělte se s námi.

© 2024 imper.cz